Sherlockpedia دوشنبه 17 تیر 1392 13:26 نظرات ()
این پست من کمی متفاوت است . به چند بخش تقسیم شده که در ادامه ی مطلب خواهید دید و البته یکی از این بخش ها ، پرونده ی هفته است که این هفته پرونده ی ما " ویولن هلمز" است . در این پرونده شرلوک هلمز های مختلف را ویولن به دست بررسی می کنیم . ویدیو و تصویر هفته هم منتظرند در ادامه ی مطلب ...پرونده ی هفته : " ویولن هلمز "
تا لود شدن کامل صفحه صبر کنید.

 ویدیوی هفته
این ویدیو یک اثر ابتکاری است ... با نام Sherlock Can't Solve Elementary که در آن شرلوک در حال حل معمایی است که موریارتی برای او فرستاده و این معما هم یک سریال آمریکایی به نام Elementary است ! برای دقایقی سرگرمتان خواهد کرد ...
دانلود با حجم 27.19 مگابایت


دمی با شرلوک هلمز
* آدم احمق همیشه یک نفر احمق تر از خودش را پیدا می کند که او را تحسین کند .
- داستان : "اتود در قرمز لاکی "
* برای ذهنهای بزرگ هیچ چیز کوچک نیست .
- داستان : "اتود در قرمز لاکی"


 تصویر هفته

برای مشاهده ی هر تصویر در ابعاد بزرگتر روی آن کلیک کنید.

پرونده ی هفته : ویولن هلمز
یکی از مشخصه های بارز شرلوک هلمز ویولن زدن اوست . میتوان گفت تقریبا در تمامی اقتباس های شده از داستان ها این ویژگی وجود داره ولی واقعا به چه نحوی نمایش داده شده ؟
 
کتاب ها :
در داستان های کتاب ها چنین به نظر می رسد که شرلوک هلمز ویولنش را بیشتر از واتسون دوست دارد ! یکی از زیباترین جاهایی که از ویولن زدن شرلوک هلمز سخنی به میان می آید در داستان "اشراف زاده ی مجرد" است . ترجمه ی فارسی از کتاب "برق نقره ای " ترجمه ی آقای کریم امامی است .

شرلوک هلمز خطاب به دکتر واتسون : " صندلی ات را جلو بکش و ویولن مرا بده ، چون تنها مساله ای را که هنوز باید حل کنیم این است که چطور این سرشب های سرد و غمبار پاییزی را به شکل دلپذیری به سر آوریم ."


ماجرا های شرلوک هلمز با بازی باسیل راثبون :
در این سینمایی سال 1939 شرلوک هلمز دارد ریتمی تکراری را با دست می زند و تعدادی مگس درون لیوانی جلوی او قرار گرفته است . پس از پرسش واتسون به او پاسخ می دهد که می تواند با یک ریتم متفاوت همه ی مگس ها را از لیوان بپراند . واتسون اظهار شگفتی می کند و هلمز می گوید : "پیش پا افتاده است واتسون عزیز !" یا به همان شکل انگلیسی اش : "Elementary my dear Watson"

ماجراهای شرلوک هلمز با بازی جرمی برت :
جرمی برت بازیگری توانا بود به طوری که قادر بود هر دو ساز پیانو و ویولن را بنوازد . این ویژگی وی در بر عهده گرفتن نقش شرلوک هلمز بسیار او را یاری کرد . در همان اولین قسمتی که وی در آن ایفای نقش کرد (اپیزود رسوایی در بوهم) در انتها دست به ویولن شد و بخشی از تم اصلی سریال را نواخت .در دوگانه سینمایی گای ریچی با بازی رابرت داونی جونیور :
زیاد شاهد مهارت نواختن ویولن در این شرلوک هلمز نبودیم ولی صحنه ای مشابه ماجراهای شرلوک هلمز با بازی گای ریچی را در آن داشتیم که در آن تعدادی مگس درون لیوان حبس شده بودند . یک بار هم در اولین سینمایی برای تفکر بیشتر ، این شرلوک هلمز تارهای ویولن را با دست ارتعاش می داد. (پس از انفجار و مجروح شده واتسون)
 

در سریال Sherlock :
در سه اپیزود از 6 اپیزود شاهد ویولن زدن شرلوک هلمز (بندیکت کامبربچ) بودیم . در سری اول به نظر میرسید چندان مهارتی در نواختن ندارد ولی در فصل دوم به شکلی بسیار دلنشین ویولن می زد . لیست این قسمت ها : The Great Game ، A Scandal in Belgravia ، The Fall of the Reichenbach


در Elementary :
در این سریال تنها در اپیزود دوم فصل اول شاهد ویولن هملز هستیم نه ویولن زدن . ماجرا هم از این قرار است که شرلوک هلمز به خاطر اتفاقات افتاده ، خود را از بعضی علایق خود محروم می داند تا به گونه ای برایش مجازات باشد ولی در انتها جعبه ی ویولنش را باز می کند و صدای ویولن به گوش می رسد . شرلوک هلمز (جانی لی میلر) را نمی بینیم که ویولن بزند و تصور می کنم دلیل آن عدم توانایی وی در نواختن است . امید می رود در فصل دوم ویولن زدنش را ببینیم . اما این که تصور کنیم شرلوک هلمز این سریال هنر موسیقی ندارد اشتباه می کنیم . وی پیانو را به خوبی می نوازد ...


خبر هفته :
اگر منتظر فصل سوم Sherlock باشید ، بی شک منتظر شنیدن نام اپیزود سوم فصل سوم این سری هستید . به نقل از Sherlockology سازندگان در طی اقدامی جالب ، شروع به بازپخش فصل دوم کرده اند و در این میان تعدادی سرنخ گفته و قرار خواهند داد که با توجه به آن تماشاچیان نام اپیزود را کشف خواهند کرد ! می توانید خبر کامل را از طریق لینک زیر مورد مطالعه قرار دهید .