تبلیغات
شرلوک هلمز ساکن ۲۲۱ بی خیابان بیکر - بررسی تیزر فصل چهار سریال شرلوک (قسمت دوم)
به بیکر خوش آمدید!
[ ]
 
 
بررسی تیزر فصل چهار سریال شرلوک (قسمت دوم)
نظراتما دنبال سرنخ هایی در تیزر فصل چهارم شرلوک هستیم. چه چیزهایی از تیزر متوجه شدیم؟

به لطف کامیک کان، اولین تیزر فصل چهارم سریال شرلوک را دیدیم که پر از سرنخ هایست که باید بررسی شوند.

در کل، تیزر به طور غیر منتظره مجموعه ی شخصیت های سریال را در برداشت در حالی که دو لحظه ی مورد توجه ش به جای جان و شرلوک نصیب خانم هادسون و مالی شد. همین طور به نظر می رسید که از آنونس های فصل های قبل شرلوک صحنه های اکشن بیشتری داشت اما ممکن است این انتخاب تنها جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد و جهت گیری کلی سریال نباشد. 

به اندازه ی کافی به بررسی کلیات پرداختیم. این شما و این پانزده ای نکته ای که در تیزر فصل چهارم شرلوک دیدیم:


امکان شلیک گلوله به لست راید توسط شرلوک وجود دارد.


این طور در تریلر فصل چهار سریال شرلوک هلمز به نظر می رسد که لست راید تلاش می کند تا در اپارتمان شرلوک صدمه دیدن و تیراندازی را تا حد امکان پایین بیاورد، این طور به نظر خواهد رسید که لست راید دوباره پیش قدم میشود تا شرلوک را از انجام کاری احمقانه دور نگهدارد -  مثل شلیک کردن گوله ایی توسط شرلوک به شخصی. کمی بعد از اتفاقات شلیک در تریلر (این موضوع شلیک فقط یک فرضیس)، ما شرلوک را در لباس ربدوشامبرش می بینیم که دچار عواقب اعتیاد شده که شامل :  عصبی شدن از نظر روانی، ناهنجاری و... که در بهترین حالت دچار آشفتگی و افسردگی ساده ایی شده است.
در کل دو نوع امکان قابل قبول تر وجود دارد:
یک:
شرلوک، لست راید را راهنمایی میکند که کار احمقانه ایی انجام ندهد!؟
دو:
 لست راید تلاش می کند تا شرلوک را از شلیک کردن به کسی دیگر بازنگه دارد!؟این طور به نظر میرسد که جان با اضطراب در بزرگراه رانندگی خواهد کرد

در تریلر فصل چهار سریال شرلوک،  جان را ناگهان نشان می دهد که در حال رانندگی در بزرگراه است، و کمی بعد از آن ماشینش را که دچار حریق شده بود نشان می دهد. اما این نکته وجود دارد که این اتفاق فقط یک شوخی توسط کسی بوده باشد. مثل پنهان کردن جان در زیر اتشی بزرگ که توسط مگنسن انجام شده بود. پس تقریبا این کاراکتر دوباره به زنده سوختن نزدیک میشه.
نتیجه:دشمن بزرگی در راه استخانوم هادسون در مقابل مای کرافت

 بهترین قسمت این تریلر

 معمولا ما توی سری های قبل شرلوک، کاراکترهایی که شجاعت کافی برای درگیری با مای کرافت را داشته باشند، نداشتیم، اما خانوم هادسون در تریلر به مای کرافت گفت: ‌‌‌‌"از خونه من برو بیرون، آدم پست" که واقعا شجاعت می خواد.
چه اتفاقی در  افتاده است که خانوم هادسون از ته قلبش از مای کرافت متنفر می شود؟ بزرگ ترین نظریه ایی که در مورد این اتفاق وجود دارد این است که: خانوم هادسون از شرلوک در مقابل مای کرافت دفاع می‌کند، کسی که خانوم هادسون اون رو به اندازه پسرش دوست دارد.
آیا مای کرافت کاره بدی به نفع برادر کوچکش انجام داده است؟ این اولین باری نیست که مای کرافت کاری را ضد برادرش انجام می دهد...مری قاتل می شود

این طور در تریلر فصل چهار سریال شرلوک به نظر می رسید که مری دوباره به کار قبلیش، قاتل شدن، باز می گردد.
خدا کند این دفعه، تیرش را به شرلوک نزند؟ سوال بزرگ تر این است که : آیا این اتفاقات در فلش بک اتفاق می افتد(نگاهی به گذشته) یا این اتفاقات در حال حاضر انجام می شود؟ به نظر می رسد مری سفری طولانی را اغاز می کند و احتمالاً در جایی بیرون از انگلستان دست به شلیک می شود.  اما این با عقل جور در نمی اید که از انگلستان خارج شود و دوباره ادم بکشد، زیرا او حالا مادر شده و داری فرزند است،اما، در هر حال بعضی مواقع قاتلان،  نیاز به چنین کار هایی دارند...

 قسمت های اکشن فیلم، به نظر بیشتر می شود

تعقیب و گریز با ماشین، انفجار، نبرد تن به تن! فصل چهار سریال شرلوک داری همه ی این موارد است. در یک قسمتی، ما ناگهان شرلوک را می بینیم که در حال مبارزه در آشپزخانه است.
و وجود یک قاتل مثل مری به اکشن بودن این فیلم می افزاید.
(ما فکر می کنیم قاتل شدن و مبارزه کردن مری، برای فرار کردن از یکسری از کسانیست که برایشان کار می کرد است....

موریاتی به ساحل می رود

ما شخصی مثل موریاتی را در تریلر فصل چهار سریال شرلوک می بینیم که  در حال قدم زدن در ساحل است.  زودتر از این صحنه در  تریلر، ما کسی مثل موریاتی را که در حال دویدن از ساختمانی سنگی به جایی دیگر است میبینیم.
آیا شرلوک اخرین ملاقاتش را با موریاتی در ساحل انجام خواهد داد؟
آیا این می تواند فلش بکی به گذشته ای موریاتی باشد؟...

اعتیاد شرلوک احتمالا باز می گردد

مای کرافت توی تریلر فصل چهار سریال شرلوک گفت: " اون راهی که ما داریم می ریم، در راهمان دیو هایی سر از خاک بیرون اورده دارد، و تو باید به این خاطر برای زمان زیادی صبر کنی".  همون طور که در تریلر می بینیم، زن هایی با لباس های سفید(پرستاری) به سمتی در حرکت هستند. (احتمالاً  به سمت شرلوک در حرکت هستند)
آیا همه این اتفاقات در قصر ذهن شرلوک بوده است که در نتیجش همه این اتفاقات خیال بیش نیست؟ یا این که همه این اتفاقات در زندگی واقعی صورت گرفته است؟
آیا شرلوک، دوباره تلاش برای باز گشتن به اعتیاد را تقلا می کند؟
آیا همه اینا به جان، که کنار تخت نشسته بود مربوط می شود

ترس شرلوک را فراگرفته است

هر اتفاقی که در صحنه بیمارستان افتاد، شرلوک را به طور وحشتناکی متعجب و مضطرب کرده بود. بر اساس، پایه سریال شرلوک و تریلر فصل چهار شرلوک، پریدن ناگهانی از یک قسمت خوب سریال به یک قسمت بد سریال که همزمان در حال جریانه خیلی راحته (چند بار اینو ثابت کردنند) اما این عقیده نیز وجود دارد.
کلورتون اسمیس سرچشمه مفاسد و بیماری  (شرلوک) شناخته می شود. آدم های پلید با استفاده از بیماری های نادر به عنوان سلاح یک فرد آدم کش دست به کشتن افراد می دهند. که ممکن است در فصل چهار شرلوک همچین اتفاقی بیوفتد.

حاشیه: چند وقت پیش در شبکه نمایش ما سری سریال های شرلوک هلمز با بازی جرمی برت را می دیدم. یک  قسمتی از آن سریال به اسم کارگاه در حال مرگ بود که بسیار داستان جذابیبود. یکی از احتمالات فصل چهار این است که موفات از این داستان کانن دویل استفاده کند، و یکی از سه قسمت های فصل چهار را به آن ربط بدهد، که آدم پلید آن داستان کورتون اسمس بود.


منبع: Den of Geek

ترجمه از بیکر استریت

پنجشنبه 14 مرداد 1395ساعت : 21:03| نویسنده : آراد پوراحمد
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سید یکشنبه 4 مهر 1395 17:10
بچه ها حق با شرله دست اون یاروی روی تخت دیده میشه (البته دسته راسته اونه نه چپش!!!!!)
راستی من چند بار تیزر رو نگاه کردم ولی داداش بزرگه رو ندیدم تو کجا شما دیدینش ؟؟؟اصلا قضیش از کجا شروع شد؟؟؟؟
Reiji جمعه 19 شهریور 1395 22:11
ممنونم^^
سجاد شنبه 13 شهریور 1395 12:45
به نظر من مری میمیره چون طبق مصاحبه ای که با نویسنده داشتن نویسنده گفته ما لزوما طبق داستان پیش نمی رویم و لزومی ندارد مری بمیرد... خوب برای نویسنده بهتر بود که مردم فکر کنند مری میمیره که بعد نکشنش برای مردم سورپرایز باشه....
star شنبه 13 شهریور 1395 10:56
من فک کنم صحنه بیمارستان تو ذهن شرلوکه و فرد رو تختم خودشه که یه چیزیش شده
دقت کردین تو یکی از صحنه های تیزرانگار شرلوک تیر میخوره
ریحانه دوشنبه 8 شهریور 1395 21:18
سلام عزیزم. خیلی خوشحال شدم که یه سری هم مثل من عاشق این سریال هستن...
الان که یک قسمت از فصل 3 مونده خیلی ناراحتم و مطمئنم که دوباره از اول می شینم و چندین بار میبینمش .
فقط بگم که من اول عاشق شخصیت خوب جان واتسون هستم و بعد شرلوک ....
از نظر من تمامی شخصیت های داستان فوق العاده ساخته شدن ....
پیچک دوشنبه 8 شهریور 1395 21:18
فکر نمیکنم صحنه بیمارستان مال شرلوک باشه.مثل داستانهای کانن دویل،به نظرم مری ممکنه توی فصل چاه بمیره
nani جمعه 5 شهریور 1395 10:14
نظر sh خیلی برام جالب بود .به نظر منم عجیبه كه به راحتی صحنه بازگشت موریارتی رو بهمون نشون دادن, بین 2 سوال گیر میكنم,, اینكه واقعا میخوان ثابت كنن كه موریارتی به فعالیتش تو فصل جدید ادامه میده و زندس یا نه این تنها تصورات ذهن شرلوك هستش بعد از مصرف دوباره ی مواد ؟
کلئوپاترا. جمعه 22 مرداد 1395 10:48
اون سگه ریش قرمز رو در ضمن میکشند.چون شرل میگه :.......دارند من رو هم میکشند....
کلئوپاترا. پنجشنبه 21 مرداد 1395 19:59
به نظر من این طوری اتفاق میوفته:
حادثه ای برای بچه جان اتفاق میوفته ،که باعث میشه زندگی جان ومری از هم بپاشه و همه دچاره شوک بشند.وجان هم افسردگی می گیره....
البته این فقط نظره ....
و افسردگی جان حتمیه چون زیر چشماش، روی تخت بیمارستان که بود،خیلی سیاه شده بود....
شرل سه شنبه 19 مرداد 1395 20:58
ریش قرمز فک کنم سگ دوران بچگیه شرلوکه که دوست شرلوک هم بوده و بعد مثل اینکه می میره احتمالا نوع مرگش و یا اتفاقی که واسش افتاده شرلوک رو ناراحت و اذیت می کنه
شرل سه شنبه 19 مرداد 1395 20:51
میگم من باراولیه که توی این انجمن های مجازی عضو میشم یعنی همین انجمن بیکراستریت بخاطر همین اطلاعاتی دراین زمینه ندارم..یه مشکلی برام پیش اومده تاحالا از اینجا بجز یه بار چیزی دانلود نکردم امروز میخواستم یه قسمت از سریال ماجراهای شرلوک رو دانلود کنم اما یه صفحه باز میشه که اکانت شما منقضی شده برای شارژ اکانت به پنل کاربری برید..چی کار باید بکنم؟گزینه شارژحساب هم تو پنل ندیدم
شرل سه شنبه 19 مرداد 1395 20:19
منم جریان ریش قرمز رو نمیدونم..ولی از فیلم میشه برداشت کرد سگ دوران بچگی شرلوک بوده..
RS سه شنبه 19 مرداد 1395 14:01
منم ریش قرمز رو دقیق نمیدوم. دوستان اگه کسی دقیق میدونه میشه لطف کنه بگه قضیش چیه؟؟
من سه شنبه 19 مرداد 1395 01:24
منم نمی دونم جریان ریش قرمز چیه!!؟؟گفتن سگ شرلوک بوده انگار...می شه توصیح بدید؟
Roza دوشنبه 18 مرداد 1395 21:31
قیافه مارک خیلی رو اعصابه :|
rh دوشنبه 18 مرداد 1395 18:54
دوستان توی اپارات تیزرساخت طرفداران هست حتماببینین توش سرنخ زیادهست.برادرسوم روهم نشون داده
shiva دوشنبه 18 مرداد 1395 18:35
به نظر من اون اتفاق توی بیمارستان توی ذهن شرلوکه و فرد روی تخت حتی ممکنه خودش باشه . شرلوک خودش رو میبینه که مرده.ممکنه که اتفاقی برا شرلوک افتاده باشه که مثلا بیهوش شده و رفته باشه توی کما واینارو داره توی ذهنش تصور میکنه
شرل دوشنبه 18 مرداد 1395 02:40
نه بابا این چه حرفیه این نهایت لطفتونه که وقت گذاشتین واسه گفتن یه جواب کامل..
sh دوشنبه 18 مرداد 1395 01:38
دوستان میشه لطف کنید داستان ریش قرمز رو توضیح بدین؟!؟
دوشنبه 18 مرداد 1395 01:34
مرسی بابت سایت فوق العادتون ❤
RS یکشنبه 17 مرداد 1395 21:03
البته لطفا منم ببخشید خیلی پر حرفی کردم اصلا اینقدر توضیح لازم نبود. میتونستم خیلی خلاصه تر هم بگم
شرل یکشنبه 17 مرداد 1395 20:42
ای خدا...چقدددررر گیجم من انقدر با عجله نظرهارو نگاه کردم اصلا متوجه نشدم که گفتین تو نشانه سه..ممنون بابت جواب کاملتون و معنی کلمه...نمیدونستم من..
شرل یکشنبه 17 مرداد 1395 20:39
فراموش کردم واسه نظر قبل اسمم رو بنویسم
جمعه 15 مرداد 1395 10:43
سلام. ممنون از مطالب و نظریه های جالبتون. به نظرم صحنه ای که مری اسلحه دستشه مربوط به گذشته ست، چون مدل و رنگ مو و آرایش صورتش تناسبی به مری امروزه و زندگی جدیدش با جان نداره، تو عکسای فصل چهار با ظاهر کمی متفاوت جان و شرلوک و مری آشنا شدیم، و با این همه اتفاقات جدی که این ها در طول این فصل باهاش مواجه هستن بعید به نظر می رسه مری وقت کنه اینقدر خودشو تغییر بده، اصلا چرا این کار بکنه؟!. سبک لباس پرستارها هم قدیمیه که شاید یادآور گذشته ی مری یا یکی از شخصیت های جدیده و یا بازهم تو ذهن شرلوک اتفاق میفته نمیشه دقیق گفت. متأسفانه موریارتی مرده چون این فیلم باهمه جذابیت و هیجانش جوری ساخته شده که قابل باور باشه و تخیلی نیست که کسی با برخورد گلوله تو مغزش همچنان زنده بمونه (مگر اینکه بازهم شرلوک به ما دروغ گفته باشه یا حداقل حقیقت نگفته باشه چون همه ی ما مرگ موریارتی رو به اون صورت فقط از زبان شرلوک شنیدیم و هیچ کس غیر از شرلوک اون صحنه رو ندیده و هرگز بعد از اون صحنه جسد موریارتی رو نشونمون ندادن!)، بخاطر همین فکر می کنم از این به بعد هر صحنه ای از موریارتی ببینیم درواقع تو ذهن شرلوکه.تو این تریلر صحنه هراس شرلوک خیلی برام عجیب بود امیدوارم اینم یکی دیگه از اون کلک هایی باشه که به جان میزد... فکرشو بکنید شرلوک بترسه!... احساس کردم به پایان این سریال نزدیک شدیم...
جمعه 15 مرداد 1395 06:31
دقیقاً یك فریم بعد از صحنه رانندگی جان یك تصادف شاخ به شاخ داریم و بعد از اون یك ماشین پارك شده منفجر میشه
ترسناكه
پ ن : با سرعت آهسته نگاه كنید
Sherlin پنجشنبه 14 مرداد 1395 23:35
متشکرم،جالب بود
اما شاید خوب نباشه که بگیم مری قاتل میشود،چون مسلما اون قبلا توی زندگیش دست به کشتن زده
شاید داره از خانوادش دفاع میکنه،شاید هم به قول شما بخشی از گذشته باشه
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین مطالب
درباره ما
I'm bored of being bored because being bored is SO boring
since 2011
(عضو باشگاه نویسندگان میهن بلاگ)

Bakerstreet.ir
مدیر وب سایت : Sherlock 221
موضوعات
نظر سنجی
بهترین سکانس فصل چهار؟


آرشیو مطالب
مدیریت
طراح لوگو
نویسندگان
نویسندگان بازنشسته
دیگر موارد


Hit Counter

Instagram