مهرناز پنجشنبه 11 آذر 1395 08:00 نظرات ()
*این پست حاوی مطالبی است که داستان قسمت اول فصل چهارم شرلوک را لو می دهد* 

نکته ای در مورد هشدارهای لو رفتن داستان: شاید حساسیت ما برای این قضیه زیاد از حد باشه اما چون دوست نداریم لذت دیدن فصل چهار رو از هیچ کسی بگیریم برای مطالبی که فکر می کنیم لازمه این هشدارها رو تکرار می کنیم تا بازدیدکننده هایی که قصد دارند بدون هیچ ذهنیت قبلی فصل جدید رو ببینند بتونند این کار رو انجام بدند.

برای دیدن عکس بالا در سایز اصلی روی آن کلیک کنید
فقط 31 روز به بازگشت شرلوک باقی مانده است و از الان به نظر می رسد فاجعه گریبانگیر هلمز بندیکت کامبربچ و واستون مارتین فریمن شده است.  ظاهراً آب اتاق های بیکر را برداشته است. چه معنی ای می تواند داشته باشد؟

 فصل چهار در روز اول سال میلادی با سه قسمت جدید آغاز می شود. قسمت نخستین "شش تاچر" نام دارد که اشاره به داستان ماجرای شش ناپلئون کانن دویل دارد. مارک گیتیس نویسنده ی قسمت اول است و بی بی سی امشب سرنخ های جدیدی در مورد موضوع این قسمت منتشر کرده است: 

"شرلوک منتظر است که ببینند موریارتی اولین قدم بعد از مرگش را کجا برمی دارد. یک پرونده ی مرموز به خصوص اسکاتلندیارد را متحیر کرده است - اما شرلوک به نکته ای به ظاهر پیش پا افتاده علاقه مندتر است. چرا یک نفر عکس های نخست وزیر فقید مارگارت تاچر را مخدوش می کند؟ آیا دست یک دیوانه ی فراری در کار است؟ یا نیت شوم تری وجود دارد؟ چیزی با ریشه های عمیق در گذشته ی مری واتسون..." 

در پایان فصل قبل، شرلوک از خواب ایجاد شده در اثر مواد بیدار می شود با این ادعا که "موریارتی مرده است. مهم تر از اون، دقیقا می دونم قدم بعدیش چیه." این داستان - عروس نفرت انگیز - نشان داد که مجرمین گروهی از زنانی بودند که با هم برای اتمام کار دوست از دست رفته شان هم پیمان شده بودند. آیا ما با همدست های دیگر موریارتی آشنا می شویم؟ دیگر چیزی به تمام شدن انتظارها نمانده است. 
 

ترجمه از بیکر استریت