[ ]
 
 
34 نکته ی جالب در مورد "کاراگاه دروغگو" (بخش اول)
نظرات
*هشدار لو رفتن داستان*
بار دیگر به دنبال سرنخ های جدیدترین قسمت شرلوک "کاراگاه دروغگو" گشتیم و جزئیاتی جالب و اشاره هایی به داستان های اصلی آرتور کانن دویل پیدا کردیم.

منبع: Den of Geek

1. اولین صحنه ی این قسمت اسلحه ی شلیک شده را نشان می دهد - که در ابتدا فرض می کنیم خاطره ی جان از ویویان نوربری در "َشش تاچر" است - در واقع همان گلوله ایست که در پایان سریال از اسحله ی یوروس هلمز شلیک می شود. این صحنه در تیتراژ آغازی فصل چهارهم نشان داده می شود و همین طور خیلی کوتاه در سکانس بین شرلوک و فیث (در کنار رود تیمز بعد از اینکه اسحله ش را در آب پرت می کند) ظاهر می شود. 


2. یک گلدان پر از گل رز سفید، شبیه دسته گل عروسی مری و گل هایی که روز عروسی جان و مری در جیب شرلوک و جان بودند، روی طاقچه پنجره ی روانشناس جان دیده می شود. اسم واقعی مری رزامند بود که به معنی گل رز دنیاست.

3. وقتی یوروس به جان می گوید "من فکر کنم تو رو یاد دوستت میندازم" اشاره به رابطه ی بین خودش و شرلوک دارد. در این صحنه او جای همیشگی شرلوک در صندلی سمت راست نشسته است در حالی که جان در صندلی سمت چپ رو به روی اون نشسته است. حتی نشانه های تصویری ارتباط بین او و شرلوک را نشان می دهند. طرفداران می دانند که "هرگز نمی شه دوقلو باشن" اما استثناً شاید دو قلو باشند؟

4. آیا رنگ فرش زیر پای جان و یوروس به عمد شبیه رنگ خون است؟


5. یادداشت دست نویس که تیتراژ اول فصل چهار می بینیم، یادداشت فیث اسمیت در مورد قتل های پدرش است. با وجود کد رمز، اون تکه ی عجیبی که در فنجان گران قیمت شرلوک در تیتراژ آغازی هفته ی پیش دیدیم فقط چای، جاذبه ی زمین و فیلم برداری زیرکانه است. یک نکته ی دیگر در مورد تیتراژ اینکه آیا به یاد دارید که تصویر شرلوک در تیتراژ دو تا می شود؟ مطمئنیم هرگز دو قلو نیستند؟

6. در داستان های اصلی به نام "ماجرای کاراگاه در حال مرگ" که عنوان این قسمت از آن الهام گرفته است، هلمز وانمود می کند مبتلا به بیماری استوایی (که کالورتن اسمیت فرستاده است) شده تا اسمیت را به اعتراف وادار کند. دکتر واستون باور می کند که دوستش در حال مرگ اشت و بعد از اون خواسته می شود که وقتی اسمیت در حال اعتراف به گناه است پشت دیوار پنهان شود.  در "کاراگاه دروغگو" عصایی که محتوی شنود است این نقش را به جای دکتر واتسون ایفا می کند.

7. یوروس در نقش فیث از شرلوک می پرسد "تا حالا شده تو آینه نگاه کنی و بخوای کس دیگه ای رو ببینی؟" . آیا ما کاملاً و 100 درصد مطمئنیم که هرگز نمی شوند دوقلو باشند؟


8. وقتی شرلوک در حال خماری عصای فیث (یوروس) را می بیند به یاد راه رفتن جان واتسون در پرونده ی صورتی می افتد که این یکی از چندین اشاره به قسمت اول سریال بود که داستان قاتل زنجیره ای بود که خود را در ملا عام پنهان می کرد.

9. وقتی شرلوک و فیث (یوروس) مشغول خوردن سیب زمینی سرخ کرده هستند، فیث در همان جایی نشسته که هفته ی پیش در نقش ای نشسته بود. (یکی از طرفداران هم تصادف عجیبی رو کشف کرده که زنی که در قسمت هیولاهای بسکرویل در قطار به هنری نایت شماره داده بود شماره ی مشابهی با یوروس دارد. حداقل، شماره های پایانیش با شماره ای که ای به جان داد یکی است.)


10. هنوز به طور دقیق نمی دانیم که تولد شرلوک هلمز چه روزی است. وقتی شرلوک مشغول توضیح برد آشپزخانه ی فیث (یوروس) است، چراغانی کریسمس به وضوح در خیابان پیداست اما وقتی بعدا از پیکادلی رد می شوند، پرچم های انگلیس برای جشن تولد 90 سالگی ملکه در خرداد امسال دیده می شوند.


11. وقتی فیث (یوروس) در مورد هلیکوپتر به شرلوک می گوید "برادر بزرگ مواظبه" (که به معنی کنترل صاحبان قدرت بر مردم از کتاب 1984 جورج اورل نقل شده است)  بدون اینکه شرلوک متوجه باشد به رابطه ی خانوادگی شان با مایکرافت اشاره دارد. 

12. آیا شرینفورد به جای اینکه کسی باشد یک موسسه است؟ مایکرافت در "شش تاچر" پای تلفن می خواهد که به شرینفورد وصل شود و در کاراگاه دروغگو خانم اسمالوود می پرسد "هنوز با شرینفورد حرف می زنی؟" و در جواب می شنود که مدام ازش خبر می گیرد اما هرگز از ضمیری که مشخص کند کیست یا چیست استفاده نکردند. حدس ما؟ شرینفورد اسم زندان یا آسایشگاه روانیست که یوروس در آن نگه داری می شد. 

13. سرنخ هایی در دو قسمت اول فصل چهار به این نکته اشاره دارند که پُلی در قسمت آخر منفجر خواهد شد. اولین اشاره تبلیغ "مزه ی انفجاری" در کنار اتوبوس جان در "شش تاچر" بود و دومین حرف کالورتن اسمیت به ایوان دیویز بود که "باید مواظب باشیم که پل هامونو خراب نکنیم" در حالی که شرلوک و فیث (یوروس) از بالای رود تیمز رد می شوند. علاوه بر این، سکانس انفجار عظیمی که در تیزر آخرین مسئله نشان داده شد.

14. برای دیدن نحوه ی برگشتن اتاق به توییتر طراح تولید آرول جونز نگاهی بندازید. فوق العادست.


15. ممکن است تصادفی باشند اما به کوسنی که زیر سر شرلوک قرار دارد نگاه کنید که از جنس کلاه معروفی است که در این قسمت مورد بحث است.


16. وقتی شرلوک در حال تیراندازی و شکایت است، او بخشی از سخنرانی معروف هنری پنجم اثر شکسپیر را اجرا می کند که دیالوگ معروف "بازی در جریان است" کانن دویل از آن گرفته شده است.

17. پوستر کالورتن اسمیت که به دیوار شرلوک نصب شده است توضیح چندش آور زیر را دارد: "باور نمی کنید که می ذارن با وجود چه چیزایی در برم" که بعدا حرفی با همین مضمون در بیمارستان به شرلوک می زند. عنوان  یکی از کتاب هایش "چطور بکشیم" است. و لحظه ای او را به عنوان داور برنامه ی استعدادیابی بریتانیا می بینیم در حالی که دکمه ی قرمز را فشار می دهد و می گوید "بکشش" و بعد در برنامه ی دیگری به نام "بیزنس کُش" ظاهر می شود. 

ادامه در بخش دو

ترجمه از بیکر استریت

مرتبط با:
چهارشنبه 22 دی 1395ساعت : 20:20| نویسنده :
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم چهارشنبه 22 دی 1395 22:07
وای خیلی عالی بود ممنون اتفاقا خیلیییی دلم میخواست نحوه برگشتن اتاقو بدونم عالی بود
مهرناز پاسخ داد:
مریم چهارشنبه 22 دی 1395 22:06
آقا آرش نحوه زنده موندن شرلوکککک ؟؟؟؟؟؟؟؟ تو قسمت نعش کش خالی که خودش توضیح داد چجوری نقش بازی کرده و کلن کلک زده و چجوری اون صحنه رو به صورت نمایش اجرا کرده ندیدین قسمتو کامل ؟؟؟؟
Arash چهارشنبه 22 دی 1395 21:48
واقعا مهرناز و سایر بچه های تیم بیکر بهتون خداقوت میگم و ازتون ممتونم ... ۹۰ دقیقه ی دیگه از این فصل مونده (البته اکثر مردم وقتی به عدد۳ میرسن دست از تلاش میکشن ... امیدوارم سوپرایزمون کنن و ۴ قسمتی باشه اما خب احتمالش خیلی کمه ) به هرحال واقعا به نظر من امکان نداره این آخرین فصل باشه .... سوالای خیلی خیلی زیادی بی جواب مونده .... از نحوه زنده موندن شرلوک تا داستان یوروس و اسمیت و موریارتی و رابطه عاشقانه مایکرافت و اسمال وود و حتی آیرین آدلر .... بازم مرسی مهرناز و تیم بیکر
مهرناز پاسخ داد:
ما هم امیدواریم فصل آخر نباشه! ممنون از لطفتون و نظر دلگرم کنندتون
Aida چهارشنبه 22 دی 1395 21:48
راستی یادم رفت بگم.
زیر نویس مثل قسمت قبل عاااااالی بود مهرناز جان.
خسته نباشید!!!!
مهرناز پاسخ داد:
مرسی آیدا جان خوشحالم دوست داشتی
Bored چهارشنبه 22 دی 1395 21:46
در انتهای فیلم شرلوک برگه ای ک یوروس در نقش فیث بعش داده رو پیدا میکنه و میشه لبنطور فکر‌کرد ک متوجه در خطر بودن جان توسط مشاودش میشه و سعی در نجاتش داره
و در قسمت بعد میبینم ‌ ک حان زنده است
مهرناز پاسخ داد:
بله، ولی آیا این دو اتفاق همزمان بودن؟
Zahra چهارشنبه 22 دی 1395 21:09
واقعا میخواستم ازتون تشکر کنم. هم به خاطر زیر نویس ها و هم تمام پست هایی ک میزارین.
مهرناز پاسخ داد:
خواهش می کنم زهرا جان. ممنون از لطفت. خستگی از تنمون در میره وقتی محبت شماها رو می بینیم
Eurus چهارشنبه 22 دی 1395 21:07
جالبه
یوریس مگه من "یک شب" رو با شرلوک گذروندم
یعنی قبلا همو ندیده بودن ؟ :/
مهرناز پاسخ داد:
احتمالا دیالوگ بوده ولی خب اینکه این خواهر داشته باشه که از وجودش خبر نداشته باشه چیز عجیبیه. باید ببینیم توضیحشون چیه
فایزه چهارشنبه 22 دی 1395 20:54
ببخشید یه سوال
های ویکومب یعنی چی که جان به شرلوک گفت؟؟؟؟!!
مهرناز پاسخ داد:
اسم یه شهر که 1 ساعت و نیم از لندن فاصله. مثل جای قشنگیه و خونه های گرونی هم داره
ُSara چهارشنبه 22 دی 1395 20:37
تو اون صحنه آخری که شرلوک کلاهو میذاره سرش و با جان از اتاق خارج میشن قشنگ میشه صفحه شطرنج وسط اتاقو دید که مهره ها روش چیده شدن این به اون عکسی که از شرلوک و جان و مایکرافت با شطرنج اومده بود ارتباطی نداره؟!
چون احساس میشد عمدا دوربینو پایین اوردن که شطرنجه بیفته
مهرناز پاسخ داد:
بعید نیست ربط داشته باشه مخصوصا با اون عکسی که چند وقت پیش گذاشتن
چهارشنبه 22 دی 1395 20:31
ولی در پوستری که جدیدا منتشر شده شرلوک وسط خونه صندلی گذاشته و نشسته که با توجه به کاغذ دیواریهاش خونه خودشه که منفجر شده !
مهرناز پاسخ داد:
ولی تو تیزر به نظر می یاد یه چیز دیگه منفجر شده باشه
ma چهارشنبه 22 دی 1395 20:14
به نظر میرسه هدف اسلحه اول به سمت چپ منحرف شده و تیر به جان نخورده
مهرناز پاسخ داد:
قطعا جان زندست حالا یا جا خالی داده یا به قول بچه ها گلوله مشقی بوده
مهسا چهارشنبه 22 دی 1395 20:12
عالی بود!
و جالب اینجاست که توی قسمت ویژه ی قبلی هم شرلوک بجای
The game is on
گفت بازی در جریانه. اون قسمت قرار بود تشاراتی به فصل جدید داشته باشه الان بنظرم اومد.
مهرناز پاسخ داد:
اره از معادل کانن دویل استفاده کردند تو اون قسمت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 31 تا 42
درباره ما
I'm bored of being bored because being bored is SO boring
since 2011
(عضو باشگاه نویسندگان میهن بلاگ)

Bakerstreet.ir
مدیر وب سایت :
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :