[ ]
 
 
information : خطرناک ترین مواد شیمیایی و کشنده ترین سم ها
نظرات
۱۰ مورد از خطرناک ترین مواد شیمیایی در جهانو این تیم ستارگان شیمیایی مرگ ماست. در این لیست سمومی تاریخی داریم که با رفتاری شیطانی جان میلیون ها نفر را گرفته اند و در این میان چند ماده ی شیمیایی دیگر هم هستند که در خانه ی شما هم یافت می شوند. تماس با هر یک از این خطرناک ترین مواد شیمیایی با دوز مناسب شما را شتابان به دنبال اجرای لیست کارهایی که قبل از مرگ باید انجام دهید خواهد فرستاد.

در این لیست تنها ترکیبات مرگ بار کربن، نیتروژن و اکسیژن را مرور می کنیم. هیچ پروتئینی (با عرض تاسف برای بوتولونیوم توکسین) و هیچ عنصر یا ایزوتوپ رادیواکتیوی (با عرض معذرت از پولونیوم-۲۱۰) در این لیست قرار نگرفته است و ترکیبات شیمیایی که ممکن است شما با آن ها در زندگی روزمره ی خود تماس داشته باشید لیست شده اند.


۱۰- دیجوکسینعصاره ی گل نگشتانه. در مقادیر دیجوکسین باعث افزایش کارآیی قلب می شود. یک پرستار به نام چارلز کولن یا همان «فرشته ی مرگ» دیجوکسین دارویی را برای کشتن بیش از ۴۰ بیمار به کار برد.


۹- هیدروژن پراکسیدهیدروژن پراکسید موجود در قفسه ی حمام شما غلظتی بین ۳ تا ۶ درصد دارد. در غلظت های بالاتر به عنوان پیشرانه ی موشک استفاده می شود. هیدروژن پراکسید به شدت فرار است و در غلظت های آزمایشگاهی (بالاتر از ۷۰ درصد) با کوچکترین اشاره ای منفجر خواهد شد. بمب گذاران سال ۲۰۰۵ متروی لندن از هیدروژن پراکسید به عنوان ماده ی منفجره استفاده کرده و جان ۵۲ نفر را گرفتند.


۸- اتیلن گلایکول

این ماده در ضد یخ ماشین شما هم هست. ارزان است و به شدت ساده به نظر می رسد. سطح سمیت میانه ای دارد، با این حال مزه ی شیرین آن می تواند سبب شود فرد در خوردن آن افراط کند و در نتیجه اتیلن گلایکول بر اثر متابولیسم به ماده ی خطرناک تر اگزالیک اسید تبدیل شود. این ماده را از دسترس حیوانات دور نگه دارید چون ممکن است آن را با منبع غذا اشتباه بگیرند. در صورت خوردن مقدار زیادی اتیلن گلایکول مرگ به آرامی رخ می دهد و اندام بدن به صورت سیستماتیک و در عرض یک بازه ی ۷۲ ساعته از رده خارج می شوند. راه درمان تجویز الکل خوراکی (اتیل الکل) است چون الکل با اتیلن گلایکول برای جذب شدن در بدن رقابت خواهد کرد و جلوی جذب آن را خواهد گرفت.


۷- نیکوتینعضوی از گیاهان خانواده ی «سایه ی شب» است و بین ۰٫۶ تا ۳ درصد جرم سیگار را تشکیل می دهد. تماس با فرم خالص این مایع در کمتر از چند ساعت باعث مرگ می شود چون نیکوتین از طریق سلول های غشایی پوست و سر مستقیما وارد جریان خون می شود. سیگاری هایی که از برچسب های نیکوتین استفاده می کنند به راحتی ممکن است دچار اوردوز و مرگ شوند.


۶- سدیم سیانیدماده ی شمیایی متداولی است ولی یک قدم اشتباه باعث احساس بوی بادام خواهد شدو بعد مرگ در کمتر از چند ثانیه. سیانید به cytochrome c oxidase که پروتئینی در میتوکندری است چسبیده و سلول را از جذب اکسیژن باز می دارد.


۵- استریکنین

این ماده عموما به عنوان آفت کش علیه جوندگان و پرندگان استفاده می شود. به دلیل سهولت در پنهان کردن گمان می رود که استریکنین شخصیت های تاریخی زیادی را کشته است؛ از جمله اسکندر کبیر و رابرت جانسون عضو گروه موسیقی Blues.


۴- تابونیکی از نخستین عامل های اعصاب شناخته شده است. این ماده که بوی میوه شناخته می شود می تواند به شکل مه در جایی پاشیده شده و سبب تشنج و فلج شدن شود. خود تابون خیلی کشنده نیست اما موفقیت این ماده ی شیمیایی در جنگ به پیدایش سموم خطرناک تری نظیر ریسین و سومان منجر شده است. سربازان عراقی در آخرین روزهای جنگ ایران و عراق از تابون برای کشتن هزاران ایرانی استفاده کردند.


۳- تترا کلرو دی بنزو-p-دی اکسین ۲،۳،۷و۸


چیزی در مورد عامل پرتقالی شنیده اید؟ این ماده به عنوان آلوده کننده در عامل پرتقالی استفاده می شود که یک ماده ی خطرناک است. عامل پرتقالی برای از بین بردن گیاهان در نواحی پر تراکم ویتنام تولید شده بود ولی منجر به نواقص پیش از تولد در نوزادان و آسیب های پوستی شد.


۲- وی ایکس

VX
یکی از اولین سلاح های کشتار جمعی شیمیایی است که محققین برای فروش خرده به عنوان آفت کش در دهه ی ۱۹۵۰ تولید کرده بودند. خوشبختانه احتمال تماس شما با وی ایکس بسیار پایین است چون تمام انبارهای آن در سرتاسر جهان من جمله انبار اصلی ایالات متحده در آنیستون آلاباما نابود شده اند.


۱- باتراکوتوکسینقوی ترین سم ناپپتیدی شناخته شده است. باتراکوتوکسین شهرت خود را در مصرف در دارت های سمی که با استخراج سم از بدن قورباغه درست می شدند پیدا کرد. قورباغه ها نیز این سم را مستقیما در بدن خود تولید نمی کنند بلکه از هضم پشه های مالاریایی که می خورند به دست می آورند.


معرفی ۱۰ سم بسیار خطرناک که کشنده ترین سم ها در طول تاریخ هستند…آرسنیکبه دلیل توانایی و پنهان کاری ذاتی، آرسنیک را «پادشاه سموم» می نامند. این سم عملا غیرقابل کشف بود تا اینکه در نهایت مارش روشی برای شناسایی آن در آب، غذا و سایر موارد مشابه ارائه داد. این سم در تاریخ افراد مشهور زیادی را به کام مرگ کشانده است: ناپلئون بناپارت، جرج سوم (پادشاه انگلستان) و سیمون بولیوار.

شوکرانشوکران گیاه گلداری به شدت سمی، و بومی اروپا و جنوب آفریقا است. این سم معروف یونانیان باستان بود که از آن برای کشتن زندانیان استفاده می کردند. بلعیدن ۱۰۰ میلی گرم یا هشت برگ این گیاه انسان را از پای درمی آورد. سقراط، معروفترین قربانی این سم است.


زهر هلاهل


زهر هلاهل یا گرگ کش، سمی است که از گیاه تاج الملوک (اقونطیون) به دست می آید. این سم باعث بی نظمی ضربان قلب شده که در نهایت منجر به خفگی فرد می شود. به دلیل طبیعت غیرقابل ردیابی آن، این سم یکی از محبوب ترین سم های تاریخ بوده است.


شابیزکشاییزنک یا بلادن، سم معروف بانوان است! نام این گیاه در زبان ایتالیایی به معنای بانوی زیباروی است. میوه این گیاه سمی ترین قسمت آن است و خوردن تنها ۱۰ عدد از آن منجر به مرگی دردناک می شود. از دیرباز از برگ این گیاه برای ساخت پیکان های سمی استفاده می شده است.


دی متیل جیوه

این ماده قاتلی آرام است و همین ویژگی آن را به سمی خطرناک بدل می کند. جذب تنها ۰٫۱ میلی گرم از آن کشنده است اما نشانه های مسمومیت تنها چند ماه پس از آلوده شدن اولیه ظاهر می شود که دیگر برای هر درمانی دیر شده است.


تترودوتوکسین

این سم در بدن دو جاندار دریایی یافت می شود.اختاپوس حلقه آبی و ماهی بادکنکی. از بین این دو موجود اختاپوس خطرناک تر است چرا که عمدا سم خود را تزریق می کند اما سم ماهی بادکنکی تنها در صورتی خطر دارد که بخواهید آن را بخورد. فوگو غذای محبوب ژاپنی ها هم حاوی ماهی بادکنکی است.


پولونیوم


پولونیوم سمی رادیواکتیو است؛ قاتلی آرام که هیچ درمانی ندارد. یک گرم بخار پولونیوم می تواند ۱٫۵ میلیون انسان را تنها ظرف چند ماه از پای درآورد. معروفترین مورد مسمومیت با پولونیوم ماجرای مرگ جاسوس سابق روس، الکساندر لیتویننکوف است.


جیوهسمی بودن جیوه سه شکل مختلف دارد. جیوه عنصری است که در دماسنج های پزشکی یافت می شود و تنها در صورت تنفس مرگ آور است. جیوه معدنی که در ساخت باتری به کار می رود و بلعیدن آن باعث مرگ می شود و جیوه آلی که در بدن ماهی ها یافت می شود و مصرف درازمدت آن می تواند مرگبار باشد.


سیانوربه دلایل فراوان سیانور سمی محبوب است، مهمترین دلیلش هم این است که این سم در طیف وسیعی از مواد مانند دانه سیب، بادام، دود تنباکو، آفت کش ها و یافت می شود. بنابراین می توان مرگ ناشی از آن را تصادفی جلوه داد. قرص سیانور، سلاح ویژه خودکشی جاسوسان در صورت گیر افتادن است.


بوتولونیوم توکسین


سم بوتولونیوم یا همان بوتاکس، عامل بروز بوتولیسم است؛ مسمومیتی که عدم درمان فوری آن باعث مرگ دردناکی می شود. این سم باعث فلج ماهیچه ها شده که در نهایت منجر به فلج دستگاه تنفسی و در نتیجه مرگ می شود. باکتری عامل این مسمومیت از طریق زخم باز یا بلعیدن غذای مسموم وارد بدن می شود.

منابع :    1       2  


مرتبط با: اطلاعات (information) ,
یکشنبه 4 مرداد 1394ساعت : 17:41| نویسنده : AM
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین مطالب
درباره ما
I'm bored of being bored because being bored is SO boring
since 2011
(عضو باشگاه نویسندگان میهن بلاگ)

Bakerstreet.ir
مدیر وب سایت : Sherlock 221
صفحات
موضوعات
نظر سنجی
بهترین سکانس فصل چهار؟


آرشیو مطالب
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :Hit Counter

Instagram
 
[html] [/html]