تبلیغات
شرلوک هلمز ساکن ۲۲۱ بی خیابان بیکر - 34 نکته ی جالب در مورد "کاراگاه دروغگو" (بخش دوم)
[ ]
 
 
34 نکته ی جالب در مورد "کاراگاه دروغگو" (بخش دوم)
نظرات
*هشدار لو رفتن داستان*
بار دیگر به دنبال سرنخ های جدیدترین قسمت شرلوک "کاراگاه دروغگو" گشتیم و جزئیاتی جالب و اشاره هایی به داستان های اصلی آرتور کانن دویل پیدا کردیم.

18. بخش کالورتن اسمیت در بیمارستان سنت کادوالا قرار دارد. بنا بر روایتی، شاه سنت کادوالا قبل از اینکه از گناهانش توبه کند و قدیس شود، قاتل زنجیره ای بوده است.19. بخش کالورتن اسمیت بیمارستان روز 20 جولای 2014 تاسیس شده است. علاوه بر اینکه یک روز قبل از تولد 38 سالگی بندیکت کامبربچ است، آیا این روز اهمیت خاصی برای شرلوک هلمز دارد؟

20. وقتی شرلوک در بیمارستان سنت کادوالا با بچه ها صحبت می کند، اشاره هایی به داستان ها و فیلم های قبلی شرولک هلمز می کند. "Blessington the Poisoner" اشاره به داستان "ماجرای بیمار مقیم" دارد. داستان "خانه ی دیرکلیف" از فیلم "شرلوک هلمز و خانه ی وحشت" که در سال 1945 با بازی رتبن و بروس ساخته شد و "پرونده ی اورانگوتان قاتل" حتما به داستان "قتل های سردخانه ی رو" نوشته ی ادگار الن پو در سال 1841 اشاره دارد که تاثیر مهمی برای کانن دویل بوده است. 

21. مارک گیتیس در اکران خصوصی "کاراگاه دروغگو" در ولز گفت که شخصیتی که کیتی ویکس بازی می کند (پرستار کورنیش) که در مورد وبلاگ جان گفت "کمی جذابیتشو از دست داده" به عنوان شوخی خودی این طور نامیده شده است. این اسم اشاره به قایقران کورنی (منطقه ای در بریتانیا) دارد که کانن دویل را با قایقش از رودخانه رد می کند و بعد از اینکه مطمئن می شود همان نویسنده ی داستان های شرلوک هلمز است به او می گوید "از وقتی مرگ برگشت اصلا مثل قبل نبود" که به عقیده ی گیتیس "اولین منتقد" بوده است. 

22. اگر با دقت به لوگوی بیمارستان سنت کادوالا نگاه کنید می بینید که از قصد ایهام دارد. از یک طرف کسی در حال مراقبت از بیمار/خفه کردن را نشان می دهد و شاید هیولایی با شمایل فیلم های ترسناک.23. هرمن وبستر ماجت قاتل زنجیره ای بود که در واقعیت "قصر قتل" را ساخت و با اسم مستعار اچ.اچ.هلمز هویت خود را مخفی کرد.

24. در اتاق بازجویی که لستراد و واتسون نشسته اند، یکی از افسران پلیس لپ تاپی می اورد تا مصاحبه ی کالورتن اسمیت را نشان دهد. قبل از اینکه توبی جونز شروع به صحبت کند ما می شنویم که "هرولد چورلی امروز گزارش کرد که..." هرولد چورلی خبرنگاری از سریال سال 1968 دکتر هو به نام شبکه ی وحشت بود.
25. به نظر می رسد کاغذ دیواری اتاق شرلوک در بیمارستان هاله های تاردیس باشد. اگر این طور باشد انتخاب مناسبی است چرا که توبی جونز در فصل پنجم دکتر هو  در قسمت "انتخاب امی" در نقش ارباب خواب ظاهر شد که بعدتر مشخص شد که نسخه ی تاریک تر دکتر است. 

26. حالا که کاغذ دیواری موضوع بحث است، مری خیالی در ابتدای این قسمت در خانه ی روانشناس جان به دیواری تکیه کرده که پر از ابرهای بهشتی است. شاید بیشتر از آنکه خیال باشد فرشته است؟ (به گفته ی طراح صحنه به باد شرقی هم اشاره دارد)27. شرلوک وقتی بچه بوده برای دستگیر کردن بابانوئل تله درست می کرده است. این نکته سرنخ یا اشاره نیست فقط سرگرم کنندست. 


28. خانم هادسون در پایان "شش تاچر" ویدیویی که مری برای شرلوک گذاشته بود را تماشا کرد. وقتی که در این قسمت جان و مایکرافت را به سمت این سی دی سوق می دهد طوری رفتار می کند انگار نمی داند محتوای آن چیست. اشتباه سهوی یا حرکتی زیرکانه از یک آدم غیرمعمولی؟

29. شرلوک در مورد دستگاه های شنود می گوید: " عدد سه یه چیز خاصی داره. مردم همیشه بعد از سه ناامید می شن" همان طور که در جاهای مختلف به آن اشاره شده، آیا باید منتظر هلمز چهارمی باشیم؟

30. وقتی خانم اسمالوود شماره اش را به مایکرافت می دهد، دفترچه یادداشتش روی صفحه ای باز است که  "ساعت 2 به شرینفورد زنگ بزن" روی آن نوشته شده است. در طرف دیگر لیست جاهایی که باید تحت نظارت باشند نوشته شده است که همگی به مخفیگاه های شرلوک هلمز در "آخرین عهدش" هستند. گل خانه ی بلایند در باغ های کیو، قبر جنبان در قبرستان همستد و ساعت بیگ بن.31. از آنجایی که به سال پیش مربوط می شود، می توانیم فرض کنیم که دوست مشترکی که یوروس می گوید او را با کالتورتن اسمیت آشنا کرده موریارتی بوده؟

32. از صحت این قضیه خبر نداریم اما بر اساس مقاله ی روزنامه ی تلگراف بندیکت کامبربچ وضعیت ژنتیکی دارد که باعث می شود رنگ چشم هایش بین آبی و سبز تغییر کنند. آیا وقتی یوروس یکی از لنزهایش را درمی آورد، نه تنها باعث خوفناک شدنش می شود بلکه اشاره ای به بردار تلویزیونی اش دارد؟

33. وقتی یوروس به واتسون می گوید "تا حالا برات سوال پیش نیومده، حتی یه بار، که برادر مخفی شرلوک شاید خواهر مخفی شرلوک باشه؟" واستون همان اشتباهی را مرتکب می شود که شرلوک در پرونده ی صورتی مرکتب شد. وقتی شرلوک در مورد جان استنتاج می کرد، شرلوک فرض کرد که هری برادر جان است و نه کوتاه شده ی اسم خواهرش که هریت بود. (از قضا، نام کارگردان بانکدار کور در فصل یک یوروس لین بود اما یوروس با دیکته ی متفاوت)


34. یوروس توضیح می دهد که در زبان یونانی اسمش به معنای "باد شرقی" است که نقل قولی از داستان "آخرین تعظیمش" از کانن دویل است که اشاره به جنگ جهانی اول دارد. بعداً در فیلم "شرلوک هلمز و صدای وحشت" با بازی رتبن در اشاره به جنگ جهانی دوم استفاده شد و در آخر در "آخرین عهدش" ابتدا از زبان شرلوک و بعد هم از واتسون شنیده شد. "باد شرقی در راه است"

ترجمه از بیکر استریتپنجشنبه 23 دی 1395ساعت : 22:00| نویسنده : مهرناز
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
NOt_cRazY چهارشنبه 29 دی 1395 19:36
راستی هم گروه بیکر، هم پست هاتون مخصوصا پست های نکات سریال عالی ن خسته نباشین
مهرناز پاسخ داد:
ممنون از لطفتون
NOt_cRazY چهارشنبه 29 دی 1395 19:31
آقا یه موضوعی داره منو دیوونه می کنه. تو قسمت آخر فصل سه، دفتر مگنسن، جایی که Janine افتاده زمین، قالی ای که روش افتاده به نظرم همون قالی قرمز بین صندلی جان و یوروس هست توی قسمت کاراگاه دروغگو.... نیست؟
با توجه به دقت عوامل سریال نمیتونم خودمو راضی کنم که این اتفاقی بوده باشه
فک کنم این قضیه اینو جواب میده که مگنسن چه طوری از نقطه ضعف شرلوک روی ردبیرد خبر داشته
مهرناز پاسخ داد:
شاید بودجه نداشتن
white یکشنبه 26 دی 1395 23:32
@حسین

الیزابت اسم کسی بود که جان توی اتویوس دید.
شماره رو وقتی جان سیو میکنه مینویسه : E
الیزابت اسم قلابی یوروس در نقش دختر داخل اتوبوس بود
حسین یکشنبه 26 دی 1395 21:16
لطفا جواب بدید
مهرناز پاسخ داد:
بچه ها لطف کردن جواب دادن
حسین یکشنبه 26 دی 1395 21:15
تو تیتراژ پایانی قسمت دوم به جای یوروس نوشته الیزابت /با بازی sian brooke/دلیلش چیه؟
ینی میتونه یکی دیگه باشه؟
موریارتی شنبه 25 دی 1395 05:21
من خیلی تحقیق كردم درمورد رنگ چشمهای بندیكت و اون حالت خاص هتروكرومیا كه دوستان گفتند ...

ولی چیزی كه درآخر بهش رسیدم این بود كه رنگ چشمهاش آبیه ... و به خاطر نزدیك بینیش از لنز تماسی استفاده میكنه ... و ازقضا لنز تماسیش هم سبز رنگه ...

البته طیف سبزو آبی فوق العاده نزدیك همن به خاطر همین تصور هتروكرومیا داشتنش دور از ذهن نیست ولی خب با توجه به نزدیك بینیش و مقایسش با بقیه ی كسانی كه هتروكرومیا دارن ... به نظرم این تفاوت رنگها به خاطر لنز طبی ای كه استفاده میكنه هست ...

خودش تو این مصاحبه ی این صفحه گفته كه نزدیك بین هست و لنز استفاده میكنه ... و همینطور از عینك طبی ... كه مردم همش بهش میگن ما عینكتو دوست داریم ولی واقعی كه نیستند ... اما بندكیت جواب میده كه نه واقعین ! من نزدیك بینم ...

آدرس لینك در اسم ...
شنبه 25 دی 1395 00:22
حالا واقعا چشاش چ رنگیه?!!
خوف كردم عكساشو دیدم....
خیلی جالبه!!!
مهرناز پاسخ داد:
مریم جمعه 24 دی 1395 22:53
نه عاطفه جان به نظرم تاریخ همون 2014 هست (شایدم اشتباه کنم ) منم اولش دیدم فک کردم 2044 نوشته چون خیلیم واضح نیست یه کم آدمو به اشتباه میندازه ولی اگه به فاصله بین 0و عدد بعد دقت کنی میبینی چسبیدن بهم درحالی که عدد بعد از صفر با عدد چهار ( به پایین عدد دقت کن اون آخر عدد ) فاصلش بیشتره به خاطر شکل عدد 4 اگه عدد قبلم 4 بود باید همون مقدار فاصله رو با عدد صفر میداشت که نداره نزدیکتره به هم تقریبا چسبیده پس اون همون عدد 1
sheema جمعه 24 دی 1395 22:51
مهرنازجان،میشه این GIF که میگی رنگ چشمای بندیک/شرلوکه رو بزاری تا یکم بیشتر مدهوش جذابیت این بشر بشیم
مهرناز پاسخ داد:
http://www.axgig.com/images/35180298552079953706.gif
شیش جمعه 24 دی 1395 22:34
هر چند ممکنه منظورش خواهرشون باشه
ولی من اونموقع که دیدم به ذهنم اومد که برادره. درست یادم نیست چی میگفت
مهرناز پاسخ داد:
شیش جمعه 24 دی 1395 22:11
یه نکته
1: تو فصل 3 اپیزود 3 یکی به مایکرافت میگه تو که درگیر احساسات خانوادگی نیستی؟ مایکرافتم میگه نه. You know what happend to the other one
پس برادر سومی هم هست
مهرناز پاسخ داد:
مریم جمعه 24 دی 1395 21:54
پس چند روز ؟
مهرناز پاسخ داد:
دو روز سنگین اومده بود برام
مهسا جمعه 24 دی 1395 20:43
نمیدونم
مثلا سکانسای کمدی از قسمتای قبلی
مهرناز پاسخ داد:
حتما در موردش فکر می کنیم
atefe221b جمعه 24 دی 1395 20:32

تاریخ افتتاح بیمارستان . اصلا 2014 نیست. 2044 ه . تو فیلم دقت کنین ...
مهرناز پاسخ داد:
نمیشه 2044 باشه!
آیدا جمعه 24 دی 1395 20:05
دوستانی که میگن لیدی اسمالوود مگه شوهر نداشت? اگه یادشون باشه توی آخرین عهدش شرلوک توی آشپزخونه خونه مادر پدرش نشسته داره روزنامه میخونه که توش نوشته لرد اسمالوود خودکشی کرد.
اما من فک میکنم منظور لیدی اسمالوود چیز دیگه ای بوده.
مهرناز پاسخ داد:
ma جمعه 24 دی 1395 18:57
ممکن ایده مخفف miss me درست باشه مثل a.g.r.a
مهرناز پاسخ داد:
اره چون قبلا هم از این ترفند استفاده کردن
مهسا جمعه 24 دی 1395 18:18
وااای مخرناز دو رووو مونده
سر جدت یچی‌ بذار از خماریمون کم بشه
مهرناز پاسخ داد:
چی مثلا؟
مهسا جمعه 24 دی 1395 18:16
عالی بود. اقا بمنم توجه کنید دو سه تاشو منم گفتم دیگه خب. فقط مقاله نویسا باهاشون؟ خخخخخ
تو این چهار ساله هر سال همین شده کارمون انقد که دقت میکنیم‌به اینور اونور . خخخ
ولی من دوست دادم حتی اگه‌یسری نکته ها تصادفی باشه چالش برانگیزه. این اسمالوود مگه شوهر نداشت؟ چیشد پس چه وضعیه آخه مایکرافت جان همسن خانوم خادسون میزنه
مهرناز پاسخ داد:
اره، شرلوک تنها سریالیه که وقتی می بینیم تمام حواسمو بهش می دم. به ریز ریز دیالوگا و چیزایی که نشون می دن.

مثل اینکه به رحمت خدا رفتن آقای اسمالوود
مریم جمعه 24 دی 1395 15:05
به نظر منم تنفگ آخر فیلم شلیک نمیکنه چون به سر تفنگ دقت کنین هیچ گلوله ای موقع شلیک ازش خارج نشد ما آتیششو ندیدیم اون قسمت روی اسلحه هم تکون نخورد حالا قضیه چیه دو روز دیگه معلوم میشه
مهرناز پاسخ داد:
دو روز
Aida جمعه 24 دی 1395 14:18
من که مثل شرلوک بی عاطفه شده بودم و بهش عادت کرده بودم.
شرلوک رو الگوی خودم قرار داده بودم.
حالا چطوری احساسی بشم.از دست شرلوک.
معلوم نیست چطوریه.
مهرناز پاسخ داد:
شرلوک با احساسات خوبه نبوغشو بهتر نشون می ده
فری جمعه 24 دی 1395 08:49
به نظرم تفنگ آخر فیلم اصلا شلیک نمی کنه. چون اگه شلیک می کرد بلاخره دست یوروس یکم باید می رفت عقب ولی دستش از جاش تکون نخورد. بعد هم اینکه فکر نمی کنم یه توهم بتونه اونجوری که تو تیزر دیدیم موقع انفجار پرت شه بیرون
مهرناز پاسخ داد:
موریارتی جمعه 24 دی 1395 05:26
ربطی به موضوع زیاد نداره ولی ... حالا دیگه كاملا درك میكنم چرا بعضیها خیلی راحت از جونشون میگذرن ...

خیلی وقته دارم فكر میكنم چرا موریارتی ...اونكه هیچیش شبیه من نیست ... فقط میدونم چون بهش حسودیم میشه ... به سنگدل بودنش ... به شجاعت داشتنش واسه خودكشی ....

به شرلوك هم حسودیم میشه ... حتی به این نسخه ی احساسیش ... احساساتش هنوز اونقدری نیست كه به فكر خودكشی بندازنش پس طرفداراش نگرانش نباشن ...

اصلا یادم نمیاد چجور سایتتونون پیدا كردم ... ولی تو همین مدت كوتاه برام با ارزش شد ... یادم رفته بود چه حسی داره دوباره توی جمع طرفدارا بودن .... خیلی وقت بود هیچجا نمیشنوتم ...اینجا نوشتم ... با خیال یكی دوباره و صد باره زندگی كردم .... درست همینجا ....

شرلوك واسه من فقط یه سریال نبود .... رایخن باخ فقط یه رایخن باخ نبود ... نیست ... این سایت هم یك سایت معمولی نبود ....

ممنوننم بابت سایت زیباتون .... حس خیلی خوبی بود مهرناز حتی تو همین مدت كوتاه .... همه چی داره كوتاهتر و كوتاهتر مبشه .... شادوموفق باشی مهرناز عزیز و همه ی تیم بیكر ... و همه ی طرفدارای دوست داشتنیش ....
مهرناز پاسخ داد:
لطف داری. امیدواریم بتونیم جمع گرمی رو برای طرفدارای شرلوک درست کرده باشیم چون می دونم اکثرمون کسانی که علاقه مون به این سریالو درک کنند نداریم. همین که اینجا جمع شدیم به همراه اونایی که می بینیم مثل خودمون شرلوک این قدر براشون مهمه یکی از بزرگترین دلخوشیهامونه.درسته این مدت پخش شیرینی خاصی خودشو داره ولی بعد از تموم شدنش هم همچنان این جا خواهیم بود تا وقتی که عمری و فرصتی باقی باشه و طرفدارای شرلوک هم اینجا باشند. نه به شرلوک حسودی کن و نه به موریارتی وقتی این همه تجربه های شیرین دور و اطرافمون هستند! اونا باید به ما حسودی کنند
ستاره جمعه 24 دی 1395 00:13
همینکه هر سه سال یه فصل میسازن دیگه....
مهرناز پاسخ داد:
بسازن هر سه سال بسازند
Hamid862 پنجشنبه 23 دی 1395 23:42
من که فکر میکنم موریارتی وشرلوک و مایکرافت و... خلاصه هرچی خفن هست همشون یه تیم هستند.(طبق قسمت عروس نفرت انگیز)وmiss me هم مخفف اسمشونه.
M مایکرافت
I آیرین ادلر
S شرلوک
S شرینفورد
M موریارتی
E یوروس
مهرناز پاسخ داد:
بله این تئوری همه جا هست باید ببینیم یکشنبه شب چی میشه
نوا پنجشنبه 23 دی 1395 23:40
ببخشید!من فعلانمیتونم دانلودکنم شمامیدانیدتو بی*بی*سی فارسی پخش شد،یادرحاله پخشه؟یا چه زمان و چه ساعتی پخش میشه؟!من قبلافصل3رو دوبله بی*بی*سی رودیده بودم...شاید2ماه پیش دوبله ازاینترنت هم دانلودکردم دیدم هر2دوبله خوب بودن امابنظرم حداقل نقشهای اول تو بی*بی*سی کمی بهتربودازجمله جان و شرلوک،نمیدونم شایدم در1حدبودن امامن چون اول بی*بی*سی رودیدم یکم بیشترخوشم اومدامامتاسفانه چیزی که منو بیشترناراحت کرد تودوبله مجازیسری نقشهاخییییلی دوبلشون عوض میشد و این اصلاخوب نبود
مهرناز پاسخ داد:
احتمالا پخش فصل چهار بیوفته یک سال و نیم دیگه. هنوز قسمت ویژه هم پخش نکردند! حدس می زنم بعد از عید پخشش کنند.
Aida پنجشنبه 23 دی 1395 23:15
راستی راجب یوروس یا خواهر شرلوک در کتاب های کانن دویل اشاره شده؟؟
مهرناز پاسخ داد:
خود کانن دویل چیزی در مورد خواهر شرلوک ننوشته ولی گویا یکی از نویسنده های دیگه که داستان های هلمز اقتباسی نوشته یه شخصیت به اسم Enola هلمز داره
Aida پنجشنبه 23 دی 1395 23:14
واقعا مایکرافت از خانم اسمالوود خوشش میاد.
اصلا بهم نمیان.اسمالوود خیلی پیره.
ممنون:)
مهرناز پاسخ داد:
اره، می خواست می گفت آستین براش بالا می زدیم
هاتف پنجشنبه 23 دی 1395 23:04
عالی بود ممنون از زحمتتون این مطلب ها سوال های بیشتری واسه ما ایجاد میکنه جان من ما رو از کار و زندگی نندازید
مهرناز پاسخ داد:
خواهش می کنم. اره هی سوالامون بیشتر می شن
زهرا ح پنجشنبه 23 دی 1395 23:01
ینی خودمو کشتم تا اون نوشته هارو بخونم..
نکته 32 هم به گمونم کاملا حقیقت داره..بارها با خودم فکر کردم که سبزن یا آبی...و به هیچ نتیحه ای نرسیدم
مهرناز پاسخ داد:
اره تو نور رنگش عوض می شه. اگه اشتباه نکنم از فصل سه یه جیف/گیف هست که قشنگ عوض شدن رنگ چشمشو می شه دید
مرضیه پنجشنبه 23 دی 1395 22:58
جدی این همه اشاره و جزئیات خستشون نمیکنه!!
گرچه جالبه ولی دیگه اینا شورشو درآردن:|
ایعنی واقعا بعضی جاهاش هم تصادفی نبوده؟
کلا این فیلم اول جزئیات بوده بعد داستان بهش اضافه شده:|:|:|
مهرناز پاسخ داد:
خیلی رو این فیلم نامه هاشون کار می کنند. البته به نظرم مقاله یه کم زیاده روی کرده بود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین مطالب
درباره ما
I'm bored of being bored because being bored is SO boring
since 2011
(عضو باشگاه نویسندگان میهن بلاگ)

Bakerstreet.ir
مدیر وب سایت : Sherlock 221
صفحات
موضوعات
نظر سنجی
بهترین سکانس فصل چهار؟


آرشیو مطالب
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :Hit Counter

Instagram