تبلیغات
شرلوک هلمز ساکن ۲۲۱ بی خیابان بیکر - ده نکته ی متفاوت در مورد شخصیت شرلوک هلمز
[ ]
 
 
ده نکته ی متفاوت در مورد شخصیت شرلوک هلمز
نظرات
اسم شرلوک هلمز برای اکثر مردم جهان آشناست. اما برای خیلی (مخصوصا کسانی که کتاب ها را نخوانده اند) شرلوک کاراگاه معروف به خاطر تصویرسازی عجیب شخصیتش در فیلم ها (با بازی رابرت داونی جونیور) و سریال تلویزیونی (با بازی بندیکت کامبربچ) از شخصیت اصلی فاصله گرفته است. ده نکته ی زیر که در مورد کاراگاه معروف کمتر مطرح شده اند به شرح زیرند. 

10. هلمز و واتسون هر در جوانی بسیار موفق بوده اند

در سریال تلویزیونی "ماجراهای شرلوک هلمز" با بازی جرمی برت، شرلوک هلمز 51 سال و ادوارد هادرویک در نقش واتسون 41 سال داشتند. در فیلم و سریال های اخیر این دو شخصیت در میان سالی نشان داده شده اند. اما در اصل هلمز و واتسون وقتی برای اولین بار ملاقات می کنند بسیار جوان هستند. هلمز متولد 1854 (1232 شمسی) است و دکتر واتسون در سال 1881 او را ملاقات می کند که بنابراین 27 ساله بوده است. تا آن زمان هلمز اعتبار پیدا کرده بود و واتسون هم به عنوان دکتر ارتش خدمت کرده بود. از داستان ها می توان برداشت کرد که این دو مرد از نظر سنی به یکدیگر نزدیک بوده اند. بنابراین ما دلایل خوبی برای باور اینکه در سن پایین موفق بوده اند داریم. 


9. حتی بعد از بازنشستگی هم هلمز مجبور به گرفتن پرونده می شد

بعد از بازنشستگی در تنهایی، هلمز با مطالعه در مورد زنبورها مشغول به زنبورداری شد و حتی کتابی در این مورد نوشت. اطلاعات رسمی مرتبا درز پیدا می کردند و مسئولین دولت یکی پس از دیگری ناپدید می شدند که باعث ایجاد وضعیت اسفباری شده بود. بنابراین دولت برای کمک به شرلوک هلمز بازنشسته مراجعه کرد. بدون اینکه بخواهیم داستان را لو بدیم در داستان "آخرین تعظیم او" هلمز بار دیگر به واتسون می پیوندند و برای رفتن به آمریکا به عنوان مامور مخفی ایرلندی برنامه ریزی می کند - جایی که باید دو سال برای دستگیری مجرم بماند. 


8. هلمز هرگز به پلیس خیانت نمی کرد 

در فیلم شرلوک هلمز با بازی رابرت داونی جونیور، رابطه ی شرلوک با پلیس همراه با تنش و بی اعتمادی بود و او اغلب اطلاعات را از آنها مخفی می کرد. اما در اصل، با اینکه هلمز خودش مستقل تحقیق می کرد همیشه سعی داشت پلیس را در مسیر درست هدایت کند و برای آن ها شواهدی می گذاشت که توجه آن ها را به چیزی که خودش متوجه شده جلب کند همان طور که در داستان "ماجرای رد پای شیطان" می خوانیم. در داستان "ماجرای عمارت ویستریا" حتی اطلاعاتی را در اختیار پلیش گذاشت تا آن ها در رسیدن به مسیر درست یاری کند.


7. هلمز مودب و بسیار مرتب بود

به خاطر فیلم های شرلوک هلمز رابرت داونی جونیور، مردم فکر می کنند که هلمز دچار رفتار عجیب غریب ناخودآگاه است و عادت به زندگی در محیط های نامرتب دارد. اما متعجب می شوید بدانید که در رمان ها و داستان های کوتاه، هلمز در اصل بسیار مودب بوده است مخصوصا در رابطه با خانم ها (اگرچه از جنس مخالف تنفر داشت). الگوی رفتاری اش اصلا هیچ شباهتی به رفتار خودخواهانه ی شرلوک بندیکت کامبربچ یا احمقانه ی رابرت داونی جونیور نداشت.

اما وقتی هلمز مشغول کار نبود تنبل بود و او به نسبت فرد تمیزی بود. در رمان "هیولای بسکرویلز" برای تحقیق باید در کلبه ای دورافتاده در دشتی دور زندگی می کرد. حتی در این جای دورافتاده هم موفق می شود برای خودش لباس های تمیز و اجناس لوکس دیگری برای گرم کردن خانه اش تهیه کند.


6. هلمز از مردم بی گناه سو استفاده می کرد

هلمز به اسم انگلستان و ملکه با احساسات افراد زیادی بازی کرده حتی بیشتر از انچه دکتر واتسون به آن اعتراف کرده است. در داستان کوتاه "ماجرای چارلز آگوستوس مگنسن" به واستون با غم دلسوزانه ای می گوید که چطور باید دل یک خدمتکار را به دست آورد تا اطلاعات خاصی کسب کند که به او در حل کردن پرونده کمک کند. او با خدمتکاری که قرار بود دلش را بشکند احساس همدردی می کرد اما وقتی پرونده حل شد و دل شکسته شد او برای طلب بخشش پیش خدمتکار نرفت و دوراهی که در آن گیر افتاده بود برایش شرح نداد. برای او هدف وسیله را توجیه می کند.
 

5. هلمز نژادپرست بود

در داستان کوتاه "ماجرای سه گیبل" هلمز بر اساس رنگ پوست بُکسر سیاه پوست به او لقب احمق می دهد و حتی تا مسخره کرده لب هایشم هم پیش می رود. مرد سیاه پوست می گوید "این اسممه، آقای هلمز و اگر مسخره ام کنید قطعا دچار مشکل می شوید" "قطعا به این احتیاج ندارید" هلمز گفت در حالی که به دهان وحشتناک موکل مان خیره شده بود." بعد از اینکه بکسر می رود شرلوک هلمز می گوید "خوشحالم که مجبور به  شکستن سر توخالیش نشدی واتسون. متوجه مانورت با میله ی شومینه شدم. اما او همان طور که دیدی واقعا مرد بی آزار، عضلانی، با رفتاری بچه گانه و زود باور است ." البته هلمز فقط احساسات معمول جامعه ی زمان خودش را انعکاس می داد. اما با مغز، هوش و تجربه ی هلمز کسی انتظار ندارد که او چنین قضاوت های ناپخته ای در مورد نژاد و رنگ پوست افراد بکند. 

4. هلمز گاهی به واتسون اعتماد نمی کرد

قبل از اینکه اشتباه برداشت کنید، بگذارید مشخص کنیم که شرلوک هلمز همیشه به دکتر واتسون اعتماد نداشت چون واتسون انسان بود و احساساتش می توانست ناخواسته به او خیانت کنند. هلمز هرگز به خاطر احساس پیش پا افتاده پرونده ای را نمی باخت. در "ماجرای کارگاه در حال مرگ" هلمز واتسون را فریب می دهد تا باور کند به خاطر بیماری مرگباری در حال مرگ است تا واتسون دستوراتش را خالصانه انجام دهد. قبل از این چندین سال مرگ خود را جعل کرده بود در حالی که مشغول گذراندن تعطیلات در دور دنیا بود تا وقتی که در "ماجرای خانه ی خالی" بازگشت در حالی که واتسون در سوگ مرگ دوستش به سر می برد.


3. کلاه و پیپ شرلوک هلمز ساختگی هستند

وقتی به شرلوک هلمز فکر می کنیم، تصویری که جلوی چشمانمان می آید مردی میان سال در کلاه شکار گوزن و پیپ خمیده آویزان از گوشه ی دهانش است. ممکن است متعجب شوید اما کلاه و پیپ بخشی از لباس های معمول هلمز نبودند. سر آرتور کانن دویل هرگز هلمز را در کلاه شکار گوزن نشان نداد و پیپ او با چیزی که می بینیم تفاوت داشته است. ترکیب کلاه و پیپ خمیده برای اولین بار در تئاتر استفاده شد. استفاده از این مدل پیپ برای بازیگر آسان تر بود چرا که وقت صحبت کردن به راحتی روی سینه تکیه می خورد. 


2. موریارتی دشمن خونی هلمز نبود

پروفسور موریارتی که عنوان بزرگترین رقیب شرلوک هلمز را دارد در واقع فقط در داستان "آخرین مسئله" ظاهر شد و حضور کوتاهی در رمان "دره ی وحشت" داشت. او مثل هلمز بود - مشاوری با تمایل زیاد برای مال اندوزی و بنابراین به مجرمین مشاوره می داد. کانن دویل او را به منظور آخرین داستان شرلوک هلمز معرفی کرد که در آن قرار بود شرلوک هلمز کشته شود چون دویل می خواست پرونده ی شرلوک هلمز را ببندد و پروژه های دیگری را شروع کند. قطعا، موریارتی نبوغ خاص خودش را داشت اما هرگز هلمز یا واتسون به اینکه مویارتی دشمن خونی شان است اعتراف نکرده بودند. بعد از چاپ "آخرین مسئله" طرفداران وفادار آن قدر به خاطر مرگ هلمز هیاهو به راه انداختند که دویل مجبور شد در داستان "خانه ی خالی" او را بازگرداند. و بعد از آن هلمز و واتسون با نابغه های خبیث زیادی دست و پنجه نرم کردند.


1. شرلوک هلمز هرگز عاشق آیرین ادلر نبود

این نکته ممکنه است باعث دلسردی نویسندگان داستان های خلاق بشود اما باید با حقیقت رو به رو شد - هلمز هرگز عاشق آیرین آدلر نبود. او فقط در داستان "رسوایی در بوهوم" ظاهر شد و در واقع فقط یک بار با هلمز صحبت کرده بود در حالی که لباس مردانه پوشیده بود و به او گفت "شب بخیر آقای شرلوک هلمز". آیرین ادلر اولین و تنها زنی بود که شرلوک را شکست داد. دکتر واتسون واکنش کاراگاه در لحظه ای که به "آن زن" شکست می خورد را این گونه توصیف می کند: " شرلوک هلمز یکه خورد، از شدت غم و تعجب سفید شده بود" بنابراین هلمز به او عنوان "آن زن" را به خاطر تمجید داده بود و نه عشق. "آن زن" هرگز در داستان های دیگر دویل ظاهر نشد اما شانس عشق همیشه ذهن های خلاق را به خود مشغول کرده است. 

ترجمه از بیکر استریت


دوشنبه 11 بهمن 1395ساعت : 10:00| نویسنده : مهرناز
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
SherLocked جمعه 15 بهمن 1395 22:01
Rend نتیجه ی افکار این عصرو و نویسنده ی امروزی رو خوب اومدی
(دنیا داره به کجا میره!؟ :/ )

اره اتفاقا میخواستم بگم ایهام و چیزای دوپهلو هم زیاد داره ولی بقول مهرناز خوشبختانه همیشه درهمین حد بوده وهیچ وقت چیزیو قطعی نکردن یا مستقیما بهش نپرداختن.
rend جمعه 15 بهمن 1395 19:14
sherlocked بله و احتمالا این جان لاکد هم نتیجه افکار این عصر ! و مخصوصا گرایش یکی از نویسنده ها به این مساله و اشاره های پرشمارش به مساله در داستان باشه
rend جمعه 15 بهمن 1395 19:10
0_o
SherLocked جمعه 15 بهمن 1395 01:57
Rend@ اره به احتمال زیاد همینطور بوده.
@onemoremiracle یکیشونو قبلا دیده بودم ولی خب زبانم زیاد قوی نیست چندان متوجه نشدم
خب اینکه شرلوکو وجان به عنوان دوست به هم محبت ووابستگی دارند رو قبول دارم ومشخصه . دلایل روانشناسیه زیادی هم داره که توضیح دادنش خودش یه مقاله میشه!!!ولی جانلاکی که بعضی طرفدارا (مخصوصا خارجیا) میگن وجود نداره ونمیفهمم چرا اینقدر دنبالشن وخیلی خوشحالم که موفاتو گیتیس سریالو به این سمت نکشیدن!
مهرناز پاسخ داد:
کلا خوشحالم که شرلوکو (تابلو) به کسی وصل نکردن

@خصوصی: ممنون از نظرتون. اینم توضیح خوبیه
موریارتی پنجشنبه 14 بهمن 1395 23:56
چقدر پیپ شرلوكی:دی ممنون
مهرناز پاسخ داد:
خواهش می کنم
onemoremiracle پنجشنبه 14 بهمن 1395 22:40
االبته اون بخش این نظریه tjlc در رابطه عاشقانه که مربوط ب رابطه جنسی باشه رو قبول ندارم ولی اونا دوتا دوستن که عاشق همن مخصوصا شرلوک مثلا
وقتی مری بهش شلیک میکنه توی قصرذهنیش موریارتی میگه من واقعا نگران جانم بعد از مرگ تو ...اینجا دقیقا دوباره شرلوک زنده میشه و میجنگه

تو عروسی جان خیلی نشونه ها هس از غمگین بودن شرلوک که انقد زیاده نمیشه تایپ کرد
مهرناز پاسخ داد:
آدمم برای دوستشم از این کارا می کنه خب. من دوستای خودم ازدواج می کنم هم خوشحال می شم و یه کمم ناراحت که طبیعیه چون آدم احساس دیگه مثل قبل برای دوستاشون وقت ندارن که در اکثر مواقعم این جوریه. خانم هادسونم که تعریف کرد یه همچین داستانی.به همون اندازه ی این نظریه پردازها می تونم دلیل بیارم که این طور نیست ولی خب می دونم نه من می تونم اونارو قانع کنم و اونا منو. فقط متوجه نمی شم چرا باید نظریه ی اونا به حرف نویسنده ها ارجحیت پیدا کنه؟ اگر هم مصمم هستن که این طوریه این همه فن آرت و فن فیک و داستان هست که می تونن ازش استفاده کنند دلیل نداره در سریال نمودی پیدا کنه.
onemoremiracle پنجشنبه 14 بهمن 1395 22:04
خانم مهرناز و sherlocked ویدیوهای TJLC تو یوتیوب رو دیدین؟؟؟
مهرناز پاسخ داد:
نه راستش ندیدم ولی نظریه هاشونو جسته گریخته خوندم. به نظرم بیشتر از اون چیزی که هست از متن برداشت می کنند ولی خب همیشه گفتم سریال شرلوک سریالیه که هر کسی هر برداشتی می تونه داشته باشه ولی اینکه بخوایم یه نوع دید رو تحمیل کنیم (مخصوصا با شدت و حدت این دسته) کار درستی نیست.
rend پنجشنبه 14 بهمن 1395 21:53
مهرناز؟
مهرناز پاسخ داد:
ترامپ فشار آورده بوده
کیمیا پنجشنبه 14 بهمن 1395 04:03
شرلوک از زنها متنفر نیست توی کتاب دره ی وحشت میگه که شاید من سخت زن بگیرم ولی وقتی گرفتم نمیتونم اذیتش کنم
جمله اشم تومایه های اینه ک من نمیگم کشته مرده ی جنس مخالفم ولی...
مهرناز پاسخ داد:
ولی اگه اشتباه نکنم نظر شرلوک این بوده که زن ها هرگز به اندازه ی مردها نمی تون باهوش باشن. شاید منتفر نبوده ولی خب خیلی هم ارزشی براشون قائل نبوده (که بخشیش برمی گرده به جامعه ی صد و خورده ای سال پیش)
rend پنجشنبه 14 بهمن 1395 02:23
SherLocked
بله خوب نباید اینجوری باشن ولی شاید این انعکاس افکار دویل یا جامعه عصرش باشه در قالب شرلوک
SherLocked چهارشنبه 13 بهمن 1395 20:31
OneMoreMracl@ تو کتابا و سایر اقتباس ها اینطور نبود وتو شرلوک مدرن هم نویسنده ها این موضوعو صراحتا رد کردن!
SherLocked چهارشنبه 13 بهمن 1395 20:25
Rend من که هیچ وقت شرلوک رو یه قهرمان ندونستم!! شرلوک مدرن که هممون میدونیم به اندازه ی یه کلکسیون بیماری روحی روانی داره! بارها تو سریال رفتارها وکارهای بی اخلاقانه وحتی بچگانه انجام داده ومن هم برای اولین بار شرلوکو شیش سال پیش با دیدن این سریال شناختم وبرام شخصیتش جالبو جذاب بود ولی نه یه انسان قهرمان وهمه چی تموم! بعدش هم تعدادی از کتابا شو خوندم وسریال جرمی برت روهم تا حدودی نگاه کردم من حرفم اینه که شرلوک عاقل وباهوش ونکته سنجی که کانن دویل بهمون معرفی کرده به عنوان یه ادم "باهوش" ازش انتظار نمیرفت که یه اعتقاد احمقانه وغیر عقلانی مثل نزاد پرستی داشته باشه و با ادم هایی که رنگ پوستشون فرق میکنه یا ظاهر متفاوت یا نه چندان خوبی دارند فقط به خاطر این موضوع باهاشون بدرفتاری کنه!
وگرنه من خودم از شخصیتایی که توسینما یا ادبیات (حالا توهر سبکی) مطلقا منفی یا مطلقا مثبتند هیچ وقت خوشم نیومد! چون خیلی غیرواقعی ان.
Serenita چهارشنبه 13 بهمن 1395 14:18
@white
آیرین ادلر اوریجینال خواننده اپراست و پلادشاه کشور بوهم هم از همین طریق باهاش آشنا می شه
OneMoreMracle سه شنبه 12 بهمن 1395 18:38
طرفدارای خارجی و هم وطن شرلوک فقط به یه حقیقت ایمان دارند وخیلی هم روش تحقیق میکنن موضوع JOHNLOCK هستش و تاکید بر گی بودن اونا
مهرناز پاسخ داد:
همه ی طرفدارا نه
rend سه شنبه 12 بهمن 1395 00:12
ممنون از نکات جالبتون . آدمها معمولا نسخه شخصیشون از آدمهای دیگه برا خودشون و تو ذهنشون میسازن. به همین خاطر که یه آدم ثابت برا دو نفر میتونه فرشته یا شیطان زشت یا زیبا و... باشه . من فکر میکنم در مورد شرلوک هلمز هم هر کسی شرلوک خودش برا خودش میسازه . و این جدا از مساله کپی رایت اش جزو نکات جالبه یه شخصیت محسوب میشه

در مورد اینکه دوستان میگن از شخصیت شرلوک ناامید شدن یا شوکه که همه چی تموم نیست باید بگم خود شرلوک هم تو نسخه برت و هم نسخه کامبربچ خطاب به واتسون و در مورد دوم به مگنوسن میگه که قهرمان و کامل نیست و اگر در اون دنبال یه قهرمانن اشتباه میکنن.

کلا آدمها خاکستری اند و هیچکس سفید و سیاه مطلق نیست. این نظر شخصیه

مهرناز پاسخ داد:
درسته فقط جمع جبریش خاکستری مایل به سفیده
SHOCKED دوشنبه 11 بهمن 1395 23:43
نکات جالبی بود مرسی از ترجمه
من کتاب ها رو کامل نخوندم اما با دیدن شرلوکی که جرمی برت بازی کرده بود (سریالی که به متن اصلی کتاب خیلی نزدیکتره) یه کلیتی از بعضی داستان ها رو میدونم. با همین دانسته هام وقتی فیلم شرلوک (با بازی بندیکت) رو میبینم حس میکنم نویسنده هاش نابغه ای هستن برای خودشون. خیلی جذاب جزییات ماجراهای کتاب رو به سیر داستانی فیلم پیوند دادند؛ هرچند خیلی تغییر توش دادند اما همینکه میبینم یه سرنخ (حالا هرچند کوچولو) از داستان اصلی توی فیلم هم هست برام خیلی هیجان انگیزه. حدس میزنم اگه کتاب ها رو با دقت و جزییات بیشتر بخونم مسلما جذابیت فیلم هم بیشتر میشه برام.
مهرناز پاسخ داد:
خواهش می کنم

دقیقا همینه. منم همه ی کتابارو نخوندم ولی اونایی که خوندم وقتی مقایسه می کنم با خود سریال می بینم که چقدر هوشمندانه مدرن سازی شدن!
mice دوشنبه 11 بهمن 1395 23:33
به نظر من شرلوک بندکیت کامبربچ از بقیه بهتره،یعنی من بیشتر دوسش دارم یه جنبه ی خلاقانه ی باحال داره،ولی اون شرلوکای دیگه کسل کننده اند!

یه چیزی جالب: بندکیت کامبربچ تو گلدن گلاب امسال گفت اولین کاری که داشته تو یک عطر فروشی تو لندن بوده!!
مهرناز پاسخ داد:
نسخه ی جرمی برت رو ببینید اونم جالبه درسته اولش خسته کننده به نظر میاد ولی بازم جذابه
فاطمه دوشنبه 11 بهمن 1395 21:12
به نظر من بهترین شرلوک هلمز تاریخ فقط جرمی برت هست. هر وقت اسم شرلوک هلگز میاد یاد آقای برت میفتم. البته به طور کلی طرفدار شخصیت شرلوک هلمز
هستم ولی اگه بحث فیلم باشه فقط جرمی برت. البته بازی آقای کامبربچ هم عالی بود و فیلم شرلوک رو هم
دنبال می کنم.
مهرناز پاسخ داد:
هر دو نسخه قشنگی های خودشونو دارن!
SherLocked دوشنبه 11 بهمن 1395 20:11
نکته ها عالی بودن ممنون
راستی مشکل شرلوک هلمز با خانوما چیبود دقیقا؟! تو داستانا چیز زیادی توضیح داده نشده درمورد روابط وطرز تفکر شرلوک با زنا نه؟!
دقیقا چون شرلوک هیچ وقت به زنی علاقمند نشد مخالف رومنس شرلوک (بندیکت کامبرباچ)bbc با ایرین ادلرم! هرچند که گتیس وموفات خیلی چیزای دیگه رو هم رعایت نکردن ولی بازم این اقتباس مدرن نسبت به خیلی از اقتباسای دیگه مثل شرلوک رابرت داونی جونیور (که شرلوکو یه دلقک احمق کرده بود) بهتر بود!(به غیر از شرلوک جرمی برت که واقعا خوب بود)
نزاد پرست بودن شرلوک روهم نمیدونستم و الان ناامید شدم از فهمیدنش به قول خود نویسنده از یه ادم باهوش وعاقلی مثل شرلوک واقعا بعیده!
مهرناز پاسخ داد:
خواهش می کنم

فکر می کنم به جز خانم هادسون و ایرین ادلر شخصیت دیگه مهم دیگه ای تو کتابا نیومده. اتفاقا زمان دویل هم شروع جنبش زنان تو انگلیس بوده. مطمئنم مقاله در این مورد نوشته شده اگه بتونم چیزی پیدا کنم می ذارم
نادیا دوشنبه 11 بهمن 1395 16:55
خیلی مفید وجالب بود ممنون به نظر من جرمی برت شخصیتش به شرلوک هولمزکتاب بیشتر میاد
مهرناز پاسخ داد:
خواهش می کنم. اره، اون نسخه خیلی به کتابا نزدیک تره
آیلار دوشنبه 11 بهمن 1395 15:57
من شرلوک فیلم ها رو به نسخه اصلیش ترجیح میدم
مهرناز پاسخ داد:
جذابیت های بصری فیلم و سریال بیشتره ولی کتابام خوندنشون لذت داره مخصوصا وقتی با سریال مقایسه شون کنی
Serenita دوشنبه 11 بهمن 1395 14:56
من بعد از دیدن قسمت بلگرویا از آدلر لجم گرفت
چون آیرین ادلر اصلی خیلی آدم باکلاسیه و اصلا روانی نیست
مهرناز پاسخ داد:
من بیشتر از شرلوک لجم گرفت که یهو خودشو گم کرد
white دوشنبه 11 بهمن 1395 14:42
یه سوال، شغل آیرین ادلر تو كتابا چیه؟ مثل آیرین ادلر در شرلوک رابرت داونی جونیور یا شرلوک خودمون؟
مهرناز پاسخ داد:
خواننده ی اپرا بوده شغلش. معشوقه ی شاه بوهوم هم بوده که احتمالا برداشت آزاد فیلم رابرت داونی جونیور و سریال شرلوک هم از روی این بوده.
سارا دوشنبه 11 بهمن 1395 14:31
من هنوز فرصت نکردم کتابای کانن دویل رو بخونم،احساس میکنم همه تصوراتم بهم ریخت!!!! چقددددد تفاوت آخهههههه؟؟؟؟!!!! فکر کنم باید ب دیدن همون فیلما قناعت کنم
مهرناز پاسخ داد:
بخونید حتما! خیلی شیرینه مخصوصا وقتی می بینید با سریال شرلوک مقایسه شون کنید که چطور مدرن سازی کردن فوق العادست
دوشنبه 11 بهمن 1395 13:17
چن نکته دوچون کتاب هاوفیلم های شرلوک خونده بودم تاحدودی میدونستم ولی بقیه واقعامفیدبودن مرسی...
مهرناز پاسخ داد:
خواهش می کنم
Mohsen_SH دوشنبه 11 بهمن 1395 13:09
اون موضوع نژاد پرستیش فک کنم فقط همون یه بار بوده اونم شاید چون اون بکسر یقه هلمز رو گرفته بود و خونش رو به هم ریخته بود باهاش بد حرف زده،و در مورد کلاه من فک میکردم که کانن دویل دربارش توضیح داده که هلمز بعضی وقتا که دنبال حل پرونده میرفته کلاه شکار گوزن میزاشته سرش،واقعا تو داستان های اصلی بهش اشاره نشده؟
مهرناز پاسخ داد:
فکر می کنم منظور ترکیب شکار گوزن و اون پیپ منحنی منظورش بوده
شیدا دوشنبه 11 بهمن 1395 12:51
اگه کسی که کتاب هارو نخونده بخواد شرلوک رو همونجوری که تو کتاب ها هست ببینه باید شرلوک جرمی برت رو ببینه تنها شرلوکی که از همه بیشتر وفادار به کتابه
مهرناز پاسخ داد:
بله، نسخه ی جرمی برت از بقیه نسخه ها به کتابا نزدیک تره
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین مطالب
درباره ما
I'm bored of being bored because being bored is SO boring
since 2011
(عضو باشگاه نویسندگان میهن بلاگ)

Bakerstreet.ir
مدیر وب سایت : Sherlock 221
صفحات
موضوعات
نظر سنجی
بهترین سکانس فصل چهار؟


آرشیو مطالب
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :Hit Counter

Instagram