[ ]
 
 
چهار نکته از "آخرین مسئله" که ممکن است به آنها توجه نکرده باشید.
نظرات

همینطور که از یک بخش هیجان انگیز فیلمنامه به بخش دیگر آن میرفتیم، نکات شایان توجه زیادی وجود داشت اما قابل درک است که تحت تاثیر درام قرار گرفته و به آنها توجه نکرده باشید.
در ادامه مطلب چهار نکته از آنها اشاره میکنیم.
ویکتور ترِوُور


یکی از راز هایی که در "آخرین مساله" افشا شد، درباره دوست دوران کودکی شرلوک، ویکتور ترِوُور بود. شخصیتی که از داستان های اصلی آرتور کانان دویل اقتباس شده بود.
ویکتور تروور در داستان " ماجرای گلوریا اسکات" به عنوان هم اتاقی هلمز در دانشگاه معرفی شده و تنها دوست هلمز قبل از واتسون بوده است.
درحالیکه آنان دوست کودکی همدیگر نبوده (و اشاره ای بر بازی دزد دریایی هم وجود ندارد) ویکتور تروور کسی بوده که اولین پرونده ی شرلوک را به او معرفی کرده.
این نکته ی جزئی است که در هر دو روایت داستان وجود دارد اگرچه در سریال شرلوک غم انگیزتر است.

عمارت Musgrave Ritual


بخش زیادی از آخرین مسئله از داستان" ماجرای Musgrave Ritual " اقتباس شده است (یک داستان معروف هلمز که به همراه داستان "ماجرای گلوریا اسکات" از جمله معدود داستان هایی است که اطلاعاتی درباره زندگی شرلوک قبل از آشنایی اش با واتسون دارد)

داستان ماجراهای
عمارت Musgrave Ritual کانن دویل مشابه آخرین مساله، شامل ترانه ای مرموز و به ظاهر بی معناست که به نقطه ای سِرّی از خانه اشاره می کند که در هر دوی داستان ها منجر به کشفی مهیب می شود.
سریال شرلوک البته در این مورد از داستان اصلی فاصله زیادی می گیرد، از جمله آنکه کمتر بر روی جزییات قافیه بندی تمرکز کرده و همچنین مالک خانه را نیز عوض میکند. چرا که در داستان اصلی، Musgrave Ritual نام خانه نبوده بلکه نام صاحب آن است.

"سه Garrideb " و "مردان رقصان"سریال شرلوک همیشه با اشاره های کوچک به داستان اصلی کانن دویل وفادار بوده، و "آخرین مساله" هم از این قاعده مستثنی نیست.
داستان سه Garrideb را می توانیم در شخصیت سه برادر Alex ،Nathan و John Garrideb ببینیم. داستان اصلی البته بیشتر بر تشخیص اشتباه شخصیت قاتل تکیه دارد تا یک مورد قتل، ما این داستان از آن جهت شهرت زیادی دارد که نشان می دهد چقدر هلمز به واتسون اهمیت می دهد. (چیزی که بار ها در آخرین مسئله دیدیم)
این اپیزود همچنین اشاره بسیار ریزی به "ماجرای مرد رقصان" دارد، داستانی که به علت اشاره به بسیار عجیب بودن بازسازی خانه شهرت دارد. با اشاره ای که در آخرین مساله به آن می شود، متوجه میشویم که هنوز رازهای جالب دیگری پیش رو داریم.

خیابان
Rathboneدر آخرین صحنه ، سازندگان ما را مطمئن می کنند که ماجراجویی ها همیشه ادامه خواهند داشت، شما میتوانید نام ساختمانی را که جان و شرلوک از آن خارج می شوند ببینید - Rathbone Place
این موضوع البته اشاره ای است به Basil Rathbone بازیگر معروف شرلوک هلمز. این اشاره به آن دلیل است که آنچه باعث شده موفات و گیتیس تشویق به ساخت و اقتباس شرلوک مدرن شوند، علاقه خاصشان به شرلوک Rathbone سال 1940 بوده است.
علاوه بر آن نویسندگان شرلوک اخیرا از احتمال ساخت یک قسمت ویژه مانند "عروس نفرت انگیز" صحبت کرده اند،پس این بار احتمالا باید منتظر یک اپیزود سیاه و سفید برگرفته از هلمز  Rathbone  باشیم که در آن بندیکت کامبربچ و مارتین فریمن در حال جدال با نازی ها هستند!

منبع : Metro


چهارشنبه 29 دی 1395ساعت : 18:00| نویسنده : sara
آخرین مطالب
درباره ما
I'm bored of being bored because being bored is SO boring
since 2011
(عضو باشگاه نویسندگان میهن بلاگ)

Bakerstreet.ir
مدیر وب سایت : Sherlock 221
صفحات
موضوعات
نظر سنجی
آیا فصل چهارم سریال شرلوک برای شما فصل دلخواهی بود؟


آرشیو مطالب
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :Hit Counter

Instagram
 
[html] [/html]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic