تبلیغات
شرلوک هلمز ساکن ۲۲۱ بی خیابان بیکر - بیوگرافی اندرو اسکات
به بیکر خوش آمدید!
[ ]
 
 
بیوگرافی اندرو اسکات
نظرات


نام کامل : اندرو اسکات


متولد : 21 اکتبر 1976 . دابلین ، ایرلند


قد : 1.73 متر


چ
پ دست


بازیگر تئاتر ، سینما ، تلویزیون و رادیو


شناخته شده برای بازی در نقش جیم موریارتی
در سریال شرلوک تولید بی بی سی


تنها پسر خانواده؛ خواهرش سارا دو سال از او بزرگ تر و هانا نه سال از او کوچک تر است. پدرش جیم در یک آژانس اشتغال کار می کرد؛ و مادرش نورا معلم هنر دبیرستان بود.

در یک مدرسه ی پسرانه ی کاتولیک در شرق دابلین تحصیل کرد.از 7 یا 8 سالگی در تئاتر کودکان در مدرسه ایفای نقش می کرد و در دو پیام بازرگانی برای تلویزیون ایرلند حضور داشت. در هفده سالگی کار حرفه ای خود را با فیلم ایرلندی Korea آغاز کرد. Korea در سال 1995 اکران شد.


اندرو اسکات در اولین فیلم سینماییش Korea

اندرو در دانشکده Trinity در دابلین ثبت نام کرد تا در تئاتر مدرک بگیرد ولی خیلی زود احساس کرد که گوش دادن به سخنرانی ها به جای انجام خود کار وقت تلف کردن است، پس رفت تا در تئاتر Abbey در ایرلند هنرنمایی کند و در شش نمایش نامه ایفای نقش کرد.
در 1997 یک نقش کوچک در سینمایی Saving Private Ryan به کارگردانی استیون اسپیلبرگ بازی کرد و سپس نقش ادموند در نمایش نامه Long Day's Journey into Night به کارگردانی کارل ریسز را برعهده گرفت که به کسب جایزه ی مستقل Spirit بازیگر سال انجامید.

در 1999 به لندن نقل مکان کرد تا در فیلم تلویزیونی Longitude به همراه مایکل گمبون بازی کند. Longitude برنده ی هفت بفتا از جمله بفتای بهترین بازیگر نقش اول مرد برای مایکل گمبون شد. اسکات در لندن با هنرنمایی های متعدد در تئاتر تحسین منتقدین را برانگیخت و به یک بازیگر همه کاره و با استعداد درخشان شهرت پیدا کرد.


اندرو اسکات به همراه مایکل گمبون در Longitude

در سال 2000 در درام سینمایی Nora هم بازی ایوان مک گرگور بود؛ به علاوه در تلویزیونی The American به همراه دایانا ریگ و متیو مودین حضور داشت. و سپس در نمایش نامه ی Dublin Carol نقش مقابل برایان کاکس را در تئاتر Royal Court لندن برعهده داشت. در 2001 در مینی سریال حماسی شبکه ی HBO ، Band of Brothers ایفای نقش کرد. اسکات جو پشت صحنه ی Band of Brothers را افتضاح توصیف کرده بود.


اندرو اسکات درحال امضادادن به طرفداران (سال های مختلف)


نامه ی تشکر اندرو اسکات از طرفدارانش برای هدیه ی تولدش در 2012 (سمت چپ)
و مجموعه ی کامل Band of Brothers با امضای اندرو اسکات (سمت راست)
andrew-scott-online.tumblr.com


  اسکات برای نقش تامی مک گانن درکمدی Dead Bodies موفق به کسب ایفتای 2003 بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. در 2004 از طرف سازمان European Film Promotion به عنوان یکی از ستارگان فیلم های اروپایی انتخاب شد.
 در 2005 پس از هنرنمایی در سریال شش قسمتی My Life in Film، اولین جایزه ی Olivierش را برای بازی در نمایش نامه A Girl in a Car with a Man به دست آورد؛ در سپتامبر همین سال نیز در نمایش نامه ی Aristocrates از برایان فریل نقش کازیمیر را برعهده داشت و در وب سایت whatsonstage.com به عنوان بهترین بازیگر به انتخاب بینندگان شناخته شد. در سال 2006 با نمایش The Vertical Hour از دیوید هیر در برادوی آغاز به کار کرد. اسکات در این نمایش با بیل نای و جولیان مور هم بازی بود. او برای این نقش نامزد جایزه ی درام برتر 2007 شد. Dying City کار تئاتر دیگر او در 2006 بود که در Royal Court لندن اجرا شد.


اندرو اسکات در A Girl in a Car with a Man


اندرو اسکات در Aristocrates

در 2008 با مینی سریال John Adams در نقش سرهنگ ویلیام اسمیث به شبکه HBO بازگشت و در چهار قسمت از هفت قسمت سری بازی کرد. فیلم تلویزیونی Little White Lie نیز در همین سال پخش شد. فیلم نامه نویس سایمون استفنز برنده ی Olivier، شوی Sea Wall را مخصوصا برای بازی اندرو نوشت. Sea Wall ابتدا در 2008 در تئاتر Bush لندن اجرا شد؛ در 2009 در فستیوال ادینبورگ تمام بلیت هایش به فروش رفت؛ در 2012 به عنوان فیلم کوتاه در وب سایت رسمی خود به فروش گذاشته شد و در تابستان 2013 دوباره در National Theatre لندن به روی صحنه رفت.


اندرو اسکات در Little White Lie به همراه الین کسیدی

 

پوستر فیلم کوتاه Sea Wall (سمت چپ) و پوستر نمایش سال 2013 (سمت راست)

در اواخر 2009 اندرو اسکات در نمایش Cock در تئاتر Royal Court لندن که کاملا پر شده بود، ظاهر شد و در 2010 جایزه ی Olivier موفقیت برجسته را مشترکا با بن ویشو ، کاترین پارکینسون و پل جسن بازیگران نمایش نامه، کارگردان نمایش نامه جیمز مک دونالد و نویسنده مایک بارتلت برای Cock به دست آورد.


اندرو اسکات در Cock به همراه بن ویشو

اسکات در 2010 دو بار با تولیدات بی بی سی شناخته شد. در ابتدا با ایفای نقش بی نقص پل مک کارتنی در فیلم  Lennon Naked و سپس با نقش دورازانتظار جیم موریارتی در بازی بزرگ، قسمت سوم سریال شرلوک


اندرو اسکات در Lennon Naked

در کم تر از نه دقیقه ای که او در نقش جیم موریارتی بزهکار مشاور در پایان فصل اول سریال شرلوک ظاهر شد، اسکات یک تصویر قوی از یک مرد نامتعادل از نظر روانی، در عین حال شوخ و همچنین مرموز ارائه کرد. بازیگری شجاعانه و بی نظیرش  باعث شد کاراکتر جیم موریارتی که قرار بود تنها در همان صحنه ظاهر شود در هر سه اپیزود فصل بعدی که در سال 2011 پخش شد، حضور یابد؛ او را به یکی از ترند های توییتر بریتانیا تبدیل کرد؛ و هم چنین یک بفتا برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سال 2012 و یک ایفتا برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سال 2013 برای او به ارمغان آورد. (هر دو این جوایز برای فصل دوم سریال به او تعلق گرفتند.) او در فصل سوم شرلوک در فلش بک حضور دارد.
از او خواسته شده بود که با لهجه ی ایرلندی خودش در نقش موریارتی ظاهر شود. رقبای او برای بفتای 2012 مارتین فریمن، جوزف مول و استفن ری بودند.
اسکات درباره ی خواندن نظرات کاربران توییتر درباره ی جیم موریارتی گفته بود :
«مثل این می مونه که بری توی یه اتاق و مشت بخوری، بعد ببوسنت و بغلت کنن و ازت تعریف کنن؛ بعد یکی بگه «از کرواتت خیلی خوشم میاد.» و یه کشیده بهت بزنه و بعد از اتاق هلت بدن بیرون. پس جواب اینه که وارد اتاق نشید.»اندرو اسکات در مراسم Nominee's Party بفتای 2012 ، 10 می

ویدیوی مصاحبه ی اندرو با Red Carpet News TV با زیرنویس اختصاصی

[http://www.aparat.com/v/7cn3Z]
ویدیوی اهدای بفتای 2012 به اسکات


حجم 13.1 مگابایت


در زمستان 2010 در نمایش نامه ی Design for Living ایفای نقش کرد؛ درحالی که این نمایش پس از 15 سال دوباره در لندن اجرا می شد. همچنین در یک قسمت از سریال Foyle's War در نقش جیمز دوروک ظاهر شد که مجله ی Slant آن را یک هنرنمایی چشمگیر توصیف کرد. اسکات در 2010 در یک قسمت از سریال Garrow's Law به عنوان بازیگر مهمان حضور داشت.از دیگر کارهای اخیر او فیلم کوتاه Chasing Cotards و فیلم تحسین شده ی Anton Chekhov's The Duel هستند.اندرو اسکات و بندیکت کامبربچ در Design for Living – First Night at the Old Vic سپتامبر 2010

اندرو اسکات در 2011 نقش اول نمایش نامه ی Emperor and Galilean تولید Royal National Theatre را بازی کرد و در بیش تر سه ساعت و نیم زمان نمایش روی صحنه حضور داشت. در دو قسمت از سریال  The Hour ساخت بی بی سی 2 نیز نقش یک بازیگر شکست خورده را ایفا کرد. و برای ادامه ی نقش جیم موریارتی در فصل دوم، به سریال شرلوک بازگشت؛ و در لیست The Hospital Club and Time out صد شخص پرنفوذ در عرصه ی سینما و تلویزیون قرار گرفت.


اندرو اسکات در Emperor and Galilean


MediaGuardian Edinburgh International Television Festival 2012

در 2012 اندرو در برنامه ی جاه طلبانه ی Ulysses جیمز جویس در رادیو بی بی سی هنرنمایی کرد؛ کار رادیویی دیگر او در 2012، The Great Gatsby بود. اسکات علاوه بر کار در رادیو در 2012 در سریال هیجان انگیز Black Out ساخت بی بی سی  نقش مقابل کریستوفر اکلستون را برعهده داشت و نخستین نقش اولش را  در سریال درام The Town شبکه ITV ایفا کرد. فیلم تلویزیونی The Scapegoat نیز با بازی اسکات در نقش پائل در سپتامبر 2012 از شبکه ITV پخش شد.


سریال The Town


اندرو اسکات در The Scapegoat

در 2013 اسکات، کمدی ایرلندی The Stag و مینی سریال Dates را به کارنامه ی هنری خود اضافه کرد؛ و جایزه ی بهترین بازیگر رادیو بی بی سی را برای نمایش درام رادیویی Betrayal دریافت کرد.


اندرو اسکات در Dates به همراه شریدن اسمیثاندرو اسکات در The Stag premiere at TIFF

اندرو در اکشن Locke به کارگردانی استیون نایت ایفای نقش کرده و این فیلم در سپتامبر 2013 به طور ویژه در فستیوال بین المللی فیلم ونیز اکران شد.

اندرو اسکات در دو قسمت از سری سوم سریال شرلوک ایفای نقش کرد.جمع آوری و ترجمه ی مطالب : کیمیا
با تشکر از Asi برای ارسال ویدیوی مصاحبه و مهرناز برای همکاری در ترجمه

منابع

imdb.com   sherlockology.com   wikipedia.com   tumblr.com
  bbcamerica.com   andrew-scott-online.com


مرتبط با: بیوگرافی ,
دوشنبه 25 شهریور 1392ساعت : 11:23| نویسنده : کیمیا
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
sara سه شنبه 22 فروردین 1396 16:11
لینکا هر دو تاش مشکل داره،دان نمیکنه،لطفا درستش کنید
sara پنجشنبه 19 اسفند 1395 05:13
لینکا هر دو تاش مشکل داره،دان نمیکنه،لطفا درستش کنید
سپیده دوشنبه 3 آبان 1395 14:17
چه متواضعه این پسر ایرلندی!
دوسش دارم.
خیلی خوبه.
نیکی سه شنبه 30 شهریور 1395 15:14
ببخشید اسم کسایی که طرفدارشن چی بود ؟اسکاتیز؟
Jim Moriarty سه شنبه 8 تیر 1395 16:44
فکر نکنم همجنس گرا بودن چیز بدی باشه که خیلیا ابراز ناراحتی میکنن بعضی ها هم چندششون میشه!همجنس گرایی جزیی از شخصیت اندرو هست و اگه کسی خوشش نمیاد حتی اگه یه ذره هم اندرو رو دوست داره باید احترام بذاره و توهین نکنه.و ای کاش فقط به دنبال کار و حرفه ی بازیگر خوبی مثل اندرو باشیم نه شایعات و زندگی شخصیش:)
TM شنبه 10 بهمن 1394 20:46
راستی یادم رفت خیلی ممنون
TM شنبه 10 بهمن 1394 20:44
خیلی ادم جالبی واقعا با اینکه در فیلم دشمن شرلوکه ازش بدم نمیاد بالعکس وقتی باشرلوک درگیر کلی ذوق میکنم اما از موریاتی در داستان های کانن دویل بیزارم
زینب پنجشنبه 8 بهمن 1394 23:15
بسیار عالی
میم چهارشنبه 16 دی 1394 17:09
فصل سه که اومدو رفت قسمت ویژه رو هم دیدیم ولی بهترین بخش و اوج فیلم جایی بود که موریارتی اومد تو اتاق شرلوک.اونجا که شرلوک مواد زده بود (تو قسمت ویژه) .اونجاهاش خیلی حال کردم.فک کنم ده بار فقط همون قسمتو پلی کردم.ولی کاش تو فصل چهار بازم موریارتی زنده باشه فک کنم نصف جذابیت فیلم همینه...در کل خسته نباشید
فاطمه سه شنبه 3 آذر 1394 13:27
خیلی دوستش داشتم. وقتی تو اپیزود آخر گفت miss me? از ته دل گفتم ارههههههههه عسیییییییییسم کلی خوشحال بودم وقتی فهمیدم قراره برگرده. تقابل شرلوک و موریارتی فوق العادس.اما از دیروز که فهمیدم همجنس بازه چندشم شد. واقعا تو زندگی هنرپیشه ها نباید سرک کشید. دیدمون نسبت بهشون عوض میشه. از این به بعد ترجیح میدم فقط موریارتی رو ببینم نه اندی اسکات
حمید یکشنبه 24 آبان 1394 22:38
کی سری چهارم میاد خیلی منتظرم
راسته میگن شرلوک تو سری 4 میمیره?
مهرناز پاسخ داد:
دی ماه آینده ولی یک قسمت ویژه هست که تا یک ماه و نیم دیگه پخش می شه

نمی دونم راستش. دو بار که مرده و برگشته
Ivy شنبه 21 شهریور 1394 14:30
ممنون از وبتون.عالیه.
کیمیا پاسخ داد:
nilooo شنبه 9 خرداد 1394 12:11
سلام‌وبتون عالیه دستتون طلا و خسته نباشین
میشه بگین تحصیلاتش چیه و کدوم دانشگاه درس خونده!؟مرسی
کیمیا پاسخ داد:
دانشگاهش رو تموم نکرد تئاتر میخونده ولی مدرک نگرفته
علی شنبه 9 خرداد 1394 12:09
:-D :-[ :-!
عججججببببببب:-$
پس برا اینه تاحالا ازدواج نکرده :-[

من نمیفهمم منظورشون از انجمن همجنسگرایان چیه که اسم‌اسکات هم توشونه اگه میشه لطفا بگید:-(
کیمیا پاسخ داد:
نمیدونم. خبر ندارم کلا خیلی مسائل مربوط به زندگی شخصیشونو دنبال نمیکنم.
علی پنجشنبه 7 خرداد 1394 17:35
سلام‌ و عرض نباشید.
راستش من یه شایعه ای رو درباره اندرو اسکات شنیدم که خیلی ناراحتم کرد امیدوارم که دروغ باشه...
شنیدم که همجنس بازه...راسته؟؟؟؟
وای خدا کنه دروغ باشه
کیمیا پاسخ داد:
بله همجنسگراست.
الهه سه شنبه 23 دی 1393 14:11
wow!سایتتون حرف نداره!ریز به ریز و تمام جزییات !تمام ویدئو ها.thats amazingحرف نداریییییییییییییییییین
اشلی هلمز پاسخ داد:
موافقم!
سینا سه شنبه 2 دی 1393 14:41
سلام سریال شرلوک بعد از سقط رایخن باخ باز هم ادامه داره؟پس چرا تلویزیون فقط تا رایخن باخ اونو پخش میکنه؟
کیمیا پاسخ داد:
بله یه فصل دیگه هم داره. متاسفانه ما اطلاع نداریم صدا و سیمای ایران قصد پخش فصل سوم رو داره یا نه. اگه داشته باشه هنوز در حال دوبله هستن.
چهارشنبه 23 مهر 1393 21:28
میشه لینکای فیلمایی که اندرو توش بازی کرده رو بزارید
Sherlock 221 پاسخ داد:
سعی میکنیم
نگار جمعه 21 شهریور 1393 11:18
چه جالب منم چپ دستم ولی واقعا چپ دست بودن این قدر مهمه که باید توی بیوگرافی هم ذکر بشه
کیمیا پاسخ داد:
خب اونقدرام مهم نیست ولی چن تا دلیل داشت که ذکر کردم ایشون چپ دسته اولیش این که دوست داشتم بگم بعدشم این که درصد کم تری از افراد چپ دستن. به علاوه موریارتی سریال شرلوک بی بی سی هم چپ دسته و این خودش به یه سری ابهامات تو صحنه ی خودکشی موریارتی انجامیده!!
سارینا پنجشنبه 5 تیر 1393 01:39
فوق العاده بود...
خییییییییییییییییییییییییییییییلی ممنون
aniya شنبه 16 فروردین 1393 21:02
سلام این عکسا عالی بودن ولی من اینارو 4 روز پیش دانلود کرده بودم لطفا به روطش کنیددددددددددددددددددددددددددد
کیمیا پاسخ داد:
؟؟؟
عکسای پست بیوگرافی رو به روز کنم؟
؟؟
!
ئثمخیغ شنبه 10 اسفند 1392 05:08
واقعا استعاد بالایی تو بازیگری داره. با بازیش میتونه ذهن آدمو به چالش بکشه. آدم خوب و اجتماعی هم به نظر میرسه. دوسش دارم
کیمیا پاسخ داد:
مطمئنا همینطوره
سلما جمعه 29 آذر 1392 11:19
نه بابا قیافش بدنیست خوشم اومد ازقیافش امابه شرلوکم نمیرسه
کیمیا پاسخ داد:
آره موافقم
Zizi چهارشنبه 13 آذر 1392 21:39
اونی که تو یکی از عکسا کنارشه آیرین ادلر نیست؟
کیمیا پاسخ داد:
اونی که تو مراسم بفتا کنارش نشسته؟ آره بازیگر نقش آیرین ادلره
SH Lover پنجشنبه 25 مهر 1392 17:49
من واقعا از اندرو خوشم میاد واقعا بازیگر تواناییه
کیمیا پاسخ داد:
منم همینطور توی بازیگری هم که اصلا لنگه نداره
مهتاب یکشنبه 14 مهر 1392 09:21
مرسی واسه بیو
کلی زحمت کشیدی دمت جییییییز
کیمیا پاسخ داد:
مرسى D:
ارزششو داشت!
مهتاب یکشنبه 14 مهر 1392 09:15
سلام
تو آی ام دی بی نوشته شده اندرو توی نجات سرباز رایان بوده
من عاشق این فیلمم و تا حالا 3 بار با دقت دیدمش ولی اندرو رو ندیدم........
راستی منم به عشاقش اضافه کنید من عاشق دیوونه بازیاشم..........
البته عمرش طولانیه
از 3 سال پیش....
در هر صورت تو شرلوک به چشم اومد.....
شماها احتمال میدین برگرده؟!
به نظر من کورسوی امیدی هس
کیمیا پاسخ داد:
بله یه نقش كوتاه داره با گریم جنگى، میتونید اسمشو به انگلیسى با اسم فیلم سرچ كنید، عكسش میاد!
تو فكش بك هست ولى موریارتى مرده. نویسنده ها تو كامیك كان اعلام كردن.
من با شرلوك شناختمش ولى خیلى دوستش دارم
الناز جمعه 12 مهر 1392 14:44
سلام اگه گفتی من کیم؟
عالی بود بابا دمت گرم کیمیا
گفتم نت نداری بیا خونه ما گوش نمیدی ک.هلاک شدی با نت ایرانسل
راستی قلم چی گند زدم
کیمیا پاسخ داد:
اصلا نمیتونم حدس بزنم ... حرف ا ول اسمتو بگو
مرسی :-* :-P بعد میگین تو میری بیکر چیکار میکنی
خخخ ندو هم همینو گفت XD از این به بعد هر روز بعد مد میرم خونه یکیتون
عیب نداره شیمی منو ندیدی چند درصد زدم ... کلا از نفرات برتر پرت شدم بیرون
neymar vs messi جمعه 12 مهر 1392 08:06
بچه ها یه سوال بعد از رایخن باخ شرلوک قسمت دیگه ای داره یا ممکنه ساخته شه؟ جواب جان من
کیمیا پاسخ داد:
بله بله فصل سوم فیلم برداری شده و تا چند ماه دیگه پخش میشه... البته من دیر به دیر سر میزنم فکر کنم تا الان دیگه خودتون فهمیده باشین
lio سه شنبه 9 مهر 1392 13:47
بالا جا نشد
2-در ضمن فکر کنید شاید سارا (یا یه فرد بی گناه دیگه) گرفتار شده ایا بازهم جان با اطلاع دادن به شرلوک اونو به خطر نمی اندازه؟ (یادمان نره که اصولا جنگ بین موریارتی و شرلوک است و هدف واتسون یا کس دیگه ای نیست پس زنگ نزدن شرلوک از مورد خطر قرار گرفتن شرلوک جلوگیری نمی کنه و گروگان گیران جلو زنگ زدن جانو که نمی گیرن بلکه گوشی رو هم بهش می دن) در ضمن شرلوک فرد مطمینیه و می دونه که باید اونجا بره یا نه(در بانکدار کور وقتی شرلوک امد گل از گل چهره ی جان شکفت و اسوده و خوشحال شد تازه ناراحت بود که همیشه دیر هم می رسه!!)
اگه یادتون باشه قرار استخر نیمه شب بود(midnight) پس چطور بعدش جان از نیوزیلند سر در میاره و شرلوک می گه شیر بخر؟

با سپاس فراوان از شما به خصوص prob 8
کیمیا پاسخ داد:
بخ گمونم دو تا حالتو با هم قاتی کردین،'اگه گروگان گیرا میخواستن شرلوکو جایی بکشونن خودشون بهش تلفن میکردن میگفتن جان
پیش ماست، و اگر حالت دوم واقعی بود، قضیه اونجا کشوندن شرلوک نبود، اطلاعات گرفتن از جان بود. این ماجرا هم دقیقا بعد از شب استخر نیست و تو بازه زمانی بین استخر و رسوایی در بلگراویا اتفاق افتاده

از این که دیر جواب دادم هم معذرت میخوام . دسترسیم خیلی محدوده
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین مطالب
درباره ما
I'm bored of being bored because being bored is SO boring
since 2011
(عضو باشگاه نویسندگان میهن بلاگ)

Bakerstreet.ir
مدیر وب سایت : Sherlock 221
موضوعات
نظر سنجی
بهترین سکانس فصل چهار؟


آرشیو مطالب
مدیریت
طراح لوگو
نویسندگان
نویسندگان بازنشسته
دیگر موارد


Hit Counter

Instagram