[ ]
 
 
38 نکته ی جالب در مورد "آخرین مسئله" (بخش دوم)
نظراتمنبع:Den of Geek

20. بر خلاف اسکارامانگا در "مردی با تفنگ طلایی" اثر ایان فلمینگ (که جزیره ی خصوصی اش ممکن است الهام بخش شریفورد بوده باشد) موریارتی می تواند سوت بزند. وقتی در زندان سوت می زند، با صدای دسته جمعی تبهکاران رو به رو می شود. 

21. در رمان "دره ی وحشت" دویل، می خوانیم که برادر پروفسور موریارتی "رئیس ایستگاه قطار در غرب انگلیس است" در "آخرین مسئله" یوروس به شرلوک می گوید که موریارتی با خوشحالی حاضر شد که برای او چندین پیام ضبط کنه چرا که اون به برادرش که رئیس شبکه ی تلویزیونی بود حسودی می کرد. شبکه ی تلویزونی به جای ایستگاه قطار بهترین تغییر برای شرلوک بی بی سی است.

22. در بخش دوم آزمایش های یوروس که شرلوک را مجبور به حل پرونده ی قتل سه برادر می کند اشاره به داستان "ماجرای سه گریدب" دویل دارد. نیثن، الکس و هاوارد گردیب در داستان های اصلی برادر نبودند ( در اصل حتی یکی از آن ها هم وجود خارجی نداشت). در داستان دویل، پای دکتر واتسون در معرض تیر قرار می گیرد که باعث  خشم شرلوک هلمز می شود، واکنشی که دکتر واتسون را خوشحال می کند "ارزش جراحت را داشت. ارزش جراحت های زیادی داشت که عمق وفاداری و محبتی که پشت آن چهره ی سرد است را متوجه شوم"23. اگر برای گوشی مالی هوپر، اسیب شناس جنایی پیام بگذارید، پیام صندوق صوتی اش را می شنوید که می گوید "سلام، این تلفن مالیه که در مرکز مرده ی شهر قرار داره." نکته را گرفتید؟

24. اگر به قسمت "شش تاچر" فکر کنید، انعکاس طرح آب روی صورت شرلوک تکرار می شود. همین قضیه اینجا اتفاق می افتد وقتی متوجه کاری که یوروس با ویکتور ترور کوچک، تنها دوست بچگی اش کرده است می شود و دو قسمت را به یکدیگر متصل می کند.25. ویکتور ترور نام یکی از دوستان دانشگاه هلمز بود که در یکی از اولین پرونده های مرتب شده به ترتیب زمانی دویل "ماجرای گلوریا اسکات" مطرح شده است. 

26. وقتی لستراد به همکار جوانش می گوید شرلوک هلمز مرد خوبی است اشاره به "پرونده ی صورتی" است که در آن می گوید "شرلوک هلمز مرد بزرگیه و فکر می کنم اگر یه روز خیلی خیلی خوش شانس باشیم، ممکنه مرد خوبی هم بشه." 

27. چیزی نیست که از چشم بیافتد اما بد نیست یادآور بشویم که اسباب بازی که یوروس در صححنه های فلش بک ساحل دارد اشاره ای به حقیقت دختر در هواپیما دارد.28. حالا که صحبتش شد، بازیگر جوانی که نقش دختر در هواپیما را بازی می کند آنر نیفزی است و اولین باری نیست که در سریال شرلوک ظاهر شده است. او و خواهر بزرگترش در قسمت "رسوایی در بلگراویا" نقش دخترانی را بازی کردند که اجازه ی دیدن پدربزرگشون بعد از مرگ را نداشتند و شرلوک با گفتن "مردم واقعا وقتی می میرن به بهشت نمیرن. اونا رو به اتاق مخصوص می برن و می سوزنن" آن ها را شوکه کرد.29. ظاهرا شرلوک طرفدار ادبیات جنایی است. یکی از کتاب های سوخته روی زمین 221 بی خ بیکر بعد از انفجار کتاب جهانی معمایی-کاراگاهی کارتین نویل "هشت" است. 
 
30. به جای "دلتون برام تنگ شده؟" عنوان ویدیو دوم مری "دلم براتون شده" است. 

31. ویدیوی مری ما را به قسمت اول شرلوک پرونده ی صورتی می برد و دوباره اولین حضور شرلوک و جان را نشان می دهد که اولی را در حال باز کرد زیپ جسد در سردخانه و دومی را بعد از بیدار شدن از کابوس مرتبط با اختلال استرسی پس از ضایعه روانی نشان می دهد. 

32. با وجود هشدارهای مایکرافت، پدر و مادر هلمز ها (که البته پدر و مادر واقعی بندیکت کامبربچ تیموتی کارلتون و واندا وتنهام نقش آن ها را بازی می کنند) برای دیدار یوروس به شرینفورد می روند. و مادر هلمزها هم با توجه به تصویر، به نظر مایکرافت را بخشیده است.33. موزیسین پُل ولر یکی از دوستان خوب مارتین فریمن نقش واکینگی که روی زمین 221 بی خ بیکر دراز کشیده است بازی می کند. نکته ی سرگرم کننده: بر اساس این عکس (لینک) کانن دویل یک بار در جشن بالماسکه در لباس وایکینگ ظاهر شده است.34. نمادهایی که در آخرین لحظات این قسمت روی تخته ی گچی دیده می شوند اشاره ای به داستان "ماجرای مردان رقصان" هستند، داستان اثر دویل که سال 1903 نوشته شده است که در آن کد رمزی برای فرستادن پیام ها استفاده شده بود. 15 نمادی که روی تخته نوشته شده است با پیام اول داستان یکی هستند و معنی آن "اینجا هستم ایب استنلی" است.35. شرلوک در کاراگاه دروغگو به واتسون می گوید"مردم اس ام اس می زنند. حتی منم می زنم. منظورم به اون. اون زن. ایده ی بدیه. سعی می کنم نکنم ولی خب می دونی گاهی وقتا..." خب، به نظر شرلوک دروغ نمی گفت با توجه به پیامی که در لحظات آخر قسمت سه روی تصویر ظاهر می شود. " می دونی کجا پیدام کنی. ش.ه." حتما خودش است، نیست؟36. یکی از دکوراتور های سفید پوشی که برای ترمیم 221 بی خیابان بیکر در لحظات آخر می بینیم ممکن است طراح صحنه ی شرلوک آرول جونز باشد. حق است که او بخشی از بازسازی اثر معروفش باشد. 

37. آخرین سکانس سریال و شاید هم کل سریال، شرلوک و جان را در حال دویدن مثل بتمن و رابین از محل رتبن نشان می دهد که ادای احترامی به بازیگر معروف شرلوک هلمز بازیل رتبن است.38. تا به حال با این برخورد نکردیم ( شاید مخصوص نسخه ی آمریکایی باشد) اما به گفته ی یکی از طرفداران تیتراژ پایانی این قسمت کلمه ی بورئاس که جمع خدایان باد یونای از جمله یوروس است با حروف قرمز رنگ هجی می کند. 

ترجمه از بیکر استریت


سه شنبه 5 بهمن 1395ساعت : 12:00| نویسنده : مهرناز
آخرین مطالب
درباره ما
I'm bored of being bored because being bored is SO boring
since 2011
(عضو باشگاه نویسندگان میهن بلاگ)

Bakerstreet.ir
مدیر وب سایت : Sherlock 221
صفحات
موضوعات
نظر سنجی
آیا فصل چهارم سریال شرلوک برای شما فصل دلخواهی بود؟


آرشیو مطالب
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :Hit Counter

Instagram
 
[html] [/html]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic