درباره وبلاگ


I'm bored of being bored because being bored is SO boring
since 2011
(عضو باشگاه نویسندگان میهن بلاگ)

Bakerstreet.ir

مدیر وبلاگ : Sherlock 221
نظرسنجی
آیا فصل چهارم سریال شرلوک برای شما فصل دلخواهی بود؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


Hit Counter

Instagram
شرلوک هلمز ساکن ۲۲۱ بی خیابان بیکر
به بیکر خوش آمدید!
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
*هشدار لو رفتن داستان*
بار دیگر به دنبال سرنخ های جدیدترین قسمت شرلوک "کاراگاه دروغگو" گشتیم و جزئیاتی جالب و اشاره هایی به داستان های اصلی آرتور کانن دویل پیدا کردیم.

منبع: Den of Geek

1. اولین صحنه ی این قسمت اسلحه ی شلیک شده را نشان می دهد - که در ابتدا فرض می کنیم خاطره ی جان از ویویان نوربری در "َشش تاچر" است - در واقع همان گلوله ایست که در پایان سریال از اسحله ی یوروس هلمز شلیک می شود. این صحنه در تیتراژ آغازی فصل چهارهم نشان داده می شود و همین طور خیلی کوتاه در سکانس بین شرلوک و فیث (در کنار رود تیمز بعد از اینکه اسحله ش را در آب پرت می کند) ظاهر می شود. 


2. یک گلدان پر از گل رز سفید، شبیه دسته گل عروسی مری و گل هایی که روز عروسی جان و مری در جیب شرلوک و جان بودند، روی طاقچه پنجره ی روانشناس جان دیده می شود. اسم واقعی مری رزامند بود که به معنی گل رز دنیاست.

3. وقتی یوروس به جان می گوید "من فکر کنم تو رو یاد دوستت میندازم" اشاره به رابطه ی بین خودش و شرلوک دارد. در این صحنه او جای همیشگی شرلوک در صندلی سمت راست نشسته است در حالی که جان در صندلی سمت چپ رو به روی اون نشسته است. حتی نشانه های تصویری ارتباط بین او و شرلوک را نشان می دهند. طرفداران می دانند که "هرگز نمی شه دوقلو باشن" اما استثناً شاید دو قلو باشند؟

4. آیا رنگ فرش زیر پای جان و یوروس به عمد شبیه رنگ خون است؟


5. یادداشت دست نویس که تیتراژ اول فصل چهار می بینیم، یادداشت فیث اسمیت در مورد قتل های پدرش است. با وجود کد رمز، اون تکه ی عجیبی که در فنجان گران قیمت شرلوک در تیتراژ آغازی هفته ی پیش دیدیم فقط چای، جاذبه ی زمین و فیلم برداری زیرکانه است. یک نکته ی دیگر در مورد تیتراژ اینکه آیا به یاد دارید که تصویر شرلوک در تیتراژ دو تا می شود؟ مطمئنیم هرگز دو قلو نیستند؟

6. در داستان های اصلی به نام "ماجرای کاراگاه در حال مرگ" که عنوان این قسمت از آن الهام گرفته است، هلمز وانمود می کند مبتلا به بیماری استوایی (که کالورتن اسمیت فرستاده است) شده تا اسمیت را به اعتراف وادار کند. دکتر واستون باور می کند که دوستش در حال مرگ اشت و بعد از اون خواسته می شود که وقتی اسمیت در حال اعتراف به گناه است پشت دیوار پنهان شود.  در "کاراگاه دروغگو" عصایی که محتوی شنود است این نقش را به جای دکتر واتسون ایفا می کند.

7. یوروس در نقش فیث از شرلوک می پرسد "تا حالا شده تو آینه نگاه کنی و بخوای کس دیگه ای رو ببینی؟" . آیا ما کاملاً و 100 درصد مطمئنیم که هرگز نمی شوند دوقلو باشند؟


8. وقتی شرلوک در حال خماری عصای فیث (یوروس) را می بیند به یاد راه رفتن جان واتسون در پرونده ی صورتی می افتد که این یکی از چندین اشاره به قسمت اول سریال بود که داستان قاتل زنجیره ای بود که خود را در ملا عام پنهان می کرد.

9. وقتی شرلوک و فیث (یوروس) مشغول خوردن سیب زمینی سرخ کرده هستند، فیث در همان جایی نشسته که هفته ی پیش در نقش ای نشسته بود. (یکی از طرفداران هم تصادف عجیبی رو کشف کرده که زنی که در قسمت هیولاهای بسکرویل در قطار به هنری نایت شماره داده بود شماره ی مشابهی با یوروس دارد. حداقل، شماره های پایانیش با شماره ای که ای به جان داد یکی است.)


10. هنوز به طور دقیق نمی دانیم که تولد شرلوک هلمز چه روزی است. وقتی شرلوک مشغول توضیح برد آشپزخانه ی فیث (یوروس) است، چراغانی کریسمس به وضوح در خیابان پیداست اما وقتی بعدا از پیکادلی رد می شوند، پرچم های انگلیس برای جشن تولد 90 سالگی ملکه در خرداد امسال دیده می شوند.


11. وقتی فیث (یوروس) در مورد هلیکوپتر به شرلوک می گوید "برادر بزرگ مواظبه" (که به معنی کنترل صاحبان قدرت بر مردم از کتاب 1984 جورج اورل نقل شده است)  بدون اینکه شرلوک متوجه باشد به رابطه ی خانوادگی شان با مایکرافت اشاره دارد. 

12. آیا شرینفورد به جای اینکه کسی باشد یک موسسه است؟ مایکرافت در "شش تاچر" پای تلفن می خواهد که به شرینفورد وصل شود و در کاراگاه دروغگو خانم اسمالوود می پرسد "هنوز با شرینفورد حرف می زنی؟" و در جواب می شنود که مدام ازش خبر می گیرد اما هرگز از ضمیری که مشخص کند کیست یا چیست استفاده نکردند. حدس ما؟ شرینفورد اسم زندان یا آسایشگاه روانیست که یوروس در آن نگه داری می شد. 

13. سرنخ هایی در دو قسمت اول فصل چهار به این نکته اشاره دارند که پُلی در قسمت آخر منفجر خواهد شد. اولین اشاره تبلیغ "مزه ی انفجاری" در کنار اتوبوس جان در "شش تاچر" بود و دومین حرف کالورتن اسمیت به ایوان دیویز بود که "باید مواظب باشیم که پل هامونو خراب نکنیم" در حالی که شرلوک و فیث (یوروس) از بالای رود تیمز رد می شوند. علاوه بر این، سکانس انفجار عظیمی که در تیزر آخرین مسئله نشان داده شد.

14. برای دیدن نحوه ی برگشتن اتاق به توییتر طراح تولید آرول جونز نگاهی بندازید. فوق العادست.


15. ممکن است تصادفی باشند اما به کوسنی که زیر سر شرلوک قرار دارد نگاه کنید که از جنس کلاه معروفی است که در این قسمت مورد بحث است.


16. وقتی شرلوک در حال تیراندازی و شکایت است، او بخشی از سخنرانی معروف هنری پنجم اثر شکسپیر را اجرا می کند که دیالوگ معروف "بازی در جریان است" کانن دویل از آن گرفته شده است.

17. پوستر کالورتن اسمیت که به دیوار شرلوک نصب شده است توضیح چندش آور زیر را دارد: "باور نمی کنید که می ذارن با وجود چه چیزایی در برم" که بعدا حرفی با همین مضمون در بیمارستان به شرلوک می زند. عنوان  یکی از کتاب هایش "چطور بکشیم" است. و لحظه ای او را به عنوان داور برنامه ی استعدادیابی بریتانیا می بینیم در حالی که دکمه ی قرمز را فشار می دهد و می گوید "بکشش" و بعد در برنامه ی دیگری به نام "بیزنس کُش" ظاهر می شود. 

ادامه در بخش دو

ترجمه از بیکر استریت
نوع مطلب : بررسی سریال شرلوک، فصل چهارم و قسمت "عروس نفرت انگیز"، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 27 دی 1395 22:47
سللم
میشه مشابه این برا قسمت 3 هم بزارین؟؟
مهرناز بله، گذاشتیم
دوشنبه 27 دی 1395 00:06
جالبه که وقتی اون اسامی رو که داخل جلسه بودن رو مینویسه meرو با خون خط میزنه
مهرناز
یکشنبه 26 دی 1395 08:45
نکته ی دیگه یا بهتره بگم سوال اینکه (همونطور که sh_sherlockاشاره کرد)چرا صحنه ی اولش که مایکرافت وارد اتاق رایانه ها که یه جورمرکز کنترل بود میشه رو مانیتور به طور واضح نشون میده که دونفر هستن که دارن راه میرن بعد که مایکرافت و خانوم اسمال وود به مانیتور سرشونو میچرخونن و به مانیتور نگاه میکنن تصویر فقط رو شرلوک زوم میشه و همراه جان (فیث قلابی) از کادر خارج میشه!! وبعد مایکرافت میگه «شرلوک چرا داره مثل دیوانه ها برا خودش پرسه میزنه؟!» بعد زنگ زدن به جان واتمام مکالمش با جان هم دوباره میپرسه «کسی ام با شرلوک هست؟!» واونا جواب میدن «مطمعن نیستیم تصویر همش قطع میشه!!» چطور نمیفهمن شرلوک با کسی نیست اینهمه ادم پشت مانیتور نشستن ندیدن اون تصویرو که شرلوک با یکی دیگه قدم میزد؟!؟ وجالبه که چندتا سکانس بعدتر هم وسطای سریال مایکرافت به جان میگه شرلوک توهم زده که اونشب با یکی بوده وبا توهم خودش مکالمه داشته وما دنبال اینیم که مطمعن بشیم!!!
مهرناز به نظرم مکالمه ها از قصد این طور بود که دو جور برداشته بشه و اختلال در دستگاهام به همین دلیل بوده که ذهنیت مارو مخدوش کنه
یکشنبه 26 دی 1395 08:29
Sh_sherlock نکته هایی که گفتی فوق العاده بودن
درمورد اب کاملا باهات موافقم احتمالا تو بچگی شرلوک (به قول بقیه بچه ها) یه اتفاق بدی تو اب افتاده یا به هرحال به اب مربوط میشه اون سکانس شرلوک وفیث اسمیت هم روی نیمکت روبروی رودخونه واقعا جالب وقشنگ بود شرلوک به فیث میگه «زندگیت مال خودت نیس که بگیریش بعد رفتنت این تونیستی که یادش میفتیو دلتنگ میشی» وبعد به سمت پسترا وساختمون اکواریوم نگاه میندازه وبعد هم شلیک اسلحه! که یاد مرگ مری میافته ولی فقط یاد مری میافته؟!؟!! یاشاید این ماییم که یاد مری می افتیم وشرلوک اصلا فقط یاد بچه گیش میافته؟!
همون موقع که تصورات قوی ذهنیش ودرد روحی باعث دردفیزیکیش میشن و فیث میگه تو بهتراز هرکسی که انتظارشو داشتم هستی برای فقط یه لحظه ی کوتاه (صدم ثانیه؟!) یه سرنگ نشون داده میشه و بعدهم فریاد شرلوکو خاطرات دوران بچگیش که نشون میده داره با رد بیرد تواب میدوعه!
وهمونطور که خودتم اشاره کردی عمیق ترین بخش شرلوک یه ابشاره پس بنظرم این تئوری درسته که شرلوک تو بچه گیش یه اتفاق ناگوار یا مشکلی پیش اومده (مرتبط با اب!) که به احتمال زیاد با برادر یا خواهرش مشترکه وباعث این مساعل روحی روانی الانش شده!
یکشنبه 26 دی 1395 07:56
نکات عالییی بودن مرسی ازترجمشون
خیلی عجیبو جالبه که این اپیزود پر از سکانسکا،دیالوگا ونکته هایی که تداعی کننده ی اپیزود اول فصل اولن (پرونده ی صورتی) وجالبه که یوروس در غالب روانشناس قلابی جانو یاد شرلوک میندازه ودرغالب فیث اسمیت جعلی هم شرلوک یا ما بیننده هارو یاد جان!!!
مثلا همین گفتن کلمه ی amazing یا فوق العاده بود توسط فیث اسمیت قلابی به شرلوک بعد تموم کردن استنتاج برگه یادداشت که یاداور amazing گفتنه جان واتسون تو ماشینه بعد تموم کردن استنتاج گوشیه جان یا عصای فیث اسمیت که شرلوکو یاد جان تو دیدارهای اول انداخت!
اشتباه مشترک شرلوکو جان درمورد جنسیت خواهر/برادر همدیگه!
راستی درمورد نکته چهار بنظر منم رنگ فرش عمدا قرمزه یوروس هم یه دیالوگ میگه که نمیخوام خون ریخته شه روفرش ! (فرش قرمز!؟!!خون؟!بریزه هم زیاد مشخص نمیشه که!!) تازه یه روانشناس چرا باید برای کف اتاق از فرش قرمز استفاده کنه؟ رنگی که یه جای ارامش دادن خیلی پرتنشه!! اخرشم اپیزود با رنگ قرمز تموم میشه به اینم نمیتونم اشاره نکنم که رو برگه ی یادداشت روی کلمهMe خونیه!!
مهرناز درسته، اون تیکه به ذهن منم اومد. یه جورایی پیش درآمدی بود برای آشکار کردن هویت واقعیش. یعنی قبل از اینکه به عنوان دشمن ببینیمش یه لحظه ی آروم با همدیگه داشتن
یکشنبه 26 دی 1395 00:32
یه چیزی الان به ذهنم رسید البته کلی میگم حالا کاری به شلیک کردن یا نکردن تفنگه ندارما یا تیرمشقی ولی میتونه شلیک کرده باشه برای ترسوندن جان اما جانو نزده باشه مثلا دیوار بالای سرشو زده باشه اینورش اونورش که بترسونتش و متعاقبا مارم سکته بده و گمراه کنه فردا شب بالاخره معلوم میشه گرچه دیگه مطمئن نیستم دلم بخواد ببینم یا نه چون دارم سکته میزنم از الان
شنبه 25 دی 1395 20:24
احتمالش زیاده که یوروس و موریارتی همدست باشن و تیری که یوروس به سمت جان شلیک میکنه هم مشقی باشه و بخواد به جان نشون بده که موریارتی چطور از شلیک جون سالم بدر برده....هر چند بیشترین احتمال برای زنده بودن موریارتی اینه که برادر دوقولو داشته باشه و اینکه شرلوک مداوم به جان میگفت کار دوقولو ها نیست برای فریب دادن ما باشه
مهرناز
شنبه 25 دی 1395 09:24
13th روی یخچال مایکرافت یا در واقع سیزدهم احتمالا تاریخ تولد شرلوك یا یوروس یا هردوشون میتونه باشه(اگه دوقلو باشن) و این که مایکرافت در روز های قبل این تاریخ نظارت بیشتری روی شرینفورد(یا زندان یا یوروس یا هلمز چهارم) در نظر گرفته.
اون تصویری هم که شرلوک از بچگیش از بازی کنار ساحل دید فک کنم خودش و یوروس و سگش redbeard باشن . . .
جمعه 24 دی 1395 22:35
inke migin "2 gholoo an" daghighan sherlock o kio migin???
جمعه 24 دی 1395 22:16
هوش بعضی ایرانی ها از نویسنده اصلی كتاب بیش تره حسادت می كنم به شما
مهرناز حسودی نداره ما هم از جاهای دیگه الهام گرفتیم
جمعه 24 دی 1395 02:03
فقط یک چیزی هست ک هنوز تو ذهنم مونده و جوابی براش ندارم
اون 13th ک روی یخچال مایکرافت چسبونده شده بود ک باعث شد مایکرافت بخواد ب شرینفورد وصل بشه چی بود؟ممکنه یادآور تولد شرلوک یا یک اتفاق مهم مثل اومدن یوروس باشه ک خواسته ب شرینفورد وصل بشه؟
مهرناز حتما تا دو روز دیگه جوابمونو می گیریم
جمعه 24 دی 1395 01:58
به نظر من این موریارتی و شرلوک یکی هستن.فقط موریارتی بخش بد وجود شرلوکه.چیزی ک از همه چیز برای شرلوک جذاب تره خود موریارتیه و اینکه همه جا میبینتش
هوش این دوتا هم دقیقا در یک حده
مهرناز بله، به نظر میان دو روی یه سکه باشن
پنجشنبه 23 دی 1395 22:37
چقدر اشاره ها به 1984 زیاده...
اول قسمت اول رو ببینید... دست بردن تو اتفاقی که افتاده و تغییر... من 1984 رو سال ها پیش خوندم ولی درست از همون لحظه ای که متوجه شدم چطور فیلم رو ادیت کردن و "واقعیت جدیدی" ساختن یاد این افتادم که تو 1984 روزنامه های قدیمی رو وقتی لازم بود ویرایش میکردن تا واقعیت جدیدشون با قبلی بخونه...

راستش دیگه اصلا نمیدونم چی رو باور کنم چی رو باور نکنم...
از طرفی نمیشه نشونه ها رو نادیده گرفت از طرفی دارم باور میکنم بعضی ( شایدم خیلی ) از این نشونه ها، نکته انحرافی هستن و به عمد بودن تا حواس ما از چیزای مهم تری پرت بشه...
مثلا انقدر که ما حواسمون به این بود که مری زنده میشه یا نه... یا اون "گو تو هل" چه معنی ای میده یا چرا وبلاگ جان واتسون انقدر ساختگی بود و هزار تا آیای دیگه متوجه نشدیم که فیثی که اول دیدیم با فیثی که اومد خونه شرلوک "چقدر" فرق داره و این دختره همون روان پزشک جانه...
( مثلا خود من تو جریان قصه حس کردم که: ئه این روانپزشکه چقدر شبیه اون دختره تو اتوبوسه ولی چون حواسم پی چیزای دیگه بود هم ردش کردم هم دیگه بهش فکر نکردم... اونم انقدر واضح...)
مهرناز من فکر کردم چون شرلوک تحت تاثیر مواده و جان هم توهم زده این طوری می بیننش
پنجشنبه 23 دی 1395 22:28
درباره ی اداره گروه های بیکر درست میگن هر کی وارد میشه یه سه چهار نفره که اینقدر بد رفتار می کنن که فرار می کنه بعدم میگن چرا کمیم
مهرناز گروه هایی که در انجمن معرفی شدند؟
پنجشنبه 23 دی 1395 18:33
حالا از اینا بگذریم دیدن این قسمتا خیلی سخت شده آخه باید همش زیر نویسو نگاه کرد نمیشه از فیلم لذت برد
مهرناز درسته ولی این قدر قراره ببینیم این قسمتارو که دیگه حفظ بشیم
پنجشنبه 23 دی 1395 18:31
خوبه
مهرناز
پنجشنبه 23 دی 1395 14:35
کامنت من کو ؟؟؟
مهرناز شاید زیر یه پست دیگه گذاشته بودید؟
پنجشنبه 23 دی 1395 14:04
یه تئوری دیگه ای گه مطرح شده اینه که miss me? شاید Miss Me? باشه
Miss از جنس Mr یا Mrs
که معنی اش میشه نسخه زنانه من
یعنی Euros نسخه زنانه Sherlock ه

این تئوری بحث های مبایی فلسفه هنر و اصول تراژدی رو در مورد شرلوک خیلی جدی تر مطرح می کنه
آپولو در مقابل دیونیزوس
نظم در مقابل بی نظمی
اسقرار در مقابل هرج و مرد
مردانگی در مقابل زنانگی

اون صحنه مربوط به برداشتن لنز یوروس و قضیه رنگ مردمک چشمای بندیکت (که هر دورنگ سبز و آبی رو داره) و مهمتر از اون دیالوگ یوروس درباره آینه این تئوری رو تایید می کنند
مهرناز اینم خیلی جالبه می شه. دقیقا اگه عمیق تر نگاه کرد این مباحث فلسفی توش پررنگ تر میشه
پنجشنبه 23 دی 1395 14:02
نمیدونم نظری مشابهی این هست یا نه. ببخشید.
یه نظر من موریارتی مرده و قضیه miss me در فصل چهار کار اون نیست و اثر و کاری توی این فصل نداشته بلکه miss me توی این فصل زیر سر یوروس بوده برای اینکه به شرلوک (و شاید مایکرفت) یاد آور بشه که من حالا برگشتم و آیا دلتون برام تنگ شده؟
مری هم برای اینکه نظر شرلوک رو جلب کنه و همین طور بخاطر جنبه شوخیش روی سی دی نوشت miss me.
مهرناز اینم ممکنه
پنجشنبه 23 دی 1395 13:40
دقت کردین توی تیتراژ اول فیلم جان توی یه چاه هستش؟؟
انگار که مثلا اونجا گروگان گرفته شده..چون با ناامیدی و ترس داره بالارو نگاه میکنه
مهرناز شاید قصر ذهن شرلوک باشه؟
پنجشنبه 23 دی 1395 13:37
@hamid862

اسم مادر شرلوک M I هستش

روی کتابش توی قسمت آخر فصل قبل نوشته
حالا اگه روی این تئوری جلو بریم یا I اسم پدرشونه و هلمز چهارم Sherrinford ه یا اینکه M I مربوط به مادرشون میشه و Sherrinford پدرشونه
تئوری اول محتمل تره مخصوصا با این دیالوگ شرلوک
"Must be something comforting about the number three , people always give up after three"
مهرناز خیلی جالب میشه!
پنجشنبه 23 دی 1395 13:01
درباره کتمن sh_pite باید بگم شماره جان اخرش 552 بود و نه 052
بله احتمالا تصادفه
مهرناز همین فکرو کردم
پنجشنبه 23 دی 1395 12:43
سلام
ایده hamid 862 جالبه!
منم فک کنم ایرین هم عست تو قسمت 3
چون الکی اس نمیزنه ک تولد شرلوک رو تبریک بگه وسط فیلم :)
ولی فک کنم محتمل تر باشه ک برادر یا خواهر موریارتی باشه تا ایرین
و درباره Sh_sherlock فک کنم همون هواپیماییه ک ایرین ایمیلشو داشت و شرلوک خراب کرد نقششونو
نمیدونم هذف از این همه تضادف کوچیک و انطباق ها چیه ولی واقعا جالبه ب نظرم
و اینکع شماره اون دختری ک ب هنری تو سگ های باسکرویل شماره داده بود واقعا با یوروس یکیه و حتی رو دستماله ی علامتیه ک من نمیدونم چرا فک میکنم حرف e ه . مشابه شماره جان
لی خب ممکنه ی شماره مربوط ب تهیه کننده ها باشه تا مردم اگه زنگ زدن مشکلی ایجاد نشه :)
و جالبه ک هی شرلوک داره میفته تو اب های مختلف و کم مونده غرق شه :)
مهرناز سلام

نمی دونم باید ببینیم خانم ادلر حضور دارن در قسمت بعد یا نه
پنجشنبه 23 دی 1395 06:41
I میتونه آیرین ادلر باشه
پنجشنبه 23 دی 1395 06:33
اصلا فکر کنم miss me مخفف اسم تک تکشون باشه
M مایکرافت
I نمیدونم(حتما قسمت بعد معلوم میشه)
S شرلوک
S شرینفورد
M موریارتی
E یوروس
مهرناز فرضیه جالبیه
پنجشنبه 23 دی 1395 05:30
من که میگم شرلوک وموریارتی و مایکرافت و... خلاصه هرچی آدم خفنه باهم همدستن وطبق قسمت عروس نفرت انگیز برای اینکه بتونند قدرت خودشون را نشون بدن دارند بازی در میارند.آخه هرچی miss me روش نوشته بود یا از خواهر شرلوک بود یا از مری بود.
مهرناز جالب می شه اگه این طور باشه
پنجشنبه 23 دی 1395 02:31
در کامنت قبلیم، در پاراگراف لرد موران، کیبردم خودبخود کلمه ی «همونی» رو بصورت کلمه ی «عمومی» مثلا اصلاح کرده!! من معذرت میخوام! :)) «همونی» درسته.
مهرناز از دست این کیبوردای هوشمند
پنجشنبه 23 دی 1395 02:27
سلام کسی که سمت ما نمیاد، چند تا نکته بنظرم جالب اومد گفتم اینجا بنویسم شاید براتون جالب باشه...یسریش تکراریه قبلا تو وبم نوشتم، ولی خب همه که نخوندن..

صحنه ی اول که مایکرافت میاد تو اتاق کنترل دوربینها، توی مانیتور «دو نفر» در حال قدم زدن معلومن...

مردی که در قسمت شش تاچر وارد اتوبوسی میشه که جان ازش پیاده میشه دقیقا شبیه لرد موران (عمومی که تو مترو بمب گذاشته بود، فصل قبل) هست.. شاید این عناصر مشابه صرفا برای یادآوری فصلهای گذشته باشه و معنای خاصی نداشته باشه!! :)

آخرین محل ملاقات یوروس و شرلوک سر صبح، در کنار پل و اون نیمکت، دقیقا مجاور آکواریوم لندن هست (اسم ساختمونو بخونید) و پوسترهای «کوسه» هم اطراف خیابونه.

راستی:

-شرلوک قبلا در توصیف مگنوسن برای جان، از آکواریوم و کوسه ها مثال زده بود!!

-شرلوک در رویاهاش بازی در کنار «آب» رو میبینه.

-شرلوک در قسمت ویژه وقتی میخواد به عمق بره به جان میگه : «آبهای عمیقی هستند جان... آبهای عمیق...»

-عمیقترین بخش وجود شرلوک هم یک آبشار هست..

-محل قرار موریارتی با شرلوک هم کنار استخره!...

اینهمه «آب»؟! :)))
اونجا یک هواپیما هم تو آسمون هست که نمیدونم چرا نمیتونم نادیده بگیرمش!!

اسلحه ی مزبور، اسلحه ی یوروس نیست و اسلحه ی نوربری محتمل تره. اینکه صحنه ی اول و آخر فیلم یکی باشن قبول، اما وسط حرفای شرلوک ، نشون دادنش هیچ توجیهی نداره..

شرلوک کنار پل، بعد از تصور شلیک، به شکل تیر خوردن زمین می افته (بمیرم ... چقدر قشنگ بازی کرد)

مردی که به شرلوک مراجعه کرده و میگه شیطان در زن من حلول کرده، تصویرش روبروی کله ی گاوِ متصل به دیواره ، و شاخها دقیقا پشت سر خودش قرار گرفتن!

شرلوک هم مثل جان، مری رو میبینه. در بیمارستان هر دوشون مری رو همونجا به همون شکل میدیدن. مری با شرلوک حرف زد اما طوری نشون دادن که فکر کنیم تصور جانه. اما در سکانس آخر با جمله ی «مگه نه مری؟» مشخص میشه شرلوک هنوز مری رو میبینه!! پس اون هنوز خودشو نبخشیده.

فنجان شرلوک گران قیمت نیست. یعنی بنظرم اصلا مسئله قیمت نیست. ظرافت در نشون دادن محبت در مقابل اسلحه است... (تو وبم نوشتمش)
مهرناز و ما هم قراره آخرش آبغوره بگیریم!
پنجشنبه 23 دی 1395 02:23
به نظر من دوتا تفنگ یکیه. آخر کارآگاه دروغگو واسه این گذاشتنش که جان دوباره با دیدن تفنگ یاد مرگ مری میفته. اگه اونجا یوروس واقعا به جان شلیک کنه داستان خیلی آبکی میشه :||
مهرناز شاید قرار نیست گلوله بهش اصابت کنه
پنجشنبه 23 دی 1395 02:11
آقا من که می گم تو همون فصل 2 که شرلوک پرید پایین، مرد. اینا هم همش زیر سر موریارتیه والا دیگه شوروشو در آوردن
مهرناز این باشه عالیه
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30