مهرناز پنجشنبه 14 مرداد 1395 08:30 نظرات ()
ما دنبال سرنخ هایی در تیزر فصل چهارم شرلوک هستیم. چه چیزهایی از تیزر متوجه شدیم؟

به لطف کامیک کان، اولین تیزر فصل چهارم سریال شرلوک را دیدیم که پر از سرنخ هایست که باید بررسی شوند.

در کل، تیزر به طور غیر منتظره مجموعه ی شخصیت های سریال را در برداشت در حالی که دو لحظه ی مورد توجه ش به جای جان و شرلوک نصیب خانم هادسون و مالی شد. همین طور به نظر می رسید که از آنونس های فصل های قبل شرلوک صحنه های اکشن بیشتری داشت اما ممکن است این انتخاب تنها جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد و جهت گیری کلی سریال نباشد. 

به اندازه ی کافی به بررسی کلیات پرداختیم. این شما و این پانزده ای نکته ای که در تیزر فصل چهارم شرلوک دیدیم:
موریارتی در  اولویت قرار می گیرد
تیزر با نیمرخ خوش بر و روی جیم شروع می شود که می توان گفت همان جاییست که فصل سه و قسمت ویژه ی کریسمس تمام شدند: با احتمال برگشت دشمن خونی شرلوک - یا حداقل ویدیوی پر بیننده ی متفکر خلافکار.

موفات و گیتیس بارها گفته اند که موریارتی بی شک مرده است اما همین طور بارها گفته اند که برای جلوگیری از لو رفتن داستان های قسمت های جدید دروغ می گویند. به هر حال، وجود موریارتی در لا به لای تریلر موضوع مهمی است. در حال انتظار برای فصل چهار، ما ماندیم و این جمله ی مبهم از زبان خود شرلوک که می گوید:"چیزی در راه است. شاید موریارتیست. شاید نیست."

جان در مقابل تخت بیمارستان
تیزر هشدار می دهد که "خطر آشنایانشان را تهدید می کند" که در ترکیب با صحنه ی بالا از جان که در مقابل تخت بیمارستان ایستاده و خبر اینکه فصل چهار جدی ترین فصل است، به نظر نشانه ی بدیمنی باشد. به نظر می رسد که تخت خالی باشد اما شاید هم نباشد...آیا این صحنه جان را نشان می دهد که تیر زدن همسرش به بهترین دوستش را به یاد می آورد؟ و یا شاید جان به دنیا آمدن فرزندش را به یاد می آورد؟ یا شاید خود جان بیمار است و در مورد فانی بودن خودش فکر می کند.

این همینطور می تواند به قسمتی که کالورتون اسمیت با بازی توبی جونز در آن حضور دارد اشاره کند. در داستان های اصلی شرلوک هلمز، اسمیت برای اولین بار در داستان "کاراگاه در حال مرگ" اثر آرتور کانن دویل ظاهر می شود. در این داستان، شرلوک برای گرفتن اعتراف وانمود می کند که شدیدا بیمار است و همه از جمله جان را متقاعد می کند که قرار است بمیرد. آیا ممکن است که این پیش نمایشی برای آن داستان است که قرار است در این سریال نشان داده شود؟

شرلوک به استخر برمی گردد
واضحا، استخر نقش مهمی در فصل اول و دوم شرلوک بازی می کند چرا که جای است که شرلوک و موریارتی به طور جدی با هم رو به رو می شوند. اما اهمیت استخر از این هم فراتر می رود. موریارتی پسر مدرسه ای به اسم کارل پاورز را در سال 1989 به قتل رساند. این اولین پرونده ی شرلوک بود و یکی از پرونده هایی بود که موریارتی در بازی بزرگ برای عذاب دادن شرلوک استفاده کرد.

آیا این صحنه از استخر اشاره ی دیگری به موریارتی و تاریخچه ی به هم گرویده ش با شرلوکه؟ ممکن است شرلوک با یک ملاقات برنامه ریزی شده توسط موریارتی به کنار استخر کشیده شود یا فقط سایه ش است که تضاد با آن نور آبی چشمک زن قشنگ است؟

خانم اسمالوود برمی گردد
برای اولین بار با خانم الیزابت اسمالوود در فصل سه آشنا شدیم وقتی که به عنوان نماینده ی مجلس بریتانیا از شرلوک برای فرار از باج گیری های چارلز مگنسن کمک خواسته بود. او همچنین در کمک به مایکرافت برای برگرداندن شرلوک از تبعید نقش کلیدی داشت. در این تیزر، او به شرلوک می گوید " ما شما رو برگردوندیم که به این قضیه رسیدگی کنید. می خواهید چی کار کنید؟"

خصومتی که در صدای او وجود دارد می تواند تلویحا به این معنی باشد که بازگشت شرلوک مشروط به حل پرونده ی موریارتی بوده است - یعنی یا مشکل شان را حل کند یا به صربستان بازگردد - که ممکن است در قسمت اول و یا در طول فصل بر روی شرلوک فشار بگذارد. 

برای اولین بار با کالورتن اسمیت آشنا می شویم
توبی جونز به نحو هراس آوری در نقش کالورتن اسمت خبیث به نظر می رسد. در این تیزر نمای خوبی از اسمیت به دست آوردیم. در یکی از صحنه ها، او سرش را به داخل ماشین جان و شرلوک خم می کند تا به کاراگاه مشاور بگوید: "به ما بی نهایت خوش خواهد گذشت، آقای هلمز. درسته؟" جواب شرلوک؟ "نه، نه بی نهایت نیست." بعدتر، خنده ی شیطانی شخصیت منفی فصل چهار را در تیزر می شنویم. شک داریم که کالورتن مسئول ویدیوی موریارتی باشد اما نمی توان مطمئن بود. اگر کسی بتواند به پای معروف ترین شخصیت منفی شرلوک با بازی اندرو اسکات برسد، آن شخص توبی جونز است.

احتمالا به خارج از لندن خواهیم رفت
کی آماده ی سفر کوتاه به خارج از شهره؟ چند صحنه در تیزر خارج از لوکیشن همیشگی لندن بودند که احتمالا به این معنی است که جان و شرلوک برای حل یک پرونده در فصل چهار از این کلان شهر خارج خواهند شد. علاوه بر صحنه ی ساحل بالا، ما همچنین نماهای ترسناکی از مکان هایی که به نظر کلیسای سنگی یا گوردخمه در شب هستند می بینیم.

مالی هوپر خوشحال نیست
لویس بریلی بار دیگر در نقش مالی هوپر دوست داشتنی در فصل چهار بازگشته و به زیبایی شرلوک را سر جایش می نشاند. او در تیزر به شرلوک می گوید " به خدا شرلوک این بازی نیست"  که می تواند به این معنی باشد که عواقب کار جدی خواهد بود. آیا این می تواند بخشی از داستان موریارتی باشد؟ (به هر سو، موریارتی اول از طریق رفت و آمد با مالی به شرلوک نزدیک شد که به این معنی است که این دو زمانی رو با هم سپری کردند). یا کلا موضوع چیز دیگریست؟

قسمت دوم به زودی

منبع: Den of Geek

ترجمه از بیکر استریت