درباره وبلاگ


I'm bored of being bored because being bored is SO boring
since 2011
(عضو باشگاه نویسندگان میهن بلاگ)

Bakerstreet.ir

مدیر وبلاگ : Sherlock 221
نظرسنجی
آیا فصل چهارم سریال شرلوک برای شما فصل دلخواهی بود؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


Hit Counter

Instagram
شرلوک هلمز ساکن ۲۲۱ بی خیابان بیکر
به بیکر خوش آمدید!
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOMمنبع:Den of Geek

20. بر خلاف اسکارامانگا در "مردی با تفنگ طلایی" اثر ایان فلمینگ (که جزیره ی خصوصی اش ممکن است الهام بخش شریفورد بوده باشد) موریارتی می تواند سوت بزند. وقتی در زندان سوت می زند، با صدای دسته جمعی تبهکاران رو به رو می شود. 

21. در رمان "دره ی وحشت" دویل، می خوانیم که برادر پروفسور موریارتی "رئیس ایستگاه قطار در غرب انگلیس است" در "آخرین مسئله" یوروس به شرلوک می گوید که موریارتی با خوشحالی حاضر شد که برای او چندین پیام ضبط کنه چرا که اون به برادرش که رئیس شبکه ی تلویزیونی بود حسودی می کرد. شبکه ی تلویزونی به جای ایستگاه قطار بهترین تغییر برای شرلوک بی بی سی است.

22. در بخش دوم آزمایش های یوروس که شرلوک را مجبور به حل پرونده ی قتل سه برادر می کند اشاره به داستان "ماجرای سه گریدب" دویل دارد. نیثن، الکس و هاوارد گردیب در داستان های اصلی برادر نبودند ( در اصل حتی یکی از آن ها هم وجود خارجی نداشت). در داستان دویل، پای دکتر واتسون در معرض تیر قرار می گیرد که باعث  خشم شرلوک هلمز می شود، واکنشی که دکتر واتسون را خوشحال می کند "ارزش جراحت را داشت. ارزش جراحت های زیادی داشت که عمق وفاداری و محبتی که پشت آن چهره ی سرد است را متوجه شوم"23. اگر برای گوشی مالی هوپر، اسیب شناس جنایی پیام بگذارید، پیام صندوق صوتی اش را می شنوید که می گوید "سلام، این تلفن مالیه که در مرکز مرده ی شهر قرار داره." نکته را گرفتید؟

24. اگر به قسمت "شش تاچر" فکر کنید، انعکاس طرح آب روی صورت شرلوک تکرار می شود. همین قضیه اینجا اتفاق می افتد وقتی متوجه کاری که یوروس با ویکتور ترور کوچک، تنها دوست بچگی اش کرده است می شود و دو قسمت را به یکدیگر متصل می کند.25. ویکتور ترور نام یکی از دوستان دانشگاه هلمز بود که در یکی از اولین پرونده های مرتب شده به ترتیب زمانی دویل "ماجرای گلوریا اسکات" مطرح شده است. 

26. وقتی لستراد به همکار جوانش می گوید شرلوک هلمز مرد خوبی است اشاره به "پرونده ی صورتی" است که در آن می گوید "شرلوک هلمز مرد بزرگیه و فکر می کنم اگر یه روز خیلی خیلی خوش شانس باشیم، ممکنه مرد خوبی هم بشه." 

27. چیزی نیست که از چشم بیافتد اما بد نیست یادآور بشویم که اسباب بازی که یوروس در صححنه های فلش بک ساحل دارد اشاره ای به حقیقت دختر در هواپیما دارد.28. حالا که صحبتش شد، بازیگر جوانی که نقش دختر در هواپیما را بازی می کند آنر نیفزی است و اولین باری نیست که در سریال شرلوک ظاهر شده است. او و خواهر بزرگترش در قسمت "رسوایی در بلگراویا" نقش دخترانی را بازی کردند که اجازه ی دیدن پدربزرگشون بعد از مرگ را نداشتند و شرلوک با گفتن "مردم واقعا وقتی می میرن به بهشت نمیرن. اونا رو به اتاق مخصوص می برن و می سوزنن" آن ها را شوکه کرد.29. ظاهرا شرلوک طرفدار ادبیات جنایی است. یکی از کتاب های سوخته روی زمین 221 بی خ بیکر بعد از انفجار کتاب جهانی معمایی-کاراگاهی کارتین نویل "هشت" است. 
 
30. به جای "دلتون برام تنگ شده؟" عنوان ویدیو دوم مری "دلم براتون شده" است. 

31. ویدیوی مری ما را به قسمت اول شرلوک پرونده ی صورتی می برد و دوباره اولین حضور شرلوک و جان را نشان می دهد که اولی را در حال باز کرد زیپ جسد در سردخانه و دومی را بعد از بیدار شدن از کابوس مرتبط با اختلال استرسی پس از ضایعه روانی نشان می دهد. 

32. با وجود هشدارهای مایکرافت، پدر و مادر هلمز ها (که البته پدر و مادر واقعی بندیکت کامبربچ تیموتی کارلتون و واندا وتنهام نقش آن ها را بازی می کنند) برای دیدار یوروس به شرینفورد می روند. و مادر هلمزها هم با توجه به تصویر، به نظر مایکرافت را بخشیده است.33. موزیسین پُل ولر یکی از دوستان خوب مارتین فریمن نقش واکینگی که روی زمین 221 بی خ بیکر دراز کشیده است بازی می کند. نکته ی سرگرم کننده: بر اساس این عکس (لینک) کانن دویل یک بار در جشن بالماسکه در لباس وایکینگ ظاهر شده است.34. نمادهایی که در آخرین لحظات این قسمت روی تخته ی گچی دیده می شوند اشاره ای به داستان "ماجرای مردان رقصان" هستند، داستان اثر دویل که سال 1903 نوشته شده است که در آن کد رمزی برای فرستادن پیام ها استفاده شده بود. 15 نمادی که روی تخته نوشته شده است با پیام اول داستان یکی هستند و معنی آن "اینجا هستم ایب استنلی" است.35. شرلوک در کاراگاه دروغگو به واتسون می گوید"مردم اس ام اس می زنند. حتی منم می زنم. منظورم به اون. اون زن. ایده ی بدیه. سعی می کنم نکنم ولی خب می دونی گاهی وقتا..." خب، به نظر شرلوک دروغ نمی گفت با توجه به پیامی که در لحظات آخر قسمت سه روی تصویر ظاهر می شود. " می دونی کجا پیدام کنی. ش.ه." حتما خودش است، نیست؟36. یکی از دکوراتور های سفید پوشی که برای ترمیم 221 بی خیابان بیکر در لحظات آخر می بینیم ممکن است طراح صحنه ی شرلوک آرول جونز باشد. حق است که او بخشی از بازسازی اثر معروفش باشد. 

37. آخرین سکانس سریال و شاید هم کل سریال، شرلوک و جان را در حال دویدن مثل بتمن و رابین از محل رتبن نشان می دهد که ادای احترامی به بازیگر معروف شرلوک هلمز بازیل رتبن است.38. تا به حال با این برخورد نکردیم ( شاید مخصوص نسخه ی آمریکایی باشد) اما به گفته ی یکی از طرفداران تیتراژ پایانی این قسمت کلمه ی بورئاس که جمع خدایان باد یونای از جمله یوروس است با حروف قرمز رنگ هجی می کند. 

ترجمه از بیکر استریت

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 6 فروردین 1396 21:16
راستی به نظرتون عجیب نیست که شرلوک سال ۲۰۱۸ پخش بشه؟
مگه شرلوک هر ۳ سال یکبار پخش نمی شه؟
یکشنبه 6 فروردین 1396 19:55
به نظر من پیام به آیرین بوده.واقعا که نمیشه از کار های موفات و گتیس سر در اورد‌.به نظر من باید جایزه سردرگم ترین فیلم نامه رو به این فیلم داد
ولی این قضیه اس ام اس ذهنمو درگیر کرد ولی این سبد سیب این وسط چی کارست
پنجشنبه 7 بهمن 1395 22:46
به نظر من اون كد هاى كامپیوترى موریارتى واقعی بودن و اون به شرلوك به دروغ گفته بود كه این كد ها اصلا وجود ندارن چون وقتى یورس با موریارتی ملاقات كرد فقط بنج دقیقه بود و توی اون پنج دقیقه اگه دقت كرده باشین دارن سر هاشونو تكون میدن كه شاید یورس داره كد هارو میگیره تا با استفاده از اونا از شریفورد بره بیرونو بره تو اتوبوس جانو ببینه یا بشه فینث یا اینكه اون كریسمس اول ویالون خواسته شاید میخواسته با استفاده از اون ویالون به رمز های كامپیوتری و خروج از شریفورد استفاده كنه
مهرناز
پنجشنبه 7 بهمن 1395 15:30
راستی یه چیز دیگه:
پدر و مادر شرلوک هم توی اون هواپیما بودن!!!!!!!!!!!
کسی دقت کرده بود؟
پنجشنبه 7 بهمن 1395 01:24
والا هیچی بعید نیست

رنگ چشمها فكر كنم بعضی رنگدونه ها از كوچیكی تا بزرگی رنگهاشون فرق میكنه تو قضیه روشن تر شدن فكر كنم ، اما چیزی كه هست فكر میكنم مثل فیلم هری پاتر زیاد به رنگ چشمهای بچه ها تو كوچیكیشون اهمیت ندادن ... مثلا هری نوزاد تو فیلم چشمهاش مشكیه به نظرم

این قضیه چند رنگ شدن چشم های بندیكت هم تو تاپیك بحث كارگاه دروغگو زیاد درموردش بحث شده
چهارشنبه 6 بهمن 1395 23:27
موریارتی
چهارشنبه 6 بهمن 1395 21:16
موریارتی نظرت خیلی عالیه!
چهارشنبه 6 بهمن 1395 20:27
یه سوال رنگ چشمای بچگی شرلوک با الانش فرق میکنه؟ چرا؟
مهرناز عمدی نبوده احتمالا گزینه ی بهتری نداشتن و درستم نبوده به خاطر چند صحنه بچه رو مجبور کنن لنز بذاره.
چهارشنبه 6 بهمن 1395 18:17
خیلی دور از ذهن و بعیده ولی میتونه اون پیام روsend to all كرده باشه ...
مهرناز اینو هستم
چهارشنبه 6 بهمن 1395 17:39
آره كیمیا جان اینكه به لستراد داده باشه منطقی تره من فقط داشتم به جنبه ی احساسیش دقت میكردم اون لحظه ... دوست داشتم فكر كنم مالی به خاطر اون پیام سرخوشه :دی كه خب هرچیكه من دوست دارم نمیشه كه :):
چهارشنبه 6 بهمن 1395 09:53
جضرت مولانا می فرماید:
هر کسی از ذن خود شد یار من
این هم مصداق تحلیل های اساتیده که البته به قول شرلوک یکی از بسیار «مولفه جذاب» این سریاله

من شخصا رفرنس هاش به قسمت اول رو دوست داشتم انگار که همه چیز داره سر جای خودش قرار می گیره
مهرناز موافقم
چهارشنبه 6 بهمن 1395 09:22
چرا وقتی موریارتی میاد پیشه یوروس و میگه هدیه من چیه ؟! یوروس بهش میگه : ردبیرد؟!
منظورش چی بود دقیقا ؟!
راستی اونجا که شرلوک همه چیزو میفهمه آهنگش خیلی احساسی و باحاله .
مهرناز نمی دونم دقیقا. من به این منظور گرفتم که با گفتن داستان ردبیرد می خواسته ضعف های شرلوکو رو کنه
چهارشنبه 6 بهمن 1395 06:24
درسته میشه برداشتای مختلف کرد
ولی چون کلا این اپیزود اخر به پرونده صورتی زیاد گریز زده بود-نمونشم اون دیالوگ لستراد بود he is a good one واسه همین من اون پیامو که دیدم دقیقا ذهنم مستقیم رفت سر اینکه به اون پیام اپیزود اول اشاره داره
موریارتی اکه قراره اینجوری باشه که خب دقیقا همون صحنه ای که مالی با خوشحالی میاد تو قبلشم لستراد پیششون بوده!
مهرناز قشنگیش به همینه که هر کی با توجه به تجربه ی خودش از شرلوک سریالو می بینه. یکی یاد قسمت اول می افته یکی یاد آیرین یکی یاد مالی و یکی هم موکل های ناشناس آینده در نظر می گیره. همه شونم به یک اندازه ارزشمندن
چهارشنبه 6 بهمن 1395 01:22
آره دقیقا صفحش مال زنگ نبود صفحه موقعی بود که آدم گوشیو برداشته و درحال حرف زدنه و اون 6 تا آپشنو دکمه قطع تماس داره
مهرناز
چهارشنبه 6 بهمن 1395 00:57
من ۲۳ رو نفهمیدم
بعدش چرا وقتی به گوشی مالی زنگ زد صفحه ی گوشی مال وقتی بود که جواب میدی
مهرناز هیچی با شغلش شوخی کرده

اشتباه لپی بوده
چهارشنبه 6 بهمن 1395 00:34
یه بار تو یكی از این فن پیج های اجنبی :دی خوندم كه میگن كلا سیب ، بخصوص سیب قرمز ، توی شرلوك نماد seduction هست یا همون فریفتگی ،گول زدنو اینا ( یه جورایی مثل داستان سفید برفی و گول زدنش با سیب سمی :)

كه خب تو هركدوم از صحنه ها ، از صحنه ی ملاقات جیم با شرلوك توی خونه و دادن كدهای تقلبی به شرلوك گرفته تا همین هواپیمای تخیلی و روانشناس قلابی رو به شخصه به نظرم میشه جزو seduction های شرلوكی طبقه بندی كرد
سه شنبه 5 بهمن 1395 22:32
میشه اون موسیقیی که شرلوک برای ایرین ادلر نوشت رو برای دانلود بذارید؟
مهرناز به زودی موسیقی متن چهار فصلو می ذاریم برای دانلود
سه شنبه 5 بهمن 1395 21:53
من فكر میكردم شرلوك اون پیام رو به مالی داده :)

آخه بعدشم یه صحنه نشون میده همون آخر كه مالی از در داره وارد میشه میاد پیش شرلوك اینا و واقعا از ته دل خوشحاله ... همه خیال بافیهام در مورد خوشحالیش پرید :)
مهرناز اینم یه برداشت ممکن دیگه!
سه شنبه 5 بهمن 1395 21:22
عه اسممو یادم رفت وارد کنم
مهرناز
سه شنبه 5 بهمن 1395 21:20
راستی قضیه ی این برادر جیم موریارتی چیه؟! من همه ی داستاناورمانای کانن دویلو نخوندم؛ تو داستانا( یا همین رمان اشاره شده) کانن دویل چیز بیشتری راجبش (برادر جیم)نوشته؟؟
فکر کنم کلا خیلی پرتم که حتی نمیدونستم جیم موریارتی اصلا برادر داشته!

درمورد نکته 35 هم دلم میخواد هرکسی باشه جز اون "زن" !!
راستی به خاطر ترجمه وپست ممنون
مهرناز برادر موریارتی می تونه اشتباهم بوده باشه گویا. چون دویل گویا خیلی حضور ذهن نداشته و گاها برای یک شخصیت رو با چند اسم می نوشته. اصلا شوخی نویسنده ها با لسترادم به خاطر اینه

خواهش می کنم
سه شنبه 5 بهمن 1395 21:17
کسی آدرس اینستاگرام خواهر شرلوکو داره؟
اصلاً سیان بروک تو شبکه های اجتماعی اکانتی داره یا نه؟
لطفا جواب
مهرناز من چیزی پیدا نکردم راستش
سه شنبه 5 بهمن 1395 19:47
چه جالب واقعا اونا پدر و مادر خود بندیکند؟! پس چرا فامیل پدرش با خودش فرق داره
مهرناز فامیل پدرشم کامبربچ بوده ولی چون فکر می کرده با فامیل کامبربچ بهش کار نمی دن از کارلتون استفاده کرده. بندیکتم می خواسته اولش که شروع می کرده بندیکت کارلتون باشه ولی مدیر برنامه هاش بهش می گه از همون کامبربچ استفاده کن
سه شنبه 5 بهمن 1395 18:46
یک مورد دیگه که کسی اشاره نکرد:
وقتی شرلوک در حال آزمایش روی مایکرافت بود توی سکانسی که می خواست در قفل شده رو باز کنه، یه حلقه طلایی دستش بود.
اشاره داشت به اسمالود یا ماجرایی قبل از اون؟!
مهرناز تو نظرات بحثش داغ بود اتفاقا. گویا فصل های قبلم دستش بوده و راستشو بگم دقت نکرده بودم. محتملترین مطلبی که خوندم این بود که حلقه ارث خانوادگیه و برای نشون دادن اصالتش دستش کرده
سه شنبه 5 بهمن 1395 18:20
کیمیا ...
خدا خیرت بده دختر ... درست میگی. شرلوک اولین بار با اون همه sms که همشون میگفتن WRONG پیداش شد ... ایول .
.
.

یه نکته ای هم که همیشه فکر منو درگیر میکنه اینه که SH مخفف Sherlock Holmes یا Sherlock خالی .
.
.
درمود آرول تو دکور هم منم اول فک کردم اونیه که تو عکس نشسته ولی اون نیست.
آرول وقتی ظاهر میشه که جان اسمایلی رو میکشه رو دیوار و برمیگرده.خیلی کوتاه سمت راست کادر میادش سرشم پایینه !
.
.
این قضیه تیتراژ هم که یه سری حرفا قرمز بوده منم خوندم ولی ندیدم اصن
.
.
کاش قضیه سیب ها هم یه نفر درست حسابی روش تحلیل میزد. چون تو خیلی از صحنه ها تو همون سبدی که رو میزه ( تو این صحنه پشت سر جان که داره وایکینگه رو بررسی میکنه ) همش پر سیب قرمزه. کلا تو بیکر که این سبد بی سیب نمیموند . تو اتاق روانشناسی یوروس هم بود . یه سبد همین شکلی پر سیب قرمز. تو هواپیما هم ریخته بودن. این صحنه اولین صحنه بدون سیبه !
مهرناز فکر می کنم ش.ه. مخفف اسمشه ولی بازم مثل روال سریال شرلوک برداشت دومم قابل قبوله!
سه شنبه 5 بهمن 1395 17:59
هولمز و واتسون *
سه شنبه 5 بهمن 1395 17:57
ویکی پدیای انگلیسی Rebecca hall نوشته که توی فیلم شرلوک و واتسون 2018 بازی میکنه . الانم درحال فیلم برداریه ... چقد بازیگراش پرتن !
مهرناز حیف ربکا هال. بازیگر خوبیه
سه شنبه 5 بهمن 1395 17:37
با kimia موافقم
سه شنبه 5 بهمن 1395 17:33
من با کیمیا موافقم
سه شنبه 5 بهمن 1395 16:33
نکته ی 23 چیز خاصی داره که باید بگیریم ؟جز اینکه مالی با شغلش شوخی کرده؟
مهرناز نه همینه نویسنده ی مقاله خواسته خوشمزه بازی دربیاره
سه شنبه 5 بهمن 1395 16:12
فکر کنم نکته ی 35 غلطه
اگر قسمت پرونده صورتیو یادتون باشه شرلوک اونجاهم اول سریال...دقیقا اولای سریال که میخواستیم باهاش آشنا بشیم بعد ضایع کردن پلیس جلوی خبرنگارا(با اون اس ام اسایی که به گوشی همه میداد) به لستراد دقیقا همین پیامو داد
You know where to find me
SH
این پیام قسمت اخرین مسئله اشاره به همون پیام اول داشت
که ینی دوبار همه چیز مثل قبلنا شده
مهرناز خوبی سریال شرلوک اینه که طوری نوشته شده که ازش برداشت های مختلف می شه. هیچ کدوم از برداشت ها غلط نیستند اون پیام هم می تونسته به هر کسی فرستاده شده باشه. من شخصا می دیدم هم آیرین به نظرم اومد و هم هر موکل دیگه ای. اگر فرض کنیم که موفات خواسته داستان جواب دادن شرلوک به آیرینو ببنده میشه برداشت کرد که آیرین بوده. اگرم نه که به راحتی میشه برداشت کرد که اشاره ای به روال عادی سریال داره.


چون درست بودن هیچ کدوم از این دو رو نمیشه تایید یا تکذیب کرد هر دوشون می تونن درست باشن
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30