تبلیغات
شرلوک هلمز ساکن ۲۲۱ بی خیابان بیکر - بررسی تیزر فصل چهار سریال شرلوک (قسمت دوم)
[ ]
 
 
بررسی تیزر فصل چهار سریال شرلوک (قسمت دوم)
نظراتما دنبال سرنخ هایی در تیزر فصل چهارم شرلوک هستیم. چه چیزهایی از تیزر متوجه شدیم؟

به لطف کامیک کان، اولین تیزر فصل چهارم سریال شرلوک را دیدیم که پر از سرنخ هایست که باید بررسی شوند.

در کل، تیزر به طور غیر منتظره مجموعه ی شخصیت های سریال را در برداشت در حالی که دو لحظه ی مورد توجه ش به جای جان و شرلوک نصیب خانم هادسون و مالی شد. همین طور به نظر می رسید که از آنونس های فصل های قبل شرلوک صحنه های اکشن بیشتری داشت اما ممکن است این انتخاب تنها جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد و جهت گیری کلی سریال نباشد. 

به اندازه ی کافی به بررسی کلیات پرداختیم. این شما و این پانزده ای نکته ای که در تیزر فصل چهارم شرلوک دیدیم:


امکان شلیک گلوله به لست راید توسط شرلوک وجود دارد.


این طور در تریلر فصل چهار سریال شرلوک هلمز به نظر می رسد که لست راید تلاش می کند تا در اپارتمان شرلوک صدمه دیدن و تیراندازی را تا حد امکان پایین بیاورد، این طور به نظر خواهد رسید که لست راید دوباره پیش قدم میشود تا شرلوک را از انجام کاری احمقانه دور نگهدارد -  مثل شلیک کردن گوله ایی توسط شرلوک به شخصی. کمی بعد از اتفاقات شلیک در تریلر (این موضوع شلیک فقط یک فرضیس)، ما شرلوک را در لباس ربدوشامبرش می بینیم که دچار عواقب اعتیاد شده که شامل :  عصبی شدن از نظر روانی، ناهنجاری و... که در بهترین حالت دچار آشفتگی و افسردگی ساده ایی شده است.
در کل دو نوع امکان قابل قبول تر وجود دارد:
یک:
شرلوک، لست راید را راهنمایی میکند که کار احمقانه ایی انجام ندهد!؟
دو:
 لست راید تلاش می کند تا شرلوک را از شلیک کردن به کسی دیگر بازنگه دارد!؟این طور به نظر میرسد که جان با اضطراب در بزرگراه رانندگی خواهد کرد

در تریلر فصل چهار سریال شرلوک،  جان را ناگهان نشان می دهد که در حال رانندگی در بزرگراه است، و کمی بعد از آن ماشینش را که دچار حریق شده بود نشان می دهد. اما این نکته وجود دارد که این اتفاق فقط یک شوخی توسط کسی بوده باشد. مثل پنهان کردن جان در زیر اتشی بزرگ که توسط مگنسن انجام شده بود. پس تقریبا این کاراکتر دوباره به زنده سوختن نزدیک میشه.
نتیجه:دشمن بزرگی در راه استخانوم هادسون در مقابل مای کرافت

 بهترین قسمت این تریلر

 معمولا ما توی سری های قبل شرلوک، کاراکترهایی که شجاعت کافی برای درگیری با مای کرافت را داشته باشند، نداشتیم، اما خانوم هادسون در تریلر به مای کرافت گفت: ‌‌‌‌"از خونه من برو بیرون، آدم پست" که واقعا شجاعت می خواد.
چه اتفاقی در  افتاده است که خانوم هادسون از ته قلبش از مای کرافت متنفر می شود؟ بزرگ ترین نظریه ایی که در مورد این اتفاق وجود دارد این است که: خانوم هادسون از شرلوک در مقابل مای کرافت دفاع می‌کند، کسی که خانوم هادسون اون رو به اندازه پسرش دوست دارد.
آیا مای کرافت کاره بدی به نفع برادر کوچکش انجام داده است؟ این اولین باری نیست که مای کرافت کاری را ضد برادرش انجام می دهد...مری قاتل می شود

این طور در تریلر فصل چهار سریال شرلوک به نظر می رسید که مری دوباره به کار قبلیش، قاتل شدن، باز می گردد.
خدا کند این دفعه، تیرش را به شرلوک نزند؟ سوال بزرگ تر این است که : آیا این اتفاقات در فلش بک اتفاق می افتد(نگاهی به گذشته) یا این اتفاقات در حال حاضر انجام می شود؟ به نظر می رسد مری سفری طولانی را اغاز می کند و احتمالاً در جایی بیرون از انگلستان دست به شلیک می شود.  اما این با عقل جور در نمی اید که از انگلستان خارج شود و دوباره ادم بکشد، زیرا او حالا مادر شده و داری فرزند است،اما، در هر حال بعضی مواقع قاتلان،  نیاز به چنین کار هایی دارند...

 قسمت های اکشن فیلم، به نظر بیشتر می شود

تعقیب و گریز با ماشین، انفجار، نبرد تن به تن! فصل چهار سریال شرلوک داری همه ی این موارد است. در یک قسمتی، ما ناگهان شرلوک را می بینیم که در حال مبارزه در آشپزخانه است.
و وجود یک قاتل مثل مری به اکشن بودن این فیلم می افزاید.
(ما فکر می کنیم قاتل شدن و مبارزه کردن مری، برای فرار کردن از یکسری از کسانیست که برایشان کار می کرد است....

موریاتی به ساحل می رود

ما شخصی مثل موریاتی را در تریلر فصل چهار سریال شرلوک می بینیم که  در حال قدم زدن در ساحل است.  زودتر از این صحنه در  تریلر، ما کسی مثل موریاتی را که در حال دویدن از ساختمانی سنگی به جایی دیگر است میبینیم.
آیا شرلوک اخرین ملاقاتش را با موریاتی در ساحل انجام خواهد داد؟
آیا این می تواند فلش بکی به گذشته ای موریاتی باشد؟...

اعتیاد شرلوک احتمالا باز می گردد

مای کرافت توی تریلر فصل چهار سریال شرلوک گفت: " اون راهی که ما داریم می ریم، در راهمان دیو هایی سر از خاک بیرون اورده دارد، و تو باید به این خاطر برای زمان زیادی صبر کنی".  همون طور که در تریلر می بینیم، زن هایی با لباس های سفید(پرستاری) به سمتی در حرکت هستند. (احتمالاً  به سمت شرلوک در حرکت هستند)
آیا همه این اتفاقات در قصر ذهن شرلوک بوده است که در نتیجش همه این اتفاقات خیال بیش نیست؟ یا این که همه این اتفاقات در زندگی واقعی صورت گرفته است؟
آیا شرلوک، دوباره تلاش برای باز گشتن به اعتیاد را تقلا می کند؟
آیا همه اینا به جان، که کنار تخت نشسته بود مربوط می شود

ترس شرلوک را فراگرفته است

هر اتفاقی که در صحنه بیمارستان افتاد، شرلوک را به طور وحشتناکی متعجب و مضطرب کرده بود. بر اساس، پایه سریال شرلوک و تریلر فصل چهار شرلوک، پریدن ناگهانی از یک قسمت خوب سریال به یک قسمت بد سریال که همزمان در حال جریانه خیلی راحته (چند بار اینو ثابت کردنند) اما این عقیده نیز وجود دارد.
کلورتون اسمیس سرچشمه مفاسد و بیماری  (شرلوک) شناخته می شود. آدم های پلید با استفاده از بیماری های نادر به عنوان سلاح یک فرد آدم کش دست به کشتن افراد می دهند. که ممکن است در فصل چهار شرلوک همچین اتفاقی بیوفتد.

حاشیه: چند وقت پیش در شبکه نمایش ما سری سریال های شرلوک هلمز با بازی جرمی برت را می دیدم. یک  قسمتی از آن سریال به اسم کارگاه در حال مرگ بود که بسیار داستان جذابیبود. یکی از احتمالات فصل چهار این است که موفات از این داستان کانن دویل استفاده کند، و یکی از سه قسمت های فصل چهار را به آن ربط بدهد، که آدم پلید آن داستان کورتون اسمس بود.


منبع: Den of Geek

ترجمه از بیکر استریت

پنجشنبه 14 مرداد 1395ساعت : 22:03| نویسنده : آراد پوراحمد
آخرین مطالب
درباره ما
I'm bored of being bored because being bored is SO boring
since 2011
(عضو باشگاه نویسندگان میهن بلاگ)

Bakerstreet.ir
مدیر وب سایت : Sherlock 221
صفحات
موضوعات
نظر سنجی
بهترین سکانس فصل چهار؟


آرشیو مطالب
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :Hit Counter

Instagram
 
[html] [/html]