تبلیغات
شرلوک هلمز ساکن ۲۲۱ بی خیابان بیکر - 22.1 نکته ای که باید در مورد آقای هلمز بدانید
به بیکر خوش آمدید!
[ ]
 
 
22.1 نکته ای که باید در مورد آقای هلمز بدانید
نظرات


ایان مک الن در نقش های فوق العاده ی زیادی ظاهر شده - گندالف، شاه لیر و مل هاچرایت سریال خیابان کورونیشن. اما نقش شرلوک هلمز که انتخابی بدیهی برای شخصی به این هنرمندی بوده از نظر او دور افتاده بود. تا الان که در فیلم آقای هلمز با کارگردانی بیل کاندن ظاهر شده است. به گفته ی مک الن " یه نقش و نصفیه". شوخی نمی کند.


1-این فیلم شوالیه ی اعظم و کهن سال رو نشان می دهد که نقش کاراگاه اعظم و کهن سال در دو مقطع از زندگی اش - 93 سالگی و دوران بازنشستگی در کلبه ی روستایی اش و بعد در 63 سالگی و در آپارتمان لندنش (فلش بک) نشان می دهد: "گاهی وقتا مایکل فسبندر رو میارن که نقش جوانی های من رو بازی کنه" این بازیگر 75 ساله با لبخند می گوید. "اینجا اما همه ش خودم هستم"

 

2-  محبوبیت مک الن بعد از اینکه او و کاندن در فیلم خدایان و هیولاها همکاری کردند تهیه ی بودجه ی فیلم را آسان تر کرد. " دفعه ی قبل برای تهیه ی سه میلیون خیلی زحمت کشیدیم" کاندن با لبخند می گوید. " الان آسونتره. که عالیه چون باعث می شه بعد از جوی که بازی در نقش گندالف بهش داده به تعادل شخصیتی برسه"

 

3- فیلم بر اساس هیچ کدام از داستان های آرتور کانن دویل نوشته نشده است. به جای آن، از رمان "خطای جزئی ذهن" میچ کالن اقتباس شده است. "او از تضعیف حافظه ی پدرش الهام گرفته بود" کاندن می گوید " موضوع ساده تر از شرلوک هلمز است. موضوع  فانی بودن، پیر شدن و تجربه مند شدن است."

 

4-همراه وفادار هلمز دکتر واستون نقش مهمی در این داستان بازی نمی کند. چرا که قبل از شروع شدن داستان از دنیا رفته است. "هیچ وقت وسوسه نشدیم که یه شات از پاتریک استورات در نقش جان واتسون بگیریم" کاندن با خنده می گوید "فرض کنید چی می شد یا بندیکت کامبربچ!"

 

5- مک الن در واقع خانواده ی کامبربچ رو خیلی خوب می شناسد. " پدر بندیکت رو می شناختم، تیموتی کارلتون، وقتی که هر دو خیلی جوون بودیم" مک الن می گوید " یادم میاد بهم گفت فامیل اصلیش کامبربچه. او می گفت باید عوضش می کردم چون با فامیل مثل این امکان نداشت موفق بشم"

 


6- در این عکس (بالا) می بینیم که هلمز مخفیانه بیرون خانه اش 221 بی خیابان بیکر ایستاده است. اما فیلم آقای هلمز اشاره می کند که این کاراگاه در واقع در 212 خیابان بیکر زندگی می کرده و 221 بی برای گول زدن طرفداران از همه جا بی خبر بوده است.

 

 7- مک الن علاقه داشت که سر صحنه ی فیلم برداری در نقشش فرو برود و سپس شخصیت شرلوکی اش در گذر از کنار دیگران زنده کند. "هرگز همچین چیزی ندیدم." لورا لینی که نقش خدمتکار هلمز را بازی می کند می گوید "من زمان زیادی رو با ایان می گذرونم و زمان زیادی با شرلوک. خیلی خوش شانسم"


8-مک الن و کاندن هر دو به خاطر فیلم خدایان و هیولاها نامزد اسکار شدند (کاندن جایزه ی بهترین فیلم نامه را از آن خود کرد) و مشتاق بودند دوباره با هم همکاری کنند. "ایان بخش بزرگی از دلیلی بود که می خواستم این فیلم رو به دست بگیرم"


9- مک الن برای این نقش از بینی مصنوعی استفاده کرد که به گفته ی گریمور دیو السی اسم شرلی "کوتاه شده ی شرلوک" داشت. ابتداییست.

 

10-  متاسفیم طرفداران بندیکت کامبربچ. این هلمز جمله ی "بازی آغاز شده است" را نمی گوید و یا در قصر ذهنش چرخ نمی زند. مک الن می گوید:" تو تقریبا 100 سالش است و در دوران بازنشستگی به سر می برد. بیشتر درگیر زنبورداریست تا کاراگاهی"

 

11-فیلم همچنین سفر هلمز به ژاپن را هم نشان می دهد تا بیشتر در مورد زنبورها و ژله ی سلطنتی که باور دارد باعث طول عمر و بازگشت حافظه اش می شود اطلاعات کسب کند. ژاپن تخریب شده در اثر بمب اتم در استودیو 3 میلز شرق لندن فیلم برداری شده است.

 

12- خانه ی شرلوک در اینجا خانه ای روستایی کنار ساحل در شهر ساسکس است که در واقع مزرعه ی ویکام مانور نزدیک وینچلسی است.

 

13- در این خانه ی روستایی است که کاراگاه نابغه ی 93 ساله به تدریج حافظه اش را از دست می دهد. او با خدمتکار خانم مونرو (لورا لینی) و پسرش راجر (میلو پارکر) هم خانه است در حالی که سعی می کند داستان واقعی پرونده ای که واتسون مرحوم به اشتباه ثبت کرده بود تصحیح کند.

 

14- لینی طرفدار پرپاقرص هلمز است و در صحنه ی فیلم برداری برای مجله ی امپایر آهنگ های قدیمی موزیکال ماجراهای برادر باهوش تر شرلوک هلمز با بازی جین وایلدر رو اجرا کرد.

 

15- صحبت از برادر باهوش تر شرلوک هلمز شد. در این فیلم جان سشنز نقش مایکرافت هلمز را بازی خواهد کرد. سشنز نقش کنی پرایس را در سری اول سریال شرلوک با بازی کامبربچ ایفا کرد.

 

16-قبل از شروع تولید فیلم، مک الن طرفدار زنبورها نبود " به هیچ وقت طرف زنبورها نمی رم از الان گفته باشم" او گفت " بهشون احترام می ذارم، عسلشون رو دوست دارم اما در همین حد"

 

17-بعد از دوره ی زنبورداری نظر مک الن   تغییر کرد و به این قضیه افتخار می کند که نیازی به کمک بدل کار نداشته است.او می گوید " دستکش دستم نبود که خیلی خطرناک است. اما نیشم نزدند و اتفاق دیگری هم نیافتاد. در تهیه ی این فیلم هیچ زنبوری آسیب ندید"

 

18- یک ایفای نقش جالب دیگر در این فیلم زمانی ست که کاراگاه پیر نسخه ی سینمایی ماجراهایش را می بیند که نیکولاس رو، بازیگر فیلم شرلوک هلمز جوان، نقش او را بر عهده دارد.

 

19- نام فیلمی که در میان فیلم می بینیم بانوی طوسی پوش است. بانوی طوسی پوش اسم فیلم کوتاهی از شرلوک هلمز است که در سال 1909 توسط بازیگر ویگو لارسن کاگردانی شده است. آیا تصادفی در کار است؟ معلوم نیست، اما وقتی غیرممکن را حذف کنیم آنچه باقی می ماند هر قدر غیر محتمل باشد جز حقیقت نیست. 

 

20- در این فیلم دکه هایی در بیرون 221 بی خیابان بیکر می بینید که سوغاتی های مخصوص شرلوک می فروشند از جمله پیپ های مخصوص بازیل رتبورن.

 

21- با وجود شوخی های خودمانی، کلاه های شکار گوزن زیادی در فیلم نیستند. کاندن می گوید این فیلم شرلوک را نمی پرستد. "واضح ست که به این قضیه اشاره می شود اما این داستان در دنیای مجازی اتفاق می افتد که او هم شخصیتی زاده ی خیال جان واتسون است و هم فردی که واقعا وجود دارد."

 

22- مهمانی پایان فیلم برداری در شرق لندن در رستوران گریپس که متعلق به ایان مک الن است برگزار شد

 

22.1 - در آخر، اسم فیلم Mr Holmes است یا Mr. Holmes؟ جواب قطعی Mr Holmes. خوشحالیم توانستیم کمک کنیم.

 

آقای هلمز 19 جون (جمعه ی آینده) در انگلیس اکران خواهد شد. 


منبع: مجله ی Empire


ترجمه از مهرناز


جمعه 22 خرداد 1394ساعت : 17:28| نویسنده : مهرناز
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
some one شنبه 23 خرداد 1394 00:46
سلام بر استاد مهرناز و مطالب فوق العادش:D
جسارتا حال سرچ ندارم سوال اینه که این فیلم برا (اقای هلمز) برا دانلود که نیومده اومده؟!
آیا؟:D
مهرناز پاسخ داد:
سلام سام وان عزیزنه هنوز. هفته ی دیگه اکران انگلیسشه و اکران آمریکاش یه ماه دیگه. فک کنم حداقل دو ماه دیگه دانلودش بیاد که ما هم حتما می ذاریم برای دانلود
فرشته جمعه 22 خرداد 1394 21:30
ممنون مهرناز جوون معلوم شد که تیموتی کارلتون اشتباه بزرگی کرده که فکر کرده با کامبربچ نمیتونه موفق باشه.فقط کافیه برای فهمیدنش یه نگاه به پسرش بکنه
مهرناز پاسخ داد:
خواهش می کنم فرشته جان آره، خیلی داستان جالبیه. خوشحالم که بندیکت پیشنهاد اون کسی که گفت با فامیل کامبربچ کار کن رو گوش کرد
آرنا جمعه 22 خرداد 1394 19:08
سلام....خسته نباشین
میشه لینک دانلود فیلم‌کوتاهchasing cotards با بازی اندرو اسکات رو بذارین؟تو سایتای ایرانی هیچ جا این فیلمو واسه دانلود نذاشتن...
اگه بذارین خیلی ممنون میشم
مررررسی
مهرناز پاسخ داد:
سلام

راستش خودم تا به حال اسمش رو نشنیده بودم ولی دنبالش گشتم بیشتر کلیپ ها و پشت صحنه رو گذاشتند. یه لینک دانلودم بود که دیگه کار نمی کرد. اگر پیداش کردم می ذارمش
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین مطالب
درباره ما
I'm bored of being bored because being bored is SO boring
since 2011
(عضو باشگاه نویسندگان میهن بلاگ)

Bakerstreet.ir
مدیر وب سایت : Sherlock 221
موضوعات
نظر سنجی
بهترین سکانس فصل چهار؟


آرشیو مطالب
مدیریت
طراح لوگو
نویسندگان
نویسندگان بازنشسته
دیگر موارد


Hit Counter

Instagram