تبلیغات
شرلوک هلمز ساکن ۲۲۱ بی خیابان بیکر - خلاصه ای از نقد های رسانه ای "عروس نفرت انگیز"
[ ]
 
 
خلاصه ای از نقد های رسانه ای "عروس نفرت انگیز"
نظرات
***این پست محتوی مطالبی است که داستان قسمت ویژه ی شرلوک را لو می دهد***
برای دانلود قسمت ویژه یه این پست و برای بحث در مورد قسمت ویژه به این پست مراجعه کنید


در این پست بخش هایی از نقد های رسانه های اینترنتی از "عروس نفرت انگیز" رو جمع آوری کردیم. سعی کردیم تعادل بین نقد های مثبت و منفی رو حفظ کنیم. توجه داشته باشید که این نقدها چه مثبت و چه منفی تنها به منظور نشان دادن دیدگاه های مختلف انتخاب شدند.
همه ی عناصر قدیمی شرلوک مدرن در این قسمت حاضر بودند. مثل تلاش های بیهوده ی واتسون برای به حرف کشاندن شرلوک به منظور صحبت کردن در مورد احساساتش در حالی که منتظر ظاهر شدن عروس ماوراء بشری بودند. یا مانند جوک های خودی که اشاره به مشکلات نوشتن و حذف کردن آدم ها از داستان ها داشتند و یا سادگی زیبای نتیجه گیری های شرلوک ("تخیل یا واقعیت؟"/"به گفته ی خیلی ها یکی هستند"/ "بله. احمق ها"). کلاه شکار گوزن هم به کار گرفته شد. علاوه بر این قضایا جنون کریسمسی، گوتیک و پر زرق و برق در آخر به منطق و واقعیت ختم شد...اما در حال حاضر باید از این قضیه لذت ببریم که این قسمت، نمایش شادی بخش و محشری بود از آنچه که رسانه و استعدادی که به خودش اطمینان دارد می تواند در قالب ماجرایی دیدنی و متوقف نشدنی تحقق ببخشد. دیدن این قسمت مثل شیرجه زدن در آبشار رایخنباخ بود.
گاردین (منبع)

 موریارتی از هلمز پرسید "آیا این به اندازه ی کافی احمقانه، گوتیک و دراماتیک هست؟" و پاسخش با صدای بلند "بله، خیلی زیاد" بود.   چرا که این گونه آرک داستانی ممکن است خوانندگان مشتاق آقای واستون در مجله ی استرند که درباره ی دوست باهوشش می نویسد را راضی نگه دارد اما احتمالا برای ماهایی که در دنیای "واقعی" که ازبقیه مشتاق تریم کافی نخواهد بود تا زمانی که همانند شرلوک هلمز به دوز قوی و رقیق نشده ی این محلول جانسوز دست پیدا کنیم.
هافینگتون پست انگلیس (منبع)

توضیح کم و بیش ساده ی جا به جایی جنازه و قتل های متعدد به خوبی مکمل جزئیاتی بود مثل حقه ی آینه که برای ظاهر شدن روح استفاده شد و لحظاتی که شخصیت ها با عروس ماوراء بشری ملاقات می کنند واقعا ترسناک هستند. اگر "عروس نفرت انگیز" فقط روی فضای ویکتوریایی و داستانش تمرکز کرده بود می توانست یکی از بهترین قسمت های شرلوک تا به حال باشد. متاسفانه، این طور نبود. 
اسکرین رنت (منبع)
 
طرح خواب ناشی از تب زدگی، پیچیدگی های فراوانی داشت. فیلم نامه ی هوشمند و سرگرم کننده پر بود از اشاره به داستان های اصلی و سریال مدرن شرلوک. کامبربچ اخیرا گفته بود که نگران واکنش طرفداران به برگرداندن شخصیت ها به زمان گذشته بود. جایی برای نگرانی نبود. این قسمت در آن واحد فضای کریسمسی داشت و هم ماندگار بود و هم کلاسیک و هم مدرن. تلویزیون در سال 2016 شروع خوبی داشته است. امیدواریم که 365 روز آینده هم در این حد خوب باشند.
تلگراف (منبع)

 ماجرا از این قرار است که شرلوک در قصر ذهنی اش سعی در پرده برداری از برگشت واضح موریارتی را داشت اما برای رسیدن به آنجا از مخلوط خطرناکی از مواد استفاده کرده بود وپرونده ی یک جنایت حل نشده ی ویکتوریایی را خوانده بود. برای همه ی ما این اتفاق افتاده است. بقیه ی این قسمت با سرعت سرگیجه آوری بین روزگار مدرن و دوره ی ویکتوریایی جا به جا می شود و چه کسی هست که بتواند به واقعیت روزگار مدرن شهادت بدهد؟ این یک ترفند بی ارزش نیست، بلکه دیدن زوال ذهنی شرلوک از درون، با تمام شکوه غیرخطی و گیج کننده اش، است.
ایندی وایر (منبع)

عروس نفرت انگیز صرفاً سرگرم کننده ترین قسمت شرلوک بعد از فصل دوم است. روایت سرگیجه آور و مخرب قصر ذهنی بسیار غنی و چند لایه است و ساختار گوتیک مه آلود و پر از سایه اش حساب شده است. آن قدر خوب هستند که وسوسه می شوم عنوان بهترین قسمت را به آن بدهم. داگ مکینون، کارگردانی که در سریال دکتر هو حضور منظم دارد، فیلم نامه ی غیرممکن سنگینِ استیون موفات و مارک "مایکرافت" گیتیس را با سرعت گردن شکن جلو می برد در حالی که به نرمی تعادل بین دو دنیای داستانی را حفظ می کند. با تمام شدن این قسمت، آرزو کردم که ای کاش این آخرین باری نباشد که لندن زمان قدیم را در دنیای شرلوک می بینیم.
والچر (منبع)

 با اینکه ظاهراً روح موریارتی به خاک سپرده شده، تصور آنچه قرار است در فصل چهار اتفاق بیافتد از همیشه دشوارتر است. پس درآمد قسمت ویژه (که به نظر یک گل به خودیِ شبهه برانگیز است) با نمایش هلمز و واتسون ویکتوریایی نشان می دهد که این شخصیت ها تاریخ مصرف ندارند. مهم نیست که سال 1895 باشد یا 2014، شرلوک هملز و جان واتسون در حال حل پرونده های جنایی در 221 بی خیابان بیکر عناصر ثابتی هستند و سادگی ای در این قضیه هست که سریال از دست داده است.
دیجیتال اسپای (منبع)

این قسمت تلاش قاطع و جسورانه ای برای تغییر در فرمول سریال شرلوک بود که کمی بیشتر از حد سعی کرده بود زیرک باشد. جنبه ی ویکتوریایی این قسمت عالی بود اما وقتی شروع به گره خوردن با شرلوک مدرن کرد آن قدر موفق نبود. 

آی جی ان (منبع)

ترجمه و جمع آوری مطلب از بیکر استریت

یکشنبه 13 دی 1394ساعت : 16:00| نویسنده : مهرناز
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین مطالب
درباره ما
I'm bored of being bored because being bored is SO boring
since 2011
(عضو باشگاه نویسندگان میهن بلاگ)

Bakerstreet.ir
مدیر وب سایت : Sherlock 221
صفحات
موضوعات
نظر سنجی
بهترین سکانس فصل چهار؟


آرشیو مطالب
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :Hit Counter

Instagram
 
[html] [/html]