[ ]
 
 
34 نکته ی جالب در مورد "کاراگاه دروغگو" (بخش دوم)
نظرات
*هشدار لو رفتن داستان*
بار دیگر به دنبال سرنخ های جدیدترین قسمت شرلوک "کاراگاه دروغگو" گشتیم و جزئیاتی جالب و اشاره هایی به داستان های اصلی آرتور کانن دویل پیدا کردیم.

18. بخش کالورتن اسمیت در بیمارستان سنت کادوالا قرار دارد. بنا بر روایتی، شاه سنت کادوالا قبل از اینکه از گناهانش توبه کند و قدیس شود، قاتل زنجیره ای بوده است.19. بخش کالورتن اسمیت بیمارستان روز 20 جولای 2014 تاسیس شده است. علاوه بر اینکه یک روز قبل از تولد 38 سالگی بندیکت کامبربچ است، آیا این روز اهمیت خاصی برای شرلوک هلمز دارد؟

20. وقتی شرلوک در بیمارستان سنت کادوالا با بچه ها صحبت می کند، اشاره هایی به داستان ها و فیلم های قبلی شرولک هلمز می کند. "Blessington the Poisoner" اشاره به داستان "ماجرای بیمار مقیم" دارد. داستان "خانه ی دیرکلیف" از فیلم "شرلوک هلمز و خانه ی وحشت" که در سال 1945 با بازی رتبن و بروس ساخته شد و "پرونده ی اورانگوتان قاتل" حتما به داستان "قتل های سردخانه ی رو" نوشته ی ادگار الن پو در سال 1841 اشاره دارد که تاثیر مهمی برای کانن دویل بوده است. 

21. مارک گیتیس در اکران خصوصی "کاراگاه دروغگو" در ولز گفت که شخصیتی که کیتی ویکس بازی می کند (پرستار کورنیش) که در مورد وبلاگ جان گفت "کمی جذابیتشو از دست داده" به عنوان شوخی خودی این طور نامیده شده است. این اسم اشاره به قایقران کورنی (منطقه ای در بریتانیا) دارد که کانن دویل را با قایقش از رودخانه رد می کند و بعد از اینکه مطمئن می شود همان نویسنده ی داستان های شرلوک هلمز است به او می گوید "از وقتی مرگ برگشت اصلا مثل قبل نبود" که به عقیده ی گیتیس "اولین منتقد" بوده است. 

22. اگر با دقت به لوگوی بیمارستان سنت کادوالا نگاه کنید می بینید که از قصد ایهام دارد. از یک طرف کسی در حال مراقبت از بیمار/خفه کردن را نشان می دهد و شاید هیولایی با شمایل فیلم های ترسناک.23. هرمن وبستر ماجت قاتل زنجیره ای بود که در واقعیت "قصر قتل" را ساخت و با اسم مستعار اچ.اچ.هلمز هویت خود را مخفی کرد.

24. در اتاق بازجویی که لستراد و واتسون نشسته اند، یکی از افسران پلیس لپ تاپی می اورد تا مصاحبه ی کالورتن اسمیت را نشان دهد. قبل از اینکه توبی جونز شروع به صحبت کند ما می شنویم که "هرولد چورلی امروز گزارش کرد که..." هرولد چورلی خبرنگاری از سریال سال 1968 دکتر هو به نام شبکه ی وحشت بود.
25. به نظر می رسد کاغذ دیواری اتاق شرلوک در بیمارستان هاله های تاردیس باشد. اگر این طور باشد انتخاب مناسبی است چرا که توبی جونز در فصل پنجم دکتر هو  در قسمت "انتخاب امی" در نقش ارباب خواب ظاهر شد که بعدتر مشخص شد که نسخه ی تاریک تر دکتر است. 

26. حالا که کاغذ دیواری موضوع بحث است، مری خیالی در ابتدای این قسمت در خانه ی روانشناس جان به دیواری تکیه کرده که پر از ابرهای بهشتی است. شاید بیشتر از آنکه خیال باشد فرشته است؟ (به گفته ی طراح صحنه به باد شرقی هم اشاره دارد)27. شرلوک وقتی بچه بوده برای دستگیر کردن بابانوئل تله درست می کرده است. این نکته سرنخ یا اشاره نیست فقط سرگرم کنندست. 


28. خانم هادسون در پایان "شش تاچر" ویدیویی که مری برای شرلوک گذاشته بود را تماشا کرد. وقتی که در این قسمت جان و مایکرافت را به سمت این سی دی سوق می دهد طوری رفتار می کند انگار نمی داند محتوای آن چیست. اشتباه سهوی یا حرکتی زیرکانه از یک آدم غیرمعمولی؟

29. شرلوک در مورد دستگاه های شنود می گوید: " عدد سه یه چیز خاصی داره. مردم همیشه بعد از سه ناامید می شن" همان طور که در جاهای مختلف به آن اشاره شده، آیا باید منتظر هلمز چهارمی باشیم؟

30. وقتی خانم اسمالوود شماره اش را به مایکرافت می دهد، دفترچه یادداشتش روی صفحه ای باز است که  "ساعت 2 به شرینفورد زنگ بزن" روی آن نوشته شده است. در طرف دیگر لیست جاهایی که باید تحت نظارت باشند نوشته شده است که همگی به مخفیگاه های شرلوک هلمز در "آخرین عهدش" هستند. گل خانه ی بلایند در باغ های کیو، قبر جنبان در قبرستان همستد و ساعت بیگ بن.31. از آنجایی که به سال پیش مربوط می شود، می توانیم فرض کنیم که دوست مشترکی که یوروس می گوید او را با کالتورتن اسمیت آشنا کرده موریارتی بوده؟

32. از صحت این قضیه خبر نداریم اما بر اساس مقاله ی روزنامه ی تلگراف بندیکت کامبربچ وضعیت ژنتیکی دارد که باعث می شود رنگ چشم هایش بین آبی و سبز تغییر کنند. آیا وقتی یوروس یکی از لنزهایش را درمی آورد، نه تنها باعث خوفناک شدنش می شود بلکه اشاره ای به بردار تلویزیونی اش دارد؟

33. وقتی یوروس به واتسون می گوید "تا حالا برات سوال پیش نیومده، حتی یه بار، که برادر مخفی شرلوک شاید خواهر مخفی شرلوک باشه؟" واستون همان اشتباهی را مرتکب می شود که شرلوک در پرونده ی صورتی مرکتب شد. وقتی شرلوک در مورد جان استنتاج می کرد، شرلوک فرض کرد که هری برادر جان است و نه کوتاه شده ی اسم خواهرش که هریت بود. (از قضا، نام کارگردان بانکدار کور در فصل یک یوروس لین بود اما یوروس با دیکته ی متفاوت)


34. یوروس توضیح می دهد که در زبان یونانی اسمش به معنای "باد شرقی" است که نقل قولی از داستان "آخرین تعظیمش" از کانن دویل است که اشاره به جنگ جهانی اول دارد. بعداً در فیلم "شرلوک هلمز و صدای وحشت" با بازی رتبن در اشاره به جنگ جهانی دوم استفاده شد و در آخر در "آخرین عهدش" ابتدا از زبان شرلوک و بعد هم از واتسون شنیده شد. "باد شرقی در راه است"

ترجمه از بیکر استریتپنجشنبه 23 دی 1395ساعت : 21:00| نویسنده : مهرناز
آخرین مطالب
درباره ما
I'm bored of being bored because being bored is SO boring
since 2011
(عضو باشگاه نویسندگان میهن بلاگ)

Bakerstreet.ir
مدیر وب سایت : Sherlock 221
صفحات
موضوعات
نظر سنجی
آیا فصل چهارم سریال شرلوک برای شما فصل دلخواهی بود؟


آرشیو مطالب
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :Hit Counter

Instagram
 
[html] [/html]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات