[ ]
 
 
34 نکته ی جالب در مورد "کاراگاه دروغگو" (بخش اول)
نظرات
*هشدار لو رفتن داستان*
بار دیگر به دنبال سرنخ های جدیدترین قسمت شرلوک "کاراگاه دروغگو" گشتیم و جزئیاتی جالب و اشاره هایی به داستان های اصلی آرتور کانن دویل پیدا کردیم.

منبع: Den of Geek

1. اولین صحنه ی این قسمت اسلحه ی شلیک شده را نشان می دهد - که در ابتدا فرض می کنیم خاطره ی جان از ویویان نوربری در "َشش تاچر" است - در واقع همان گلوله ایست که در پایان سریال از اسحله ی یوروس هلمز شلیک می شود. این صحنه در تیتراژ آغازی فصل چهارهم نشان داده می شود و همین طور خیلی کوتاه در سکانس بین شرلوک و فیث (در کنار رود تیمز بعد از اینکه اسحله ش را در آب پرت می کند) ظاهر می شود. 


2. یک گلدان پر از گل رز سفید، شبیه دسته گل عروسی مری و گل هایی که روز عروسی جان و مری در جیب شرلوک و جان بودند، روی طاقچه پنجره ی روانشناس جان دیده می شود. اسم واقعی مری رزامند بود که به معنی گل رز دنیاست.

3. وقتی یوروس به جان می گوید "من فکر کنم تو رو یاد دوستت میندازم" اشاره به رابطه ی بین خودش و شرلوک دارد. در این صحنه او جای همیشگی شرلوک در صندلی سمت راست نشسته است در حالی که جان در صندلی سمت چپ رو به روی اون نشسته است. حتی نشانه های تصویری ارتباط بین او و شرلوک را نشان می دهند. طرفداران می دانند که "هرگز نمی شه دوقلو باشن" اما استثناً شاید دو قلو باشند؟

4. آیا رنگ فرش زیر پای جان و یوروس به عمد شبیه رنگ خون است؟


5. یادداشت دست نویس که تیتراژ اول فصل چهار می بینیم، یادداشت فیث اسمیت در مورد قتل های پدرش است. با وجود کد رمز، اون تکه ی عجیبی که در فنجان گران قیمت شرلوک در تیتراژ آغازی هفته ی پیش دیدیم فقط چای، جاذبه ی زمین و فیلم برداری زیرکانه است. یک نکته ی دیگر در مورد تیتراژ اینکه آیا به یاد دارید که تصویر شرلوک در تیتراژ دو تا می شود؟ مطمئنیم هرگز دو قلو نیستند؟

6. در داستان های اصلی به نام "ماجرای کاراگاه در حال مرگ" که عنوان این قسمت از آن الهام گرفته است، هلمز وانمود می کند مبتلا به بیماری استوایی (که کالورتن اسمیت فرستاده است) شده تا اسمیت را به اعتراف وادار کند. دکتر واستون باور می کند که دوستش در حال مرگ اشت و بعد از اون خواسته می شود که وقتی اسمیت در حال اعتراف به گناه است پشت دیوار پنهان شود.  در "کاراگاه دروغگو" عصایی که محتوی شنود است این نقش را به جای دکتر واتسون ایفا می کند.

7. یوروس در نقش فیث از شرلوک می پرسد "تا حالا شده تو آینه نگاه کنی و بخوای کس دیگه ای رو ببینی؟" . آیا ما کاملاً و 100 درصد مطمئنیم که هرگز نمی شوند دوقلو باشند؟


8. وقتی شرلوک در حال خماری عصای فیث (یوروس) را می بیند به یاد راه رفتن جان واتسون در پرونده ی صورتی می افتد که این یکی از چندین اشاره به قسمت اول سریال بود که داستان قاتل زنجیره ای بود که خود را در ملا عام پنهان می کرد.

9. وقتی شرلوک و فیث (یوروس) مشغول خوردن سیب زمینی سرخ کرده هستند، فیث در همان جایی نشسته که هفته ی پیش در نقش ای نشسته بود. (یکی از طرفداران هم تصادف عجیبی رو کشف کرده که زنی که در قسمت هیولاهای بسکرویل در قطار به هنری نایت شماره داده بود شماره ی مشابهی با یوروس دارد. حداقل، شماره های پایانیش با شماره ای که ای به جان داد یکی است.)


10. هنوز به طور دقیق نمی دانیم که تولد شرلوک هلمز چه روزی است. وقتی شرلوک مشغول توضیح برد آشپزخانه ی فیث (یوروس) است، چراغانی کریسمس به وضوح در خیابان پیداست اما وقتی بعدا از پیکادلی رد می شوند، پرچم های انگلیس برای جشن تولد 90 سالگی ملکه در خرداد امسال دیده می شوند.


11. وقتی فیث (یوروس) در مورد هلیکوپتر به شرلوک می گوید "برادر بزرگ مواظبه" (که به معنی کنترل صاحبان قدرت بر مردم از کتاب 1984 جورج اورل نقل شده است)  بدون اینکه شرلوک متوجه باشد به رابطه ی خانوادگی شان با مایکرافت اشاره دارد. 

12. آیا شرینفورد به جای اینکه کسی باشد یک موسسه است؟ مایکرافت در "شش تاچر" پای تلفن می خواهد که به شرینفورد وصل شود و در کاراگاه دروغگو خانم اسمالوود می پرسد "هنوز با شرینفورد حرف می زنی؟" و در جواب می شنود که مدام ازش خبر می گیرد اما هرگز از ضمیری که مشخص کند کیست یا چیست استفاده نکردند. حدس ما؟ شرینفورد اسم زندان یا آسایشگاه روانیست که یوروس در آن نگه داری می شد. 

13. سرنخ هایی در دو قسمت اول فصل چهار به این نکته اشاره دارند که پُلی در قسمت آخر منفجر خواهد شد. اولین اشاره تبلیغ "مزه ی انفجاری" در کنار اتوبوس جان در "شش تاچر" بود و دومین حرف کالورتن اسمیت به ایوان دیویز بود که "باید مواظب باشیم که پل هامونو خراب نکنیم" در حالی که شرلوک و فیث (یوروس) از بالای رود تیمز رد می شوند. علاوه بر این، سکانس انفجار عظیمی که در تیزر آخرین مسئله نشان داده شد.

14. برای دیدن نحوه ی برگشتن اتاق به توییتر طراح تولید آرول جونز نگاهی بندازید. فوق العادست.


15. ممکن است تصادفی باشند اما به کوسنی که زیر سر شرلوک قرار دارد نگاه کنید که از جنس کلاه معروفی است که در این قسمت مورد بحث است.


16. وقتی شرلوک در حال تیراندازی و شکایت است، او بخشی از سخنرانی معروف هنری پنجم اثر شکسپیر را اجرا می کند که دیالوگ معروف "بازی در جریان است" کانن دویل از آن گرفته شده است.

17. پوستر کالورتن اسمیت که به دیوار شرلوک نصب شده است توضیح چندش آور زیر را دارد: "باور نمی کنید که می ذارن با وجود چه چیزایی در برم" که بعدا حرفی با همین مضمون در بیمارستان به شرلوک می زند. عنوان  یکی از کتاب هایش "چطور بکشیم" است. و لحظه ای او را به عنوان داور برنامه ی استعدادیابی بریتانیا می بینیم در حالی که دکمه ی قرمز را فشار می دهد و می گوید "بکشش" و بعد در برنامه ی دیگری به نام "بیزنس کُش" ظاهر می شود. 

ادامه در بخش دو

ترجمه از بیکر استریت

چهارشنبه 22 دی 1395ساعت : 19:20| نویسنده : مهرناز
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین مطالب
درباره ما
I'm bored of being bored because being bored is SO boring
since 2011
(عضو باشگاه نویسندگان میهن بلاگ)

Bakerstreet.ir
مدیر وب سایت : Sherlock 221
صفحات
موضوعات
نظر سنجی
آیا فصل چهارم سریال شرلوک برای شما فصل دلخواهی بود؟


آرشیو مطالب
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :Hit Counter

Instagram
 
[html] [/html]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات